Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από dn24 »

D.Y.K έγραψε:
Να σαι καλά αδερφέ.

Υπηρετώ σε υπομονάδα της Μυτιλήνης (προφανώς ήδη κατάλαβες) και γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Αυτή την περίοδο ασχολούμαι κυρίως με τα ερπυστριοφόρα.

Τους κανονισμούς τους έχω όλους σε βιβλιαράκια , σ'ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως.

Να σαι καλά και καλώς ήρθες στην 'οικογένειά' μας.


ευχαριστω για το καλωσορισμα. οταν εφυγα απο το αργος ορεστικο της καστοριας, μου ειχσαν δωσει κ εμενα ολα τα βιβλιαρακια (τα ιδια ειναι)αλλα μετα στην μοναδα μου, μας εδωσαν ΤΟΜΟΥΣ με τα Α-Τ.. οποτε τα εχω πολυ αναλυτικοτερα. επισης οταν ημουν στο κεντρο, η πρωτη μου επιλογη στις φρουρες προτιμησης στο κεντρο, ηταν η μυτιληνη. αλλα μου την εφαγαν την τοποθετηση βισματα, κ ετσι κατεληξα καπου στα αζητητα στα δωδεκανησα.. στο λατ εισαι που ειναι στο κεντρο της μυτιληνης, η στο μανταμαδο; στην μοναδα σας εχετε το ζευγος milan-fagot, η το ζευγος tow2-cornet?

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν αναφέρομαι στα βιβλιαράκια της καστοριάς τα οποία όντως τα έχω ! Έχω και εγώ τόμους με τα όπλα αναλυτικότατους...

Υπηρετώ στον ΛΑΤ που είναι κοντά στο αεροδρόμιο.

Και το δύδιμο της επιτυχίας είναι τα tow και τα Kornet.

Εγώ ανήκω σε διμοιρία tow.

...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από Nassos »

Kornet βρε ΔΥΚ, σιγά μην είναι και cornetto algida.Εικόνα

Στο διόρθωσα κι'όλας.
...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από dn24 »

D.Y.K έγραψε:Δεν αναφέρομαι στα βιβλιαράκια της καστοριάς τα οποία όντως τα έχω ! Έχω και εγώ τόμους με τα όπλα αναλυτικότατους...

Υπηρετώ στον ΛΑΤ που είναι κοντά στο αεροδρόμιο.

Και το δύδιμο της επιτυχίας είναι τα tow και τα cornette.

Εγώ ανήκω σε διμοιρία tow.



αχ βισμα φιλε μου.. μαζι θα ημασταν..(cornet oxi cornette) Εικόνα φιλικα στα λεω μην με παρεξηγησεις, δεν εχω διαθεση να την μπω σε κανεναν, ισα ισα χαιρομαι κιολας γιατι μιλαω με ατομο της ειδικοτητας. το λατρεμενο μου οπλο ειναι το tow2.. και αυτο που φευγοντας απο το κεντρο γνωριζα καλυτερα απο τα 4.. και το cornett οπλαρα 3ης γενιας.. εμεις δυστυχως εχουμε το διδυμο milan-fagot οπλαρες, αλλα δεν εχουν την χαρη tow2-cornet.. αλλη αυτων των 2 η χαρη.. κ παλι τυχερος εισαι κ σαν μερος, κ σαν μοναδα, κ σαν οπλα.. εγω εδω εχω μπλεξει.. κ στα 3 σκελη, μαπα το καρπουζι.. υπομονη το 2012 θα παρω μεταθεση για β. ελλαδα.. κ ως τοτε κανα κοσσοβο στο ενδιαμεσο ωστε να ειμαι 8 μηνες πιο κοντα στην μεταθεση..

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
MATHAIOS

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από MATHAIOS »

Κειχα την τιμη να ριξω 2 αντιαρματικους πυραυλους στην ς, ε, α, π,-1993, αυγουστο
Πανορμιτης

Υπηρέτης Α-Τ όπλων

Δημοσίευση από Πανορμιτης »

Εγώ που δήλωσα ΕΠΟΠ και γραφει αυτό τι να κανω; Που θα μπω να δω πότε θα πάω για αθλήματα;

Στάδια Αίτησης

Η πρόοδος της αίτησής σας φαίνεται παρακάτω:

Οριστική Υποβολή

Υπο Επεξεργασία

Ειδικότητα 9003 - Υπηρέτης Α-Τ όπλων ΠΖ (I1)

Απόφαση Κατάλληλος

Βαθμολογία 303

Σειρά 1547/2472

ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ ΣΤΟΥΣ ΑΡΧΙΚΑ ΚΛΗΘΕΝΤΕΣ ΟΠΩΣ ΚΑΘΟΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ 14α ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ (ΕΔΥΕΘΑ 53/2021)



Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Τρί Ιουν 08, 2021 6:20 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης