Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την Κατάταξη Επαγγελματιών Οπλιτών στο Κοινό Στρατολογικό Σώμα για την ειδικότητα Διοικητικός Στρατολογικού αναφέρεται στις ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΕΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ

δ.- Πτυχιούχοι ή σπουδαστές (εφόσον έχουν περατώσει τα υποχρεωτικά μαθήματα, σύμφωνα με τον κανονισμό σπουδών της σχολής τους, τουλάχιστον των δύο (2) πρώτων εξαμήνων) σχολών ΑΕΙ - ΤΕΙ, οι οποίοι εξετάσθηκαν επιτυχώς σε τέσσερα (4) τουλάχιστον μαθήματα, υποχρεωτικά ή κατ' επιλογή, πληροφορικής ή γνώσης χειρισμού Η/Υ, καθ' όλη τη διάρκεια των σπουδών τους σ' αυτές (και κατά τη διάρκεια των μεταπτυχιακών τους σπουδών, υπολογιζόμενα αθροιστικά).

και στα ΥΠΟΒΑΛΛΟΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

(2) Oι σπουδαστές και πτυχιούχοι σχολών ΑΕΙ - ΤΕΙ να καταθέτουν και
σχετική βεβαίωση του οικείου εκπαιδευτικού ιδρύματος από την οποία να προκύπτουν οι απαιτούμενες γραμματικές γνώσεις της δηλωθείσας ειδικότητας (π. Χ. Επιτυχής περάτωση των υποχρεωτικών μαθημάτων τουλάχιστον των πρώτων δύο ή έξι εξαμήνων και επιτυχής εξέταση σε τέσσερα τουλάχιστον μαθήματα Πληροφορικής ή γνώσης χειρισμού Η/Υ).

καθως είμαι σπουδαστής σε ΤΕΙ πληροφορικής, αν κάποιος δεν έχει περατώσει όλα τα μαθήματα του δευτέρου εξάμήνου αλλά ο αριθμός των μαθημάτων των οποίο έχει περάτωσει είναι μεγαλύτερος αυτών του του πρώτου και του δευτέρου εξαμηνου μπορεί και τι είδους βεβαίωση θα πρέπει να αποστείλει;
Anonymous

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

thodoris_GR έγραψε:Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την Κατάταξη Επαγγελματιών Οπλιτών στο Κοινό Στρατολογικό Σώμα για την ειδικότητα Διοικητικός Στρατολογικού αναφέρεται στις ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΕΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ

δ.- Πτυχιούχοι ή σπουδαστές (εφόσον έχουν περατώσει τα υποχρεωτικά μαθήματα, σύμφωνα με τον κανονισμό σπουδών της σχολής τους, τουλάχιστον των δύο (2) πρώτων εξαμήνων) σχολών ΑΕΙ - ΤΕΙ, οι οποίοι εξετάσθηκαν επιτυχώς σε τέσσερα (4) τουλάχιστον μαθήματα, υποχρεωτικά ή κατ' επιλογή, πληροφορικής ή γνώσης χειρισμού Η/Υ, καθ' όλη τη διάρκεια των σπουδών τους σ' αυτές (και κατά τη διάρκεια των μεταπτυχιακών τους σπουδών, υπολογιζόμενα αθροιστικά).

και στα ΥΠΟΒΑΛΛΟΜΕΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

(2) Oι σπουδαστές και πτυχιούχοι σχολών ΑΕΙ - ΤΕΙ να καταθέτουν και
σχετική βεβαίωση του οικείου εκπαιδευτικού ιδρύματος από την οποία να προκύπτουν οι απαιτούμενες γραμματικές γνώσεις της δηλωθείσας ειδικότητας (π. Χ. Επιτυχής περάτωση των υποχρεωτικών μαθημάτων τουλάχιστον των πρώτων δύο ή έξι εξαμήνων και επιτυχής εξέταση σε τέσσερα τουλάχιστον μαθήματα Πληροφορικής ή γνώσης χειρισμού Η/Υ).

καθως είμαι σπουδαστής σε ΤΕΙ πληροφορικής, αν κάποιος δεν έχει περατώσει όλα τα μαθήματα του δευτέρου εξάμήνου αλλά ο αριθμός των μαθημάτων των οποίο έχει περάτωσει είναι μεγαλύτερος αυτών του του πρώτου και του δευτέρου εξαμηνου μπορεί και τι είδους βεβαίωση θα πρέπει να αποστείλει;


Φιλε μου θωδορη κ εγω την ιδια ερώτηση είχα με εσένα (στο πρωτο ερώτημα σου). Απλα εκει στελνεις τα χαρτιά σου, κ ο θεός βοηθός
Οσο για το δεύτερο ερώτημα, λογικά η βεβαίωση την οποία θέλουν ειναι μια αναλυτηκή κατάσταση της βαθμολογίας. Κοινός η λεγόμενη "αναλυτικη". Ναι αυτη π κρυβουμε παντα απο τους δικούς μας Εικόνα
Anonymous

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Σορρυ για το λάθος, ΘΟΔΩΡΗ, Εικόνα κεκτιμένη ταχυτητα!
asourmelis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Σεπ 23, 2009 9:14 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από asourmelis »

Παιδες καλησπέρα,
Θελω να κάνω την εξεις ερώτηση: Από την στιγμή που ζητάνε κ σπουδαστές ΤΕΙ υπάρχει η περίπτωση να τους στέλνουν στην πόλη την οποία σπουδάζουν για να μπορούν να συνεχίζουν τα εργαστήρια τους, ή απλά πέρνουν τις φοιτητικές άδειες για την εξεταστική;
Anonymous

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημέρα παιδιά! Έχω δύο ερωτήσεις:

1) Είναι πιο καλά να κάνω τα χαρτιά μου για Στρατολογία ή για την προκήρυξη της αεροπορίας;
2) Με πτυχίο απο ΤΕΕ έχω καμιά ελπίδα να μπω; Πόσα μόρια θα χρειαστούν περίπου γνωρίζει κάποιος απο παλαιότερο αποτέλεσμα;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και γιατί δεν κάνεις τα χαρτιά σου και στα 2; Ποτέ δεν ξέρεις ! Ελπίδες υπάρχουν πάντα για όλους τους υποψήφιους ! Τώρα άν έχεις και κανέναν γνωστό που να μπορεί να σε βοηθήσει, πιστεψέ με χαμένος δεν θα πάει!
Anonymous

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Να σου πω την αλήθεια η επιλογή Μου για την Στρατολογία έχει να κάνει με το ότι προφανώς είναι δουλειά γραφείου ενώ στην αεροπορία αποτι κατάλαβα η θέση "άμυνας αεροδρομίου" (η όπως αναφέρετε) πιστεύω ότι έχει να κάνει με σκοπετάνθρωπο!

Anonymous

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Η μάχη φουντώνει αυτή την εβδομάδα, καθώς, εκτός από τις 900 θέσεις στην Πολεμική Αεροπορία και τις 700 στο Ναυτικό που κατανέμονται σε 60 τεχνικές ειδικότητες,περιζήτητες είναι οι 200 θέσεις γραφείου στη Στρατολογία.Υποψήφιοι μπορούν να είναι άνδρες και γυναίκες, απόφοιτοι Λυκείου και πτυχιούχοι έως 28 ετών ύψους 1.65 και πάνω.

Η συμμετοχή των γυναικών αναμένεται να ανεβάσει τον αριθμό των υποψηφίων στις 20.000

Πηγή: Εθνος
insomniacgr
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 6:22 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από insomniacgr »

; έγραψε:Η μάχη φουντώνει αυτή την εβδομάδα, καθώς, εκτός από τις 900 θέσεις στην Πολεμική Αεροπορία και τις 700 στο Ναυτικό που κατανέμονται σε 60 τεχνικές ειδικότητες,περιζήτητες είναι οι 200 θέσεις γραφείου στη Στρατολογία.Υποψήφιοι μπορούν να είναι άνδρες και γυναίκες, απόφοιτοι Λυκείου και πτυχιούχοι έως 28 ετών ύψους 1.65 και πάνω.

Η συμμετοχή των γυναικών αναμένεται να ανεβάσει τον αριθμό των υποψηφίων στις 20.000

Πηγή: Εθνος


20000 προφανώς για όλες τις θέσεις (1800) κι όχι μόνο για τις 200 της Στρατολογίας.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σε όλες αναφέρεται αλλά οι αιτήσεις στην Πολεμική Αεροπορία και το Στρατολογικό πιστεύω πως θα ανεβάσουν κατα πολύ τον πραγματικό αριθμό.
insomniacgr
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 6:22 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από insomniacgr »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Σε όλες αναφέρεται αλλά οι αιτήσεις στην Πολεμική Αεροπορία και το Στρατολογικό πιστεύω πως θα ανεβάσουν κατα πολύ τον πραγματικό αριθμό.


Η αίσθηση που έχω είναι πως την μεγαλύτερη δημοσιότητα την έχει αποκτήσει η προκήρυξη της Π. Αεροπορίας (παραδοσιακά... ) για διάφορους λόγους μεταξύ των οποίων και ο αριθμός των θέσεων - που είναι πολύ μεγαλύτερος. Με τα περισσότερα άτομα που μιλάω παρατηρώ πως ενώ όλοι σχεδόν είναι ενήμεροι για την Αεροπορία, για τη Στρατολογία λίγοι γνωρίζουν. Εγώ θα συμμετέχω στη δέυτερη μόνο - λόγω σχετικών σπουδών (πληροφορικής).
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σχετικά με την Αεροπορία θα συμφωνήσω! Για το Στρατολογικό θα δείξει!
Άβαταρ μέλους
DinosV
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Παρ Οκτ 09, 2009 10:14 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από DinosV »

Παιδες εκανα χαρτια κ φετος για ΕπΟπ κ με εκοψαν απο το ΓΕΕΘΑ με πηραν κ τηλ στο σπιτι κ ο λογος ηταν τα 3 μαθηματα που χρωσταω απο το Β' εξαμηνο ενω ειμαι 4ετης φοιτητης Πληροφορικης κ εχω περασει μαθηματα μεχρι κ τεταρτου ετους κ μου ειπαν οτι δεν μπορω με τιποτα να συνεχισω τις διαδιασιες!
Μου ειπαν οτι ο νομος αναφερει οτι θα πρεπει να εχεις περασει ΟΛΑ τα μαθηματα των δυο πρωτων εξαμηνων κ 4 ΕΠΙΠΛΕΟΝ μαθηματα ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ!
insomniacgr
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 6:22 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από insomniacgr »

DinosV έγραψε:Παιδες εκανα χαρτια κ φετος για ΕπΟπ κ με εκοψαν απο το ΓΕΕΘΑ με πηραν κ τηλ στο σπιτι κ ο λογος ηταν τα 3 μαθηματα που χρωσταω απο το Β' εξαμηνο ενω ειμαι 4ετης φοιτητης Πληροφορικης κ εχω περασει μαθηματα μεχρι κ τεταρτου ετους κ μου ειπαν οτι δεν μπορω με τιποτα να συνεχισω τις διαδιασιες!
Μου ειπαν οτι ο νομος αναφερει οτι θα πρεπει να εχεις περασει ΟΛΑ τα μαθηματα των δυο πρωτων εξαμηνων κ 4 ΕΠΙΠΛΕΟΝ μαθηματα ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ!


Ακριβώς αυτό ισχύει και το αναφέρει ξεκάθαρα η προκύρηξη. Και μόνο ένα μάθημα να σου λείπει για το πτυχίο κι αυτό να είναι στο πρώτο ή δεύτερο εξάμηνο - δεν έχεις τα προσόντα.
Άβαταρ μέλους
DinosV
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: Παρ Οκτ 09, 2009 10:14 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατολογία (2009)

Δημοσίευση από DinosV »

Τεσπα το αναφερω για διαφορετικο λογο.
Επειδη αναφερεται σε μαθηματα πληροφορικης κ τα αλλα εξαμηνα μαθηματα πληροφορικης περιεχουν, εξαλλου δεν επαιρνα μερος ως πτυχιουχος αλλα ως σπουδαστης ΤΕΙ!
Μια απορια έχω αν δηλαδη ειναι καποιος φοιτητης σε ασχετη σχολη (δλδ οχι Πληροφορικης) αλλα αυτη περιεχει πολλα μαθηματα πληροφορικης (που αυτο γινεται στα ΤΕΙ) Αλλα αυτα δεν βρισκονται βασει Προγραμματος σπουδων στα δυο πρωτα εξαμηνα, γιατι να μην μπορει να λαβει μερος στην προκηρυξη αυτος ο φοιτητης;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες