Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Οτιδήποτε δεν ανήκει στις υπόλοιπες συζητήσεις
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από GenerX »

Δηλαδή το παιδομάζωμα, που είναι διαχρονικό φαινόμενο -από τους Τούρκους μέχρι τους κομμουνιστές κ. Α. Στα σύγχρονα χρόνια- δεν είναι τακτική και πρακτική που οδηγεί 100% στην επιμειξία ;
shellshocked
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2009 3:30 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από shellshocked »

GenerX έγραψε:Δηλαδή το παιδομάζωμα, που είναι διαχρονικό φαινόμενο -από τους Τούρκους μέχρι τους κομμουνιστές κ. Α. Στα σύγχρονα χρόνια- δεν είναι τακτική και πρακτική που οδηγεί 100% στην επιμειξία ;
Ατυχές παράδειγμα γιατί τα παιδιά που αρπάζαν με το παιδομάζωμα προσηλυτιζόταν. Το αποτέλεσμα του παιδομαζώματος ήταν να αλλάξουν τα χαρακτηριστικά των πρώτων Τούρκων, όχι να αλλάξουν αυτά των Ελλήνων...

Anonymous

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από Anonymous »

Το παιδωμαζομα δεν ισχυει ως προς την αλοιωσει της φυλης η οχι.

διοτι τα παιδια αυτα γινονταν γενιτσαροι οι οποιοι δεν καναν οικογενεια και λησμονουσαν ακομα και τους γονεις τους.

με λιγα λογια τα παιδια του παιδωμαζοματος δεν ειχαν απογονους ουτε ελληνες ουτε τουρκους!

και το οτι καποιος εξισλαμιστηκε δεν σημαινει οτι επαψε να ειναι ελληνας απλα αλλαξε θρησκεια.

για να αλλαξεις τα γενετικα χαρακτιριστηκα ενος λαου δεν φτανει ενας εξισλαμισμος. Χρειαζεται να κανεις γενοκτονια και στην θεση του λαου αυτου να φερεις καποιους αλλους.

υπαρχει καποια γενοκτονια κατα των ελληνων που να πετυχε; Γνωριζει καποιος κατι;

Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από kampf »

yersinia pestis έγραψε:Το παιδωμαζομα δεν ισχυει ως προς την αλοιωσει της φυλης η οχι.

διοτι τα παιδια αυτα γινονταν γενιτσαροι οι οποιοι δεν καναν οικογενεια και λησμονουσαν ακομα και τους γονεις τους.

με λιγα λογια τα παιδια του παιδωμαζοματος δεν ειχαν απογονους ουτε ελληνες ουτε τουρκους!

και το οτι καποιος εξισλαμιστηκε δεν σημαινει οτι επαψε να ειναι ελληνας απλα αλλαξε θρησκεια.

για να αλλαξεις τα γενετικα χαρακτιριστηκα ενος λαου δεν φτανει ενας εξισλαμισμος. Χρειαζεται να κανεις γενοκτονια και στην θεση του λαου αυτου να φερεις καποιους αλλους.

υπαρχει καποια γενοκτονια κατα των ελληνων που να πετυχε; Γνωριζει καποιος κατι;



εδω κανεις ενα λαθος. Οι γενιτσαροι στην αρχη απαγορευοταν να κανουν οικογενεια. Μετα απεκτησαν πολλα δικαιωματα κ μαζι με αυτα το δικαιωμα να παντρευονται. Οσον αφορα τις γενοκτονιες ισως η γενοκτονια των Ποντιων να πετυχε.
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Anonymous

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από Anonymous »

Η εκκλησια κατεστρεψε τον ελληνισμο και εκλεισε τις φιλοσοφικες σχολες τι σχεση εχει ο ελληνισμος με τους βρωμοπαπαδες; ... Μπασταρδοι ειμαστε, οι μιση ειμαστε αρβανιτες και οι αλλοι μισοι τουρκοι και αν μου αποδειξεις το αντιθετο το συζηταμε... στοκο να πεις το μπαμπα σου, εγω δε μιλησα ασχημα σε κανενα

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από Rafale »

Εππππππππππππππππ παιδια επιπεδοοοοοοοοοΕικόνα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από Rafale »

Ροβερ κρατησε λιγο χαμηλους τονους ως προς τις εκφρασεις σου
MGEN
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 05, 2009 6:14 am
Τοποθεσία: Germany
Επικοινωνία:

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από MGEN »

roverr24 έγραψε:Η εκκλησια κατεστρεψε τον ελληνισμο και εκλεισε τις φιλοσοφικες σχολες τι σχεση εχει ο ελληνισμος με τους βρωμοπαπαδες; ... Μπασταρδοι ειμαστε, οι μιση ειμαστε αρβανιτες και οι αλλοι μισοι τουρκοι και αν μου αποδειξεις το αντιθετο το συζηταμε... στοκο να πεις το μπαμπα σου, εγω δε μιλησα ασχημα σε κανενα



Δυστυχώς βλέπω ότι υπάρχουν αξκοί του ναυτικού που είναι οπαδοί του μεγάλου πρώην αρχηγού τους, ο οποίος βγήκε στην τηλεόραση και δήλωσε περίπου τα ίδια. Μετά απ' αυτό έγινε μαϊντανός σε πολλές εκπομπές και καταξεφτίλισε όχι μόνο το βαθμό του ναυάρχου αλλά και τους αξκούς γενικότερα.
Anonymous

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ερε Εμτζεν μου το πηρες απο το στομα... Ηθελα να τον πω πιονι και τηλεκατευθηνομενο για αυτο τον λογο (για τον ναυαρχο). Τεσπα δεν πειραζει... Και κατι αλλο ροβερ μν βριζεις την εκκλησια και το μοναχικο σχημα διοτι αυτοι κρατανε την ελλαδιτσα μας. Κυριως οι καλογεροι βεβαια. Και οι ηρωες του 21 πρωτα παλεψαν για την ορθοδοξη χριστιανικη πιστη και υστερα για την πατριδα αν ξερεις απο πραγματικη ιστορια. Αυτο αν θελει μπορει να το καταλαβει και ενας λογικος ανθρωπος χωρις να ξερει και πολλα απο ιστορια Και μονο απο την σημαια που κρατουσαν για λαβαρο (με το σταυρο)

Anonymous

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από Anonymous »

roverr24 έγραψε:Μπασταρδοι ειμαστε, οι μιση ειμαστε αρβανιτες και οι αλλοι μισοι τουρκοι και αν μου αποδειξεις το αντιθετο το συζηταμε...
Δώσε link με επιστημονική πηγή,dna κτλ, και το συζητάμε...

Απέδειξε εσύ τις κοτσάνες που γράφεις, κομπλεξικέ...

Anonymous

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από Anonymous »

Πεσ'τα χρυσοστομε... Ταχα μπηκε ναυτικο για να υπηρετησει Την πατριδα. Οχι οτι μπηκε για να κανει μεταπτυχιακο στο εμπ (τρωγωντας τα λεφτα του ναυτικου διευκολυνοντας τον μπαμπα) και μετα Να το παρατησει για να ανοιξει δικο του γραφειο... Και εμεις καθομαστε και διαβαζουμε τις πα. Ιες του... Κομπλεξικε αφου βλεπεις οτι δεν σε σηκωνει το κλιμα και κανεις δεν σε θελει γτ δεν την κανεις με ελαφρα απο αυτο το φορουμ... Καλη σταδιοδρομια αξιο-κομπλεξικε

Anonymous

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ο κωλοκοτρονης δε μιλουσε ελληνικα η μαλλον δε μιλουσε μονο ελληνικα αλλα και αρβανιτικα... Στα αρβανιτικα τον λεγανε pith guri δηλαδη κωλο κοτρονη και αυτο ισχυει και στα μοντερνα αλβανικα... Το ιδιο και ο κουντουριωτης το ιδιο και η μιση βοιωτια ευβοια αργολιδα και κομματια της αττικης που μιλανε αρβανιτικα. Στα Τρικαλα σχεδον ολοι μιλανε βλαχικα κατι σαν ρουμανικα δηλαδη και στην δυτικη μακεδονια μεχρι που εξελληνισε η φρειδερικη τα μερη αυτα μιλουσαν σλαβικα η πτολεμαιδα λεγοταν σοροβετς... Τι σχεση εχουμε εμεις με τους αρχαιους ελληνες; Που βλεπετε την αρμονια και τη φιλοσοφια στη μετα το 2ο μχ αιωνα ζωη των ελληνων; Επισης ετσι οπως εχει γινει τωρα το συστημα ολοι σχεδον κανουν μεταπτυχιακα η δευτερο πτυχιο, δε σημαινει οτι θα παρατησω το ναυτικο η εγω ειτε κανενας το οποιο δεν πληρωνει τις σπουδες μου γιατι το εμπ ειναι δημοσιο πανεπιστημιο απλα μου δινει αδειες. Το ναυτικο πληρωνει σπουδες εξωτερικου

O theo10 Και ο antirover ειναι τα ιδια ατομα εχουν την ιδια ip... Ελεος σαββατο βραδυ αντι να βγεις με καμια γκομενα καθοσουν ν απαντησεις σε μενα χαχαχαχα. Και θα επιμενω να το λεω η ΣΥΔ ειναι μια σχολη για αποκατασταση και για μια αξιοπρεπη ζωη, αλλα σαν σχολη ειναι του κωλου δεν ειναι για μαθητες του 19 ουτε καν του 9 και αυτοι που μπαινουν το ξερουν πολυ καλα.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από Su-35 »

Το link δώσε... Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από kampf »

rover24 Με την πολυ εξυπνη λογικη σου μπορεις να μου απαντησεις για πιο λογο περιπου 10.000.000 Κουρδοι μιλανε μονο Τουρκικα, η γιατι οι Σκωτσεζοι,
Ιρλανδοι και οι Ουαλοι που ειναι κελτικοι λαοι μιλουνε μονο Αγγλικα και ουδεμια σχεση εχουν φυλετικα με τους Αγγλοσαξωνες;
Αλλα επειδη εχεις χασματα και οχι κενα στις ιστορικες γνωσεις σου και ουδεμια επαφη σχετικα με τη διασπορα των Ελληνικων φυλλων, μας βγαζεις τα πορισματα σου μονο και μονο επειδη τοτε μιλουσαν Αρβανιτικα. Α και κατα τυχη η καταγωγη μου ειναι απο Τρικαλα.
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Έχουμε σχεση με τους αρχαίους Ελληνες;

Δημοσίευση από GenerX »

Το 21 όσοι πολέμησαν το έκαναν για την ελευθερία. Αν ακούγανε τους παπάδες, ακόμα Τουρκικά θα μιλούσανε εδώ.

Το μοναχικό σχήμα, παπάδες κτλ κτλ κτλ... Αυτοί που δεν πάνε ούτε καν φαντάροι και συνουσιάζονται μεταξύ τους επειδή (κατά λέξη από την μαρτυρία Γιοσάκη νομίζω) : "Με έβαλε να κάνω πεοθηλασμό λέγοντας μου πως -τον Θεό τον έχουμε στην καρδιά μας, όχι στα παντελόνια μας".

Και άλλη μια εξέχουσα ιερωμένη προσωπικότητα, ο Μητροπολίτης Αττικής έλεγε σε ναυτάκι: "Να πάμε για ένα καφέ, μια βόλτα, να σε γαμήσω ρε αδερφέ" - ακριβώς έτσι.

Δεν έχω τίποτα με τους ομοφυλόφιλους.

Όμως όταν κάτι τράγοι τύπου Άνθιμου με λένε πόρνο επειδή λειτουργώ φυσιολογικά, ε δε θα το ανεχτώ και τόσο εύκολα.

Άκου εκεί πολέμησαν για την πίστη το 21.

Με το ζόρι τους παίρνανε τους παπάδες να κηρύξουν την επανάσταση, αποκλειστικά για λόγους διπλωματικούς, όπως το να πολεμήσουν και οι δειλοί μαζί, που το μόνο που θα τους παρακινούσε ήταν η ανόητη πίστη τους.

Ελευθερία > πατρίδες, θρησκείες και κάθε φαύλο κατασκεύασμα.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης