Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Παιδια και εγω εχω ακουσει κατι για βυσματακια για λιμενικο και πυροσβεστικη... Και θα συμφωνησω με τον στρατηγο Δ. Υ. Κ.
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειστε σιγουροι οτι δν θελει μεσο για ειδικός φρουρός;
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

ChrisGreece έγραψε: Ειστε σιγουροι οτι δν θελει μεσο για ειδικός φρουρός;
ναι τουλαχιστον για την αστυνομια ετσι;
stratos.
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 7:46 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από stratos. »

1. Αν καποιος εχει υπηρετησει στη θητεια του στους αμφιβιους καταδρομεις του Σ. Ξ. Εχει περισσοτερες πιθανοτητες να μπει στο λιμενικο χωρις βυσμα οταν προκυρηχθουν θεσεις για ειδικες δυναμεις; Φυσικα ξερω πως αυτες οι θεσεις ειναι ελαχιστες, αλλα μηπως ξερει κανεις τι παιζει;

2. Ξερω οτι για να μπεις στην Μ. Υ. Α πρεπει να περασεις τη εκπαιδευση των Ο. Υ. Κ, η ερωτηση μου ειναι, μονο οι λιμενοφυλακες μπορουν να πανε στην Μ. Υ. Α ή και υπαξιωματικοι; Αν δεν δηλωσεις στην προκυρηξη οτι θες να πας ειδικες δυναμεις και θες να πας στους υπαξιωματικους, μπορεις μετα την εκπαιδευση σου ως υπαξιωματικος να δηλωσεις οτι θες να πας στα βατραχια;
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω βλεπω οτι αν μαζευεις πανω απο 20000 μορια εισαι μεσα οτι και να γινει! Τα βυσματα πιστευω οτι λειτουργουν στις τελευταιες θεσεις! Εκει ναι μπορει κατι να γινει οπως και στους επιλαχοντες!

Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Η Προκήρυξη των Ειδικών Φρουρών ήδη γίνεται με την εποπτεία του ΑΣΕΠ και είναι απο τις πιο αξιοκρατικές. Όσοι την έχουνε ψάξει το γνωρίζουμε. Μπήκανε καμια 10αρια άτομα με πλαστά δικαιολογητικά και στον έλεγχο απο τον ΑΣΕΠ πιάστηκαν και εκτός του ότι έχουν τεθεί σε διαθεσιμότητα, αντιμετοπίζουν πρόβλημα με τη δικαιοσύνη.
ΓΙΩΡΓΟΣ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 27, 2009 7:41 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

MAKIS έγραψε:Η Προκήρυξη των Ειδικών Φρουρών ήδη γίνεται με την εποπτεία του ΑΣΕΠ και είναι απο τις πιο αξιοκρατικές. Όσοι την έχουνε ψάξει το γνωρίζουμε. Μπήκανε καμια 10αρια άτομα με πλαστά δικαιολογητικά και στον έλεγχο απο τον ΑΣΕΠ πιάστηκαν και εκτός του ότι έχουν τεθεί σε διαθεσιμότητα, αντιμετοπίζουν πρόβλημα με τη δικαιοσύνη.
πες για να μην λενε βλακειες βυσματα και @@... ΕικόναΕικόναΕικόνα
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Πολυ καλα τα ειπες γιατι ειμαι ενα απο τα ατομα αυτα. Ενω διαβαζα ενω ημουν τελεια στα αθλητικα μου περασανε κομμωτριες βοδια κ πωλητριες που δεν ανοιξαν βιβλια.
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

stratos. έγραψε:1. Αν καποιος εχει υπηρετησει στη θητεια του στους αμφιβιους καταδρομεις του Σ. Ξ. Εχει περισσοτερες πιθανοτητες να μπει στο λιμενικο χωρις βυσμα οταν προκυρηχθουν θεσεις για ειδικες δυναμεις; Φυσικα ξερω πως αυτες οι θεσεις ειναι ελαχιστες, αλλα μηπως ξερει κανεις τι παιζει;

ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΛΥΜΠΡΙΖΑ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝΕ.

2. Ξερω οτι για να μπεις στην Μ. Υ. Α πρεπει να περασεις τη εκπαιδευση των Ο. Υ. Κ, η ερωτηση μου ειναι, μονο οι λιμενοφυλακες μπορουν να πανε στην Μ. Υ. Α ή και υπαξιωματικοι; Αν δεν δηλωσεις στην προκυρηξη οτι θες να πας ειδικες δυναμεις και θες να πας στους υπαξιωματικους, μπορεις μετα την εκπαιδευση σου ως υπαξιωματικος να δηλωσεις οτι θες να πας στα βατραχια;


ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ
kastoras
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί Σεπ 29, 2009 6:09 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από kastoras »

Εμενα ρε παιδια πηγε η κοπελα μου να κανει τα χαρτια της στο δημο για μια 8μηνη συμβαση και της λενε κοπελια μεσον εχεις; Αμα εχεις προχωρα το αν οχι τσαμπα θα τα κανεις! Γι αυτο αστο! Για μια 8μηνη συμβαση! Οχι σε τετοια σωματα που υποτιθεται οτι θα κατσεις μια ζωη!
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Επειδη εφαγα τα ματακια μου στο διαβασμα αυτο που λες δεν ισχυει ΒΙΣΜΑΤΑΡΑ θελει κ τιποτα αλο. Εδω μπηκανε ατομα που δεν ανοιξαν βιβλιο κ ουτε το καταλληλο υψος ειχανε.
thrakiotis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 22, 2009 1:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από thrakiotis »

ΜΕΡΣΗ έγραψε: Με το πασοκ τουλαχιστον ξερω οτι μπηκαν με την αξια τους ατομα γιατι ηταν τα μορια, τωρα ολα τα βοδια μπηκανε στο λιμενικο. Λιγο τους τυπους να κρατουσαν θα ηταν καλυτερα αλλα ολα μπροστα στα ματια μας τα κανανε.

ο αδερφος μου επειδη οταν ηταν φοιτητης ηταν γραμμενος στην ΔΑΠ ξερεις τι του ειπαν οταν εκανε τα χαρτια του για εναν διαγωνισμο; Εισαι νεοδημοκρατης δεν περνας ΠΟΥΘΕΝΑ αυτολεξει στα μουτρα του οποτε αφηστε τα περι βοδιων και αξιες
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Αστα αφτα Μερση. Και εγω ελεγα οτι θα μπω με βυσμα αλλα τελικα την πατησα... Δεν χωραει βυσμα κοπελα μου ειτε θες να το πιστεψεις ειτε οχι.
thrakiotis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 22, 2009 1:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από thrakiotis »

Αυτο που λεω το γεγονος Επι σιμιτη
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από yandr »

Μετέφερα μερικά μηνύματα στο θέμα Αναξιοκρατία και διαφθορά , γιατί πιστεύω ότι αναφέρονται γενικά στα βύσματα και μπορούν να αποτελέσουν ξεχωριστή συζήτηση.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης