Ιδιωτικοποίηση των παραλιών της Αττικής

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ιδιωτικοποίηση των παραλιών της Αττικής

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια παραγματι προβλημα. Πας στην παραλια στα νοτια προαστια αλιμο βουλα βουλιαγμενη και βλεπεις ολες τις παραλιες να εχουν εισοδο ειναι σωστο; Δεν ειμαι ελληνας πολιτησ; Δεν πολεμησε ο παππους μου; Γιατι; Να πληρωνουμε να μπουμε σε ελληνικια θαλλασα; Απο μονο του το κρατος πρεπει να παρει μετρα να κανουμε μπανιο Με ποιοτητα ολοι μασ, και φυσικα αλλα λεφτα για ξαπλωστρα Τα σαντουιτς απλησιαστα που να βρεις παρκινκ και να βαζεις και καπιον να σου φιλα τα πραγματα γιατι ο αλβανος τα Λιγουρευετε πιο περα, συμφωνειτε; Τοτε τι δημαρχους ψηφιζετε;
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Ιδιωτικοποίηση των παραλιών της Αττικής

Δημοσίευση από GenerX »

Φίλε το τελευταίο σου πρόβλημα είναι ο Αλβανός που λιγουρεύεται το αμάξι. Είναι εντελώς άσχετος αυτός ο ανόητος φόβος με το πρόβλημα που σε απασχολεί.

Οι παραλίες θα ιδιωτικοποιούνται ολο και περισσότερο.

Εδω δε κολώνουν να δίνουν τα δάση και τους μοναδικούς πνεύμονες πρασίνου για... Πάρκινγκ σε ιδιώτες και στον κάθε Κυριακού.

Μάλλον πρέπει να συμβιβαστείς γιατί δεν ενδιαφέρει απολύτως κανέναν τελικά.

Αλήθεια, για ρώτα πόσοι πληρώνουν κάθε μέρα για μπάνιο σε ολες τις παραλίες και θα την πάρεις την απάντησή σου.

Συνένοχοι είναι όλοι.

Αν σκεφτείς οτι έτσι γίνεται καταπάτηση του περιβάλλοντος (πρωταρχικά), σκέψου και πόσα αυθαίρετα έχει χτίσει ο Έλληνας και πόσα απο αυτα θα νομιμοποιηθούν με τις "ρυθμίσεις" για τους ημιυπαίθριους.

Η Ελλάδα απλα βυθίζεται.

Anonymous

Ιδιωτικοποίηση των παραλιών της Αττικής

Δημοσίευση από Anonymous »

Εν μερη εχεις δικιο κυριε συντα. Αλλα υπαρχει και αλλα, σημερα ειναι σαββατο και η επισκεψιμοτητα μικρη, ο κυριως ογκος δεν μπενει στο (παντος επιστητου) και δεν περιμενει να βρει τετιο θεμα σοβαρο, δεν χρειαζεται να αλλαζεις τα λογια μου, δεν ειπα ο αλβανος που θα σου παρει το αμαξι αλλα ειπα αν τολμας κανε μια βουτια χωρις φυλακα στην παραλια για τα πραγματα σου κινητα πορτοφολια και λοιπα... Οσο για τα δασοι εχεις δικιο αλλα δεν ειναι το ιδιο η παραλια, ειναι δικαιωμα του καθε ελληνα να κανει μπανιο, τα δασοι σημερα ειναι παρανομα να χτιζεις αυριο νομιμα Μπαινουν εντος σχεδιου και ολα οκ. Στο κατω κατω 10 εκατομυρια ειμαστε δεν πιανουμε τοσο χορο. Εχουμε δασαρες αλλα δεν ειναι στην αττικη.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Ιδιωτικοποίηση των παραλιών της Αττικής

Δημοσίευση από GenerX »

Η παραλία και τα δάση δεν είναι το ίδιο;

Για τα πράγματά σου όταν πας για μπάνιο τώρα, πολύ απλά δε τα παίρνεις μαζί σου. Όταν δεν υπήρχαν κινητά πως κάνανε μπάνιο δηλαδή;

Anonymous

Ιδιωτικοποίηση των παραλιών της Αττικής

Δημοσίευση από Anonymous »

Συννενοηση μπουζουκι, ρε συντα θα μας κουφανεις, δηλαδη παλια πορτοφολια δεν ειχαν; κινητα γιατι να μην εχουμε επειδη εχουν βαλει την σαρα και την μαρα στην αθηνα; να φοβαμαι να κανω ενα μπανακι δηλαδη; και γιατι να πληρωνεις τις παραλιες. σου εφαγαν αγορι μου κανα δασος και εχει τσαντιλα; εγω και καθε εγω ενα μπανακι θελουμε με αξιοπρεπεια και ναμιην πληρωνουμε παραλιες και ξαπλωστρες αυτο λεω δεν λεμε κατι διαφορετικο αγορι μου
Anonymous

Ιδιωτικοποίηση των παραλιών της Αττικής

Δημοσίευση από Anonymous »

Ο καθενας που λες πληρωνει γιατι δεν εχει αλλη επιλογη δεν παει να πει οτι γουσταρει κιολασ, απο μονο τους το κρατος πρεπει να εχει οργανωμενες παραλιες για τον ελληνα πολιτη που φορολογητε 19%στην αθηνα. Οι προγονοι μας γιατι πολεμησαν ; Για να πληρονουμε παραλιεσ; Και τα δασοι εχεις δικιο αλλα σου εξηγησα ειμαστε μονο 10 εκατομυρια εχουμε απλα αρκετη, ΑΠΛΑ ΟΛΑ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝ ΑΘΗΝΑ
Anonymous

Ιδιωτικοποίηση των παραλιών της Αττικής

Δημοσίευση από Anonymous »

Ηγετη γιατι δεν προτιμας μια αλλη παραλια απο την περιφραγμενη; απο τη στιγμη που παμε σαν... Εκει γιατι ειναι μαστ και ιν τοτε καλα να παθουμε. Να ξερεις οτι δεν πληρωνεις παραλια αλλα μοδα.

κυριε συνταγματαρχα! Τα δαση Ας πουμε απο ποιους καταπατονται μηπως δεν γνωριζουμε;

μια και το εφερε το θεμα κανα πυροσβεστικο αεροπλανο ηρθε;

πηραν κανα πυροσβεστη παραπανω;

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Ιδιωτικοποίηση των παραλιών της Αττικής

Δημοσίευση από GenerX »

Φυσικά και πυροσβέστες δε πήραν ακόμα. Πρέπει να μοιράσουν τα φασόλια τους προεκλογικά κανα δυο Μήνες πριν. Αύγουστο ας πούμε.

Τα δάση καταπατώνται απο συνεταιρισμούς "γιατρών-πολιτικών μηχανικών" και διάφορα άλλα ευτράπελα αλλα και απο εμας τους ίδιους.

Ήδη το Πεδίο του Άρεως χτίζεται. Αντέδρασε κανένας; Ελάχιστοι. Το άλλο το... Έκοψε ο Δήμος στις 4 το πρωί, για να πάρει την επιχορήγηση ιδιώτης, αφου χτίζοντας το πάρκινγκ σε χώρο που ήταν χωρίς... Δέντρα, τον αναπτύσσει, αρα παίρνει και κονδύλια ύψους 1,5 εκ ευρώ.

Πυροσβεστικά αεροπλάνα όσα και να φέρουνε (που πρέπει), απο τη στιγμή που τα "παίρνουν" πολιτικοί και είναι οι ίδιοι που προωθούν αλλαγές στο Άρθρο 24 την ίδια ώρα - βλέπε Αθανάσιο Μπούρα - δε θα αλλάξουν τίποτα.



ΥΓ. Τον συγκεκριμένο τον έβαλε αργότερα Ο Καραμανλής υφυπουργό Οικονομικών. Είχε κάνει και τη θεική δήλωση για την... Κυρία Κρούγκμαν!

ΥΓ2. Ήταν εισηγητής για την αλλαγή του Άρθρου 24

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες