ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GIORGOS

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από GIORGOS »

Θεορητικα και με βαση αυτα που γραφουν υπαρχουν βατραχανθρωποι στο ΕΚΑΜ. Ομως πρακτικα εγω επειδι τυχαινει να εχω γυτονα εκεμιτη δεν εχουν κανεναν βατραχανθρωπο στην ομαδα τους γιατι δεν προλαβενουν ηλικιακα και δεν πετυχενουν στα ουκ. Περνανε ενα τριμηνω σχολειο σαν τα πεν στεις ειδικες δυναμεις και επισης εκπαιδευονται στην μοναδα των ΕΤΑ. Επισης δεν πληρωνονται τις συντηρησεις απο τα αλεξυπτωτα Οπως οι μονιμοι καταδρομεις παραμονο περνουν δυπλασια εσνσυμα για οσο μηνουν στα ΕΚΑΜ. Και για τον θεο ρε παιδια... Μην Συγρινουμε το ΕΚΑΜ Με τα ΟΥΚ και τις ειδικες δυναμεις του στρατου... Για τον θεο δηλαδι...

overlord
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 12:29 am
Επικοινωνία:

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από overlord »

Εχει και σχολειο για να περασεις στην ΕΚΑΜ ;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος overlord την Σάβ Φεβ 20, 2010 2:21 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Seal

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από Seal »

Δηλαδή η Ε. Κ. Α. Μ. Έχει αλεξιπτωτιστές στατικού ιμάντα ή δεν έχει καθόλου;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από Nassos »

Seal έγραψε:Δηλαδή η Ε. Κ. Α. Μ. Έχει αλεξιπτωτιστές στατικού ιμάντα ή δεν έχει καθόλου;



Φυσικά και έχει. Φωτογραφία από το Fun Club ΕΚΑΜ

Εικόνα
XristosK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 4:06 pm
Επικοινωνία:

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από XristosK »

overlord έγραψε:Εχει και σχολειο για να περασεις στην ΕΚΑΜ ;

Συγκροτείται σειρά επιλογής όπου γίνεται σκληρή δοκιμασία στους υποψήφιους.
Ματώνεις στην κυριολεξία...
Πολλοί εγκαταλείπουν τις πρώτες ημέρες.
Από αυτούς που θα αντέξουν να τελειώσουν την δοκιμασία, γίνεται τελική επιλογή.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από Rafale »

XristosK έγραψε:
overlord έγραψε:Εχει και σχολειο για να περασεις στην ΕΚΑΜ ;

Συγκροτείται σειρά επιλογής όπου γίνεται σκληρή δοκιμασία στους υποψήφιους.
Ματώνεις στην κυριολεξία...
Πολλοί εγκαταλείπουν τις πρώτες ημέρες.
Από αυτούς που θα αντέξουν να τελειώσουν την δοκιμασία, γίνεται τελική επιλογή.

ριξε και μια ματια τις σελιδες θα βρεις ενδιαφερουσες αποψεις και πληροφοριεςΕικόνα

Seal

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από Seal »

Σε περίπτωση αεροπειρατίας όταν το αεροπλάνο βρίσκεται στον αέρα η Ε. Κ. Α. Μ. Με ποιο τρόπο θα έπεμβει;
XristosK
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 4:06 pm
Επικοινωνία:

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από XristosK »

cristi έγραψε:ριξε και μια ματια τις σελιδες θα βρεις ενδιαφερουσες αποψεις και πληροφοριεςΕικόνα


cristi Έχω δει από πολύ κοντά την δοκιμασία που περνάνεΕικόνα

overlord
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 18, 2010 12:29 am
Επικοινωνία:

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από overlord »

Για να γινεις υποψηφιος απλα κανεις αιτηση μετα απο προυπηρεσια στην αστυνομια ;
Perastikos

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από Perastikos »

Εχω εναν φιλο ο οποιος ειναι στην 1η βαση των ΕΚΑΜ στην Αθηνα, Απο οτι μου εχει πει ειναι πολυ δυσκολο το σχολειο των ΕΚΑΜ το οποιο κραταει 6 μηνες, Μαλιστα μοθ ειπε οτι τετιο φυλο ποθ εφαγα δεν ειχα ξαναφαει στη ζωη μου, αυτος ηταν σε ενα σχολειο των ΕΚΑΜ στη Κομοτηνη
θελω να ρωτισω, εχω ακουσει οτι στα ΕΚΑΜ εκτος οτι σου παρεχει ι ΕΚΑμ ενα περιστροφο το οποιο το εχεις δικο σου για αυτοαμυνα, οτι μπορεις να ζητησεις αλλο οπλο στις ομαδες εφοδου, αληθευει;
Ευχαριστω για το χρονο σας
O idios o perastikos

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από O idios o perastikos »

Perastikos έγραψε:Εχω εναν φιλο ο οποιος ειναι στην 1η βαση των ΕΚΑΜ στην Αθηνα, Απο οτι μου εχει πει ειναι πολυ δυσκολο το σχολειο των ΕΚΑΜ το οποιο κραταει 6 μηνες, Μαλιστα μοθ ειπε οτι τετιο φυλο ποθ εφαγα δεν ειχα ξαναφαει στη ζωη μου, αυτος ηταν σε ενα σχολειο των ΕΚΑΜ στη Κομοτηνη
θελω να ρωτισω, εχω ακουσει οτι στα ΕΚΑΜ εκτος οτι σου παρεχει ι ΕΚΑμ ενα περιστροφο το οποιο το εχεις δικο σου για αυτοαμυνα, οτι μπορεις να ζητησεις αλλο οπλο στις ομαδες εφοδου, αληθευει;
Ευχαριστω για το χρονο σας


παιδια οχι φυλο--> Ξυλο ενοω lol
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από alexissak »

Για να μπεις στην ΕΚΑΜ πρεπει να εισαι αστυφυκαλας εως 28 ετων ή υπστυνομος Β ή Α εως 30 ετων. Ως εκ τουτου εαν εισαι ειδικος φρουρος δεν προλαβαινεις το οριο ηλικιασ. Ο μισθος ειναι ο ιδιος με τους λοιπους αστυνομικους συν 400 περιπου που ειναι το ειδικο επιδομα. Το σχολειο διαρκει περιπου τρεις μηνες κ ακομα κ αν το τελειωσεις δεν συμαινει οτι θα σε παρουν. Κανεις δεν μπαινει στην αστυνομια με απολυτο σκοπο την καταταξη στα ΕΚΑΜ...
περαστικοσ

ΕΚΑΜ - Ειδική Κατασταλτική Αντιτρομοκρατική Μονάδα

Δημοσίευση από περαστικοσ »

SREK έγραψε:Για να μπεις στην ΕΚΑΜ πρεπει να εισαι αστυφυκαλας εως 28 ετων ή υπστυνομος Β ή Α εως 30 ετων. Ως εκ τουτου εαν εισαι ειδικος φρουρος δεν προλαβαινεις το οριο ηλικιασ. Ο μισθος ειναι ο ιδιος με τους λοιπους αστυνομικους συν 400 περιπου που ειναι το ειδικο επιδομα. Το σχολειο διαρκει περιπου τρεις μηνες κ ακομα κ αν το τελειωσεις δεν συμαινει οτι θα σε παρουν. Κανεις δεν μπαινει στην αστυνομια με απολυτο σκοπο την καταταξη στα ΕΚΑΜ...

Μπορεις να μας πεις ποσο ακριβως ειναι ο μισθοσ;(αναλογα με τις θεσεις που κατεχεις ανεβαινει;)
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες