Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dufra
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 11, 2011 9:08 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από dufra »

Δωσε για αξιωματικων και μετα μπες διωξη οικονομικου εγκληματος
μαρια

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από μαρια »

Μηπως ξερει κανεις σε ποιες περιοχες (σχολες) μπορει να εισαχθει γυναικα;
blademaster
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευ Μαρ 07, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από blademaster »

Ρεθυμνο, κομοτηνη, ξανθη, διδοιμοτοιχο.
κανονικα παιρνει και η ναουσα, αλλα περσυ πηρε μονο αντρες.
Άβαταρ μέλους
ΜΑΜΗΣΙΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 08, 2012 7:12 pm
Τοποθεσία: ΑΝΤΙ-ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ
Ενδιαφέροντα: ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από ΜΑΜΗΣΙΟΣ »

Δηλαδή υπάρχει δυνατότητα αλλαγης; Ξέρω γω να πάει κάποιος άμεση δράση, μετα ασφάλεια και μετα Δ. Ε. Υ.
ΕΙΝΑΙ ΘΛΙΒΕΡΟ ΚΑΙ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΠΑΙΔΑ ΕΠΕΙΔΗ 2 "ΗΓΕΤΕΣ" ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ.
Άβαταρ μέλους
μαριανικ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 09, 2012 8:23 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από μαριανικ »

Ευχαριστω παρα πολυ... Και σε καθε περιοχη ειναι διαφορετικα τα μορια;
blademaster
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευ Μαρ 07, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από blademaster »

ΜΑΜΗΣΙΟΣ έγραψε:Δηλαδή υπάρχει δυνατότητα αλλαγης; Ξέρω γω να πάει κάποιος άμεση δράση, μετα ασφάλεια και μετα Δ. Ε. Υ.

αλλαγες γίνονται αλλα σε άλλες υπηρεσίες πιο ευκολα και σε άλλες πιο δύσκολα. Το τμήμα είναι το πιο εύκολο για να φύγεις.
Ευχαριστω παρα πολυ... Και σε καθε περιοχη ειναι διαφορετικα τα μορια;

ανάλογα με την προτίμηση της κάθε σχολής.
πχ αν επιλέξουν οι πιο πολλοί ξάνθη, τότε θα πάνε αυτοι με τα πιο πολλά μόρια και οι άλλοι θα μοιραστούν στις άλλες σχολές.

επίσεις όσοι έιναι πολύτεκνοι προηγούνται στην επιλογή.

Άβαταρ μέλους
ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2011 12:16 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. »

Εδώ στη σχολή των Γρεβενών μας έπνιξε το χιόνι και έχει πολύ κρύο εδώ και 60 ημέρες... Φτάσαμε μέχρι και στο -16...
Νικος

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Νικος »

Γειά σας, είμαι 17 χρονών και θέλω να μπω στην αστυνομία. Εχω διαβασει σχεδον ολα τα θεματα σχετικα
με τα σωματα ασφαλειας κτλπ και σε καποια απο τα ερωτηματα μου δεν βρηκα απαντηση και θα ηθελα
αν εχετε τον χρονο να μου απαντησετε.Εικόνα
Πρωτη Μου επιλογη θα βαλω Αξιωματικων αλλα λογω μεγαλης βασης δεν το κοβω να μπαινω αστυνομια
οποτε θα δηλωσε 2η Αστυφυλακων.

Εχω διαβασει οτι η σχολη αστυφυλακων ειναι ισοτημη με ΤΕΙ αυτο παιζει καποιο ρολο στην πορεια μου στην αστυνομια η γενικα;
Σε περιπτωση που ισχυει ακομα το 10% μπορω να τελειωσω την σχολη και μετα με το 10% απο της πανελληνιες οτν θα ειμαι στην κατηγορια τον αστυνομικων πλεον (ειμαι και εδκη κατηγορεια πολυτεκνων) αμα πιανω τα μορια να μπω αξιωματικων;
Οι μισθοι των αστυφυλακων (3ετος και μετα_) με τις νεες μειωσεις ποσο ειναι;(*Σε καμια περιπτωση δεν μπαινω για τον μισθο*)
Οσοι εχετε μπει Ή σας Εχουνε Πει πραγματα που Θα μπορουσαν να με βοηθησουν σχετικα με την ζωη μεσα, εξω τα παντα αν μπορειτε να μου πειτε :)
H ανωτερη θεση που μπορει να εχει Ενας αστυφυλακας ειναι μεχρι και υπαστυνομος β;

Ευχαριστώ πολύ :)
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Αλέξης »

Νικος έγραψε:Γειά σας, είμαι 17 χρονών και θέλω να μπω στην αστυνομία. Εχω διαβασει σχεδον ολα τα θεματα σχετικα
με τα σωματα ασφαλειας κτλπ και σε καποια απο τα ερωτηματα μου δεν βρηκα απαντηση και θα ηθελα
αν εχετε τον χρονο να μου απαντησετε.Εικόνα
Πρωτη Μου επιλογη θα βαλω Αξιωματικων αλλα λογω μεγαλης βασης δεν το κοβω να μπαινω αστυνομια
οποτε θα δηλωσε 2η Αστυφυλακων.

Εχω διαβασει οτι η σχολη αστυφυλακων ειναι ισοτημη με ΤΕΙ αυτο παιζει καποιο ρολο στην πορεια μου στην αστυνομια η γενικα;
Σε περιπτωση που ισχυει ακομα το 10% μπορω να τελειωσω την σχολη και μετα με το 10% απο της πανελληνιες οτν θα ειμαι στην κατηγορια τον αστυνομικων πλεον (ειμαι και εδκη κατηγορεια πολυτεκνων) αμα πιανω τα μορια να μπω αξιωματικων;
Οι μισθοι των αστυφυλακων (3ετος και μετα_) με τις νεες μειωσεις ποσο ειναι;(*Σε καμια περιπτωση δεν μπαινω για τον μισθο*)
Οσοι εχετε μπει Ή σας Εχουνε Πει πραγματα που Θα μπορουσαν να με βοηθησουν σχετικα με την ζωη μεσα, εξω τα παντα αν μπορειτε να μου πειτε :)
H ανωτερη θεση που μπορει να εχει Ενας αστυφυλακας ειναι μεχρι και υπαστυνομος β;

Ευχαριστώ πολύ :)


1. Πρόκειται για μια σχολή ΑΣΣΥ (υπαξιωματικών), απλά ξεκινάς απο τη χαμηλότερη βαθμίδα και ανέρχεσαι ιεραρχικά με το χρόνο
2. Δε το ξέρω, ίσως γίνεται
3. Κανένα 750άρι υπολόγιζε καθαρά (περίπου)
4. Μένεις μέσα Δευτέρα ως Παρασκευή, με δυνατότητα εξόδου Τετάρτη και ΠΣΚ. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει το πρωί τρέξιμο κάμψεις κλπ (εγερτήριο 6 και ΣΚ 7), πρωινό γεύμα, μαθήματα στη συνέχεια, μεσημεριανό, ύπνο, μετά διάβασμα και αθλητικές δραστηριότητες, και το βράδυ υπηρεσίες ή ξεκούραση... Στη σχολή υπάρχουν μόνο πρωτοετείς, καθώς οι 2τεις ειναι εξω για πρακτικη... Αυτα εν ολιγοις, αν θελεις κατι αλλο συγκεκριμένο ρωτα.:)
Reese
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 14, 2012 2:12 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Reese »

Αλέξης έγραψε:
4. Μένεις μέσα Δευτέρα ως Παρασκευή, με δυνατότητα εξόδου Τετάρτη και ΠΣΚ. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει το πρωί τρέξιμο κάμψεις κλπ (εγερτήριο 6 και ΣΚ 7), πρωινό γεύμα, μαθήματα στη συνέχεια, μεσημεριανό, ύπνο, μετά διάβασμα και αθλητικές δραστηριότητες, και το βράδυ υπηρεσίες ή ξεκούραση... Στη σχολή υπάρχουν μόνο πρωτοετείς, καθώς οι 2τεις ειναι εξω για πρακτικη... Αυτα εν ολιγοις, αν θελεις κατι αλλο συγκεκριμένο ρωτα.:)

οταν λες αθλητικες δραστηριοτητες τι εννοεις; Ποδοσφαιρο μπασκετ;
thansrou
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2012 6:25 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από thansrou »

Γεια σε όλους! Τον Γενάρη του 2013 παίρνω το πτυχίο μου απ' το τμήμα Κοινωνικής Διοίκησης διαλέγοντας την κατεύθυνση του κοινωνικού λειτουργού! Μπορώ να κάνω το 10% για να εισαχθώ στη σχολή αστυφυλάκων ή να δώσω κατατακτήριες αν δεν υπάρχει η δυνατότητα για το 10%; Που μπορώ να απευθυνθώ για περεταίρω πληροφορίες;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

thansrou έγραψε: Μπορώ να κάνω το 10% για να εισαχθώ στη σχολή αστυφυλάκων


Όχι

thansrou έγραψε:
ή να δώσω κατατακτήριες αν δεν υπάρχει η δυνατότητα για το 10%;

Πολιτικό προσωπικό στην ΕΛΑΣ

thansrou έγραψε:
Που μπορώ να απευθυνθώ για περεταίρω πληροφορίες;


Σε Αστυνομικό τμήμα αλλά μην περιμένεις να σου πούνε κάτι παραπάνω από αυτά που σου έγραψα εγώ
Άβαταρ μέλους
θυμος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Οκτ 08, 2012 2:42 am
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από θυμος »

Γεια σας ειμαι 19 χρονων τον φεβρουαριο μπαινω στρατο και θελω να δωσω εξετασεις με το 10% για αστυφυλακων ειχα δωσει περυσι αλλα δεν περασα τελικα. Απο τον στρατο θα απολυθω τον οκτωβριο εαν με το καλο περασω ατυφυλακων τι γινετε με τον στρατο; Γιατι εαν περασω αστυφυλανων αρχες οκτωβριου μπαινουν στη σχολη.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φεύγεις από τον στρατό χωρίς κυρώσεις και παρουσιάζεσαι στην Αστυφυλάκων.
KostasSSE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 4:37 pm
Επικοινωνία:

Σχολή Αστυφυλάκων - Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από KostasSSE »

Η αστυφυλακων θα μετατραπει σε ΙΕΚ;

Δεν γνωριζω, απλα το διαβασα σε 1-2 σιτε αλλα δεν το πολυπιστεψα. Τι εχετε ακουσει;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης