Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Nassos »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
Greek_Army έγραψε:MΑ δεν σου είπα ότι είχες άδικο για 1 χρόνο δηλαδή 4 σειρές σίγουρα δεν πήρανε τα μόρια απλά είχανε τον πράσινο μπερέ
Νομιζω εξακολουθουν να ειναι εκτος! Και ελπιζω να μην παιρνουν και το πρασινο μπερε!

Οι Π/Ν ειχανε παραδοσιακα τον ΜΠΛΕ απο την εποχη που ο Στρατος φορουσε ΧΑΚΙ μπερε πριν το δικοχο προ και επι της 7ετιας.

Καλο ειναι να μην μπλεκουν τα πραγματα.

Καταδρομεις ΠΡΑΣΙΝΟ

Π/Ν ΜΠΛΕ

Βατραχοι ΟΚΤΑΓΩΝΟ

και τελος!



Για την ιστορία μιας και ήμουν 298 Α' ΕΣΣΟ και πρόλαβα τη μεταφορά του 575 Τ/ΠΝ στον Αυλώνα οι Πεζοναύτες από τότε (τέλη 2007) φοράνε πράσινο μπερέ και από το 2009 ανήκουν ξανά στις Ειδικές Δυνάμεις.

greekmarine32
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 14, 2009 9:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από greekmarine32 »

Ειναι καιρος νομιζω να ανανεωσετε το σημειο στο σιτε που αναφερει "Οι Πεζοναύτες πρόσφατα διαχωρίστηκαν από τις Ειδικές Δυνάμεις"
Θανος 521

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Θανος 521 »

Ειναι λαθοσ να βγουν οι πεζοναυτεσ απο τα επιλεκτα σωματα. καποτε ανηκαν στη δ. ε. δ.(διευθηνση ειδικων δυναμεων) και τρεχαμε απο νησι σε βουνο και απο θαλασσα σε στερια.
B MOIRA KATADROMWN

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από B MOIRA KATADROMWN »

Οι Πεζοναύτες πρόσφατα διαχωρίστηκαν από τις Ειδικές Δυνάμεις (Καταδρομείς -; Αλεξιπτωτιστές) και αποτελούν πλέον ξεχωριστές Μονάδες. Οι Μονάδες των Δυνάμεων Πεζοναυτών (ΠΖΝ), δεν εφαρμόζουν τις δραστηριότητες και την εκπαίδευση των Μονάδων Ειδικών Δυνάμεων, αλλά ακολουθούν ιδιαίτερη εκπαίδευση, προσαρμοσμένη κυρίως στον τακτικό αγώνα και στην αμφίβια εκπαίδευση, σε συνεργασία με το Πολεμικό Ναυτικό. Από τα αντικείμενα των Ειδικών Δυνάμεων, διατηρούνται μόνο εκείνα που κρίνονται απαραίτητα για τη βελτίωση των σωματικών και ψυχικών ικανοτήτων των Πεζοναυτών. ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ... ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ... ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ=ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΕΣ

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Greek_Army »

B MOIRA KATADROMWN έγραψε:Οι Πεζοναύτες πρόσφατα διαχωρίστηκαν από τις Ειδικές Δυνάμεις (Καταδρομείς -; Αλεξιπτωτιστές) και αποτελούν πλέον ξεχωριστές Μονάδες. Οι Μονάδες των Δυνάμεων Πεζοναυτών (ΠΖΝ), δεν εφαρμόζουν τις δραστηριότητες και την εκπαίδευση των Μονάδων Ειδικών Δυνάμεων, αλλά ακολουθούν ιδιαίτερη εκπαίδευση, προσαρμοσμένη κυρίως στον τακτικό αγώνα και στην αμφίβια εκπαίδευση, σε συνεργασία με το Πολεμικό Ναυτικό. Από τα αντικείμενα των Ειδικών Δυνάμεων, διατηρούνται μόνο εκείνα που κρίνονται απαραίτητα για τη βελτίωση των σωματικών και ψυχικών ικανοτήτων των Πεζοναυτών. ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΣΗΜΟ SITE ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΤΡΑΤΟΥ... ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ... ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ=ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΕΣ



Θα γράψεις κι'άλλες παπάτζες;Εικόνα ας ξεκινήσω λοιπόν την ενημέρωση.
1. Οι Πεζοναύτες από πέρσι τον αύγουστο ανήκουνε ξανά στις ειδικές δυνάμεις με εντολή του Α/ΓΕΣ Αντιστράτηγος Φραγκούλης Φράγκος
2. Οι Πεζοναύτες δεν έχουνε μονάδες αλλά Τάγματα,505 Τ/ΠΝ,575 και 521
3. Περαστικά σου.
...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από yandr »

greekmarine32 έγραψε:Ειναι καιρος νομιζω να ανανεωσετε το σημειο στο σιτε που αναφερει "Οι Πεζοναύτες πρόσφατα διαχωρίστηκαν από τις Ειδικές Δυνάμεις"

Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι στο άρθρο του site που αναφέρει αυτό ακριβώς το πράγμα.

Δεν γνωρίζω όμως αν είναι λάθος και πρέπει να αφαιρεθεί ή αν όντως έχει γίνει οργανωτικός διαχωρισμός, αφού όντως οι Πεζοναύτες επέστρεψαν στις ειδικές δυνάμεις.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φοράνε πράσινο μπερέ και παίρνουνε μόρια για τα σώματα ασφαλείας. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί πιστεύουνε ότι δεν ανήκουνε.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Greek_Army έγραψε:Φοράνε πράσινο μπερέ και παίρνουνε μόρια για τα σώματα ασφαλείας. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί πιστεύουνε ότι δεν ανήκουνε.
Εγω δεν εχω καταλαβει αν το προβλημα ειναι στο αν απλα ανηκουν στις ειδικες δυναμεις, αν φορανε πρασινο μπερε η αν παιρνουν μορια... Δηλαδη ο κοσμος παει ΠΝ για να λεει οτι ημουν ειδικοδυναμητης, για να εχει καπου φυλαγμενο ενα πρασινο μπερε η για τα μορια; Αν δεν επαιρνε μορια θα πηγαινε?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Greek_Army »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Φοράνε πράσινο μπερέ και παίρνουνε μόρια για τα σώματα ασφαλείας. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί πιστεύουνε ότι δεν ανήκουνε.
Εγω δεν εχω καταλαβει αν το προβλημα ειναι στο αν απλα ανηκουν στις ειδικες δυναμεις, αν φορανε πρασινο μπερε η αν παιρνουν μορια... Δηλαδη ο κοσμος παει ΠΝ για να λεει οτι ημουν ειδικοδυναμητης, για να εχει καπου φυλαγμενο ενα πρασινο μπερε η για τα μορια; Αν δεν επαιρνε μορια θα πηγαινε;


λίγοι θα πηγαίνανε. Όπως και μεγάλο πεύκο.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Greek_Army έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Φοράνε πράσινο μπερέ και παίρνουνε μόρια για τα σώματα ασφαλείας. Οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί πιστεύουνε ότι δεν ανήκουνε.
Εγω δεν εχω καταλαβει αν το προβλημα ειναι στο αν απλα ανηκουν στις ειδικες δυναμεις, αν φορανε πρασινο μπερε η αν παιρνουν μορια... Δηλαδη ο κοσμος παει ΠΝ για να λεει οτι ημουν ειδικοδυναμητης, για να εχει καπου φυλαγμενο ενα πρασινο μπερε η για τα μορια; Αν δεν επαιρνε μορια θα πηγαινε;
λίγοι θα πηγαίνανε. Όπως και μεγάλο πεύκο.
Αυτο ειναι ενα προβλημα... Ζητω στους Οδηγητες μπραβω σας τα καταφερατε. Το δογμα Κισιγκερ σε ολο του το μεγαλειο
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από yandr »

Οι Πεζοναύτες ανήκουν στις ειδικές δυνάμεις και παίρνουν τα μόρια. Το θέμα κλειδώνεται.
george12
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2011 10:46 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από george12 »

Τελικα τι εγινε με τους πεζοναυτες; Τι θεωρουνται πλεον αν δεν θεωρουνται ειδικες δυναμεις;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν έγινε τίποτα.
Ακόμα Ειδικές Δυνάμεις θεωρούνται!
Spectre
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 5:14 am
Τοποθεσία: Πεζοναυτης
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Ανήκουν στις Ειδικές Δυνάμεις;

Δημοσίευση από Spectre »

Εγω παλι δεν καταλαβα τελικα οι ΠΖΝ πιανωνται Ε. Δ; Το χαρτι μου λεει Ειδικες Δυναμεις; Εσεις τ λετε?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες