Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
lef
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 19, 2019 5:33 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από lef »

Γνωριζει καποιος απο εδω αν οσοι υπηρετησουν στην οεα παιρνουν καποιο επιδομα οπως η εκαμ πχ; και ποσα λεφτα ειναο αυτα περαν των 800 που ειναι ο βασικος;
crabgr

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από crabgr »

Ξερω οτι γινομαι κουραστικος με την ιδια ερωτηση αλλα επειδη θελω να το επιβεβαιωσω οταν μπεις στο λιμενικο απο προκυξη πως μπορεις να μπεις ΟΕΑ Πρεπει να εχεις κανει ειδικες δυναμεις ή δηλωνεις και σε εκπαιδευουν εκει και αν ναι γνωριζει καποιος την δυσκολια?
fsafsa

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από fsafsa »

crabgr έγραψε:Ξερω οτι γινομαι κουραστικος με την ιδια ερωτηση αλλα επειδη θελω να το επιβεβαιωσω οταν μπεις στο λιμενικο απο προκυξη πως μπορεις να μπεις ΟΕΑ Πρεπει να εχεις κανει ειδικες δυναμεις ή δηλωνεις και σε εκπαιδευουν εκει και αν ναι γνωριζει καποιος την δυσκολια;


Το να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες που έχει αναφερθεί αυτό που ρωτάς φαντάζομαι σου είναι το ίδιο κουραστικό; Εικόνα

crabgr

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από crabgr »

Ρωταω για να το ξεκαθαρισω 100%
Άβαταρ μέλους
AlexK.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2020 7:02 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από AlexK. »

Δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί κανένας άλλος εδώ αλλα...
Μπορώ από υποχρεωτική θητεία να μπω Ειδικές Δυνάμεις; Που; Αν περνάω ας πούμε Αθλήματα και προϋποθέσεις.
Άβαταρ μέλους
Xanthos
Αντιστράτηγος
Αντιστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2574
Εγγραφή: Δευ Μάιος 20, 2019 8:00 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Xanthos »

Αν εννοείς ειδικές δυνάμεις λιμενικού όχι φίλε μου δεν γίνεται!!!
Ο. Π. Κ. Ε
Archangel

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Archangel »

Μπορεί ένας αξιωματικός από ΣΝΔ να μπει οεα και να παραμείνει μετά στο Λ. Σ; Αν ναι ποια διαδικασία προβλέπεται; Ευχαριστώ πολύ, Χριστός Ανέστη!
Παναγιώτης κικιρας

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Παναγιώτης κικιρας »

Καλησπέρα. Έχουν ρωτήσει σε προηγούμενα ποστ. Αλλά ρωτάω κι εγω μήπως το διατυπώσω διαφορετικά. Αξίζει να μπει κανένας ως λιμενοφυλακας; Εννοώ εγώ δεν θέλω να ζήσω ένα είδος στρατού πάλι. Και αναφέρομαι στους 6 μήνες εκπαίδευσης που μένεις μέσα. Και δεύτερον εκεί έχεις και τις εξόδους σου; Εννοώ είναι ακριβώς στρατός; Μην με παρεξηγείται. Δεν ψάχνω κάτι για να κάθομαι απλά για δικούς μ προσωπικούς λόγους θέλω κάπως να αποφύγω εκπαιδεύσεις στρατούς και τέτοια και να μένω μέσα για 6 μήνες. Κι αν δεν σε κρατήσουν παραπάνω. Άρα να επαναδιατυπωσω τις ερωτήσεις μου. Τι είδους ζωή έχεις μέσα στην εκπαίδευση; Είναι όντως 6 μήνες; Έχεις και τις εξόδους σου; Κατά την διάρκεια εκπαίδευσης πληρώνεσαι;
fsafsa

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από fsafsa »

Παναγιώτης κικιρας έγραψε:Καλησπέρα. Έχουν ρωτήσει σε προηγούμενα ποστ. Αλλά ρωτάω κι εγω μήπως το διατυπώσω διαφορετικά. Αξίζει να μπει κανένας ως λιμενοφυλακας; Εννοώ εγώ δεν θέλω να ζήσω ένα είδος στρατού πάλι. Και αναφέρομαι στους 6 μήνες εκπαίδευσης που μένεις μέσα. Και δεύτερον εκεί έχεις και τις εξόδους σου; Εννοώ είναι ακριβώς στρατός; Μην με παρεξηγείται. Δεν ψάχνω κάτι για να κάθομαι απλά για δικούς μ προσωπικούς λόγους θέλω κάπως να αποφύγω εκπαιδεύσεις στρατούς και τέτοια και να μένω μέσα για 6 μήνες. Κι αν δεν σε κρατήσουν παραπάνω. Άρα να επαναδιατυπωσω τις ερωτήσεις μου. Τι είδους ζωή έχεις μέσα στην εκπαίδευση; Είναι όντως 6 μήνες; Έχεις και τις εξόδους σου; Κατά την διάρκεια εκπαίδευσης πληρώνεσαι;


Το μετά δηλαδή δεν το σκέφτεσαι; Θα έχεις 24ώρες υπηρεσίες πρέπει να είσαι προβλεπόμενος εμφανισιακά κτλπ; Το Λιμενικό Σώμα είναι Σώμα Ασφαλείας με ότι αυτό συνεπάγεται.

Έξοδοι-εκπαίδευση-ποινές υπάρχουν.

Πληρώνεσαι πολύ λίγα χρήματα.

Για προσωπικούς σου λόγους καλύτερα μην διαλέξεις ένστολο σώμα.

Πραγματικά μερικοί ρωτάτε εντελώς άκυρα πράγματα, εκτός πραγματικότητας.

Παναγιώτης κικιρας

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Παναγιώτης κικιρας »

Φιλαράκι μου μην φάμε και ξύλο. Κάποιοι από εμάς δεν ήμαστε τόσο ψαγμένοι όσο κάποιοι άλλοι. Οπότε από το να γειώσεις κάποιον επειδή ρώτησε καποια πραγματα που δεν γνωρίζει και έχει κάποιες ανασφάλειες να το πω στο τι ακριβώς θα περάσει μέσα και όπως είπα για δικούς μ σημαντικούς προσωπικούς λόγους καλύτερα να πεις αυτά που πιστεύεις και να το λήξεις εκεί.
fsafsa

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από fsafsa »

Παναγιώτης κικιρας έγραψε:Φιλαράκι μου μην φάμε και ξύλο. Κάποιοι από εμάς δεν ήμαστε τόσο ψαγμένοι όσο κάποιοι άλλοι. Οπότε από το να γειώσεις κάποιον επειδή ρώτησε καποια πραγματα που δεν γνωρίζει και έχει κάποιες ανασφάλειες να το πω στο τι ακριβώς θα περάσει μέσα και όπως είπα για δικούς μ σημαντικούς προσωπικούς λόγους καλύτερα να πεις αυτά που πιστεύεις και να το λήξεις εκεί.


Δεν σε γείωσα, η πραγματικότητα είναι, στο Λιμενικό Σώμα υπάρχουν μεταθέσεις, είναι ένστολο σώμα.

Δεν σου εγγυάται κανείς μετά από πόσα χρόνια θα γυρίσεις στο τόπο διαμονής σου ή και να γυρίσεις μπορεί να σε ξανά στείλουν αλλού.

oldsoldier
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 10:16 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από oldsoldier »

Δεν είναι ανάλογα και με τα μόρια η επιστροφή στον τόπο διαμονής σου;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Nassos »

Λιμενικό: Σε σύγχρονες εγκαταστάσεις η Μονάδα Υποβρύχιων Αποστολών
Ολοκληρώνεται Εντός των προσεχών ημερών Η δημοπράτηση του έργου υλοποίησης υπερσύγχρονων κτιριακών εγκαταστάσεων της Μονάδας Υποβρυχίων Αποστολών Του Λιμενικού Σώματος εντός του Ναυτικού Οχυρού Σκαραμαγκά.

Σύμφωνα με το υπουργείο Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής, προηγήθηκαν μακροχρόνιες και συντονισμένες ενέργειες της Γενικής Γραμματείας Λιμένων, Λιμενικής Πολιτικής και Ναυτιλιακών Επενδύσεων και συνεργασία του με το υπουργείο Εθνικής Άμυνας, το υπουργείο Οικονομικών και το ΤΑΙΠΕΔ.

Πρόκειται, όπως αναφέρει, Για εγκαταστάσεις αντάξιες ενός Σώματος που βρίσκεται πάντα στην πρώτη γραμμή των γεγονότων κι έχει πρωτοστατήσει επιτυχώς στη διαχείριση κρίσεων επιχειρώντας ως επί τον πλείστον κάτω από επικίνδυνες και άκρως αντίξοες συνθήκες.

Το Συνολικό έργο περιλαμβάνει:

α) Το κτιριακό έργο με τίτλο «Εγκατάσταση Μονάδας Υποβρύχιων Αποστολών του Λιμενικού Σώματος στο Ναυτικό Οχυρό Σκαραμαγκά», προϋπολογισμού ύψους 6.057.400 Ευρώ.

β) Το λιμενικό έργο με τίτλο «Κατασκευή Λιμενίσκου Πλωτών Μέσων Μονάδας Υποβρύχιων Αποστολών Λιμενικού Σώματος στο Ναυτικό Οχυρό Σκαραμαγκά», προϋπολογισμού 3.000.800 ?.

Ναυτεμπορική
Goku
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 23, 2020 1:43 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Goku »

Καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει τι χρειάζεται για να μπεις κεα οεα. (Αθλήματα ιατρικά) ευχαριστώ πολύ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες