592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Sage

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Sage »

Μαγκες μπαινω και εγω 22/1 απο Αθηνα, ξερει κανεις τι θα συναντησουμε?
dpat
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Φεβ 19, 2020 3:04 pm
Επικοινωνία:

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από dpat »

Καλησπέρα.Παρουσιάζομαι στις 10/03 στο Λιτόχωρο στο στρατόπεδο Έφεδρου Ανθλγού (ΠΖ) Μπαλανίκα Νικολάου» Στο υγειονομικό τμήμα (ως γιατρός).

Καταρχάς, θα ήθελα να ρωτήσω αν εκεί πραγματοποιείται ολόκληρη η βασική εκπαίδευση ή μας στέλνουν αλλού μετά από κάποιες μέρες;

Επίσης, θα εκτιμούσα αν μπορούσε κάποιος να μοιραστεί εμπειρίες/εντυπώσεις από το κέντρο π. Χ. Πόσο αυστηροί είναι με τα μοντέρνα κινητά και ότι άλλο θέλει να μοιραστεί κάποιος.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Χ

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Χ »

2 εβδομάδες Μέχρι ορκομωσια.10 ημέρες άδεια και επιστροφή 3 εβδομάδες για βασική εκπαιδευση
Άγιος

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Άγιος »

ΣΟΣ Παίδες μας στείλανε αμέσως μετά τον Κορονοϊο για βοήθεια στο στρατόπεδο Μπαλανίκα στο Λιτόχωρο για λάτζα και κυλικείο (στις ασκήσεις που κάνουν εκεί) και δεν μας δίνουν καμία άδεια! Έχουμε να γυρίσουμε σπίτια μας ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ! ΣΟΣ
Mparmpas
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: Δευ Δεκ 04, 2017 3:24 pm
Επικοινωνία:

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Mparmpas »

Θεωρειται η πιο δυσκολη μοναδα του στρατοπεδου αυτου. Αυτο ομως εχει να κανει με οσους

υπηρετουν μετα την ορκομωσια, εσας δεν σας αφορα. Το στρατοπεδο εχει υπεροχη θεα στα βουνα,

το Λιτοχωρο σαν πολη πολυ ομορφη!

Petran

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Petran »

Γειά σας, μάλλον θα παρουσιαστώ στο 592 μ/κ (υγιεινομικο). Μπορεί κάποιος να με ενημερώσει αν είναι καλά, αν περνάνε κινητά με κάμερα, συμπεριφορές κλπ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

mitsos13
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Οκτ 14, 2020 2:38 pm
Επικοινωνία:

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από mitsos13 »

Κινητό περναςς με κλειστά μάτιαα, δεν ελεγχαν ουτε καν βαλιτσες (ΣΤ ΕΣΣΟ 2020)
Geotex

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Geotex »

Ποσό καιρό περίπου καθόμαστε εκεί πριν πάμε μονάδα;2021 α εσσο
petran

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από petran »

Φίλε μου μπορείς να μας πεις πως ήταν οι εγκαταστάσεις και η συμπεριφορά των στελεχών; Εσύ είσαι ακόμα εκεί ή έφυγες;

Χάρης

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Χάρης »

Καλησπέρα παιδιά παρουσιάζομαι και εγώ Λιτόχωρο στις 19/1 υλικού πολέμου. Ξέρουμε τι παίζει γενικά εκεί;
GUEST

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από GUEST »

Παιδιά θα ήθελα να μάθω αν το κψμ στο στρατόπεδο Μπαλανίκα είναι ιδιωτικό η του στρατού... Επίσης έχω πτυχίο νοσηλευτικής καί επειδή δήλωσα ότι εκεί θέλω να παρουσιαστώ (έχω βεβαίωση νοσηλευτικής σχολής) θα ήθελα να μάθω αν έχουν υγειονομικό κέντρο και ποιες είναι οι υπηρεσίες που κάνουν όι υγειονομικοί
Guest

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπέρα παιδιά. Μου έχει έρθει η φόρμα υποβολής προτίμησης Σημείου Υποδοχής Οπλιτών. Μία απο τις επιλογές είναι και το στρ. Μπαλανικα στο Λιτόχωρο. Υπάρχει τρόπος να πάω στις διαβιβάσεις εκει; Αν ναι, γνωρίζετε μηπως αν θα μπορω να παω Αθηνα μετα την βασικη εκπαιδευση (μονιμος κατοικος Αθηνας) ;
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

592 Μ/Κ ΤΠ ΕΚΕ "Μπαλανίκα" - Λιτόχωρο

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Γενικά απο όσους παρουσιάζεστε στο 592, ελάχιστοι μένουν στο 592 για πεζικάριοι. Οι υπόλοιποι είτε πάνε σε άλλες μονάδες στο Λιτόχωρο είτε πάνε σε άλλες μονάδες της Β. Ελλάδας (Έδεσσα, Βέροια κλπ κλπ). Έλεγχος μηδέν, και ναρκωτικά περνάτε που λέει ο λόγος...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Darth_Bane την Παρ Ιουν 04, 2021 10:41 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες