ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Lakkiotis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Απρ 18, 2020 11:49 pm
Τοποθεσία: Στουτγάρδη
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Lakkiotis »

Καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω αν είναι εύκολο την μισθοδοσία των μόνιμων υπαξιωματικών του πολεμικού Ναυτικού αναλυτικός ανά βαθμό παρακαλώ. Και επίσης πόσα μόρια χρειάζεται για να περάσεις στην ΣΜΥΝ

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Terminator »

https://www.asfalistiko.gr/%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1/%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B8%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%AD%CE%BD%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CF%89%CE%BD-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB/

Το μισθολόγιο είναι το παρακάτων που βλέπεις για όλους τους βαθμούς

Τα μόρια με τα οποία μπαίνεις δεν είναι αυτά της προηγούμενης χρονιάς αλλά αυτά της χρονιάς που δίνεις πανελλήνιες για το έτος 2019 ηταν 14557 για την ΣΜΥΝ Γενική κατηγορία.

Lakkiotis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Απρ 18, 2020 11:49 pm
Τοποθεσία: Στουτγάρδη
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Lakkiotis »

Σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου!! Μου φάνηκε πάρα πολύ χρήσιμη.
Νέος Λ/Φ

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Νέος Λ/Φ »

Καλησπέρα σας. Να μου επιτρέψετε να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την κατάταξη των 155 λιμενοφυλάκων στη Σ. Μ. Υ. Ν. Όποιος είναι στη σχολή ΛΦ μέσω Πανελληνίων ή αν κάποιος έχει γνωστό που έχει μπει δόκιμος Υπαξιωματικός στο Ναυτικό ας με διαφωτίσει.

1) Αθλητικά παπούτσια για τη γυμναστική (τι χρώμα επιτρέπεται)

2) Και να είμαστε κουρεμένοι, ισχύει ότι σε κουρεύουν και πάλι μέσα γουλί, όπως τους Ναυτικούς Δοκίμους

3) Τι χρώμα φανελάκι φορούν μέσα από την μπλε στολή

4) Επιτρέπεται ο υπνόσακος (και αν ναι εννοείται σε χρώμα μπλε ανοικτό ή σκούρο) ;

Τα ρωτάω όλα αυτά γιατί ουδεμία σχέση έχει η σχολή ΛΦ εκεί που ήταν με τη σημερινή εγκατάσταση της, στη ΣΜΥΝ. Θα ήταν πιο χαλαρά.

Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
Μεγιστος
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:33 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Μεγιστος »

Καλημερα. Γνωριζει καποιος ποια ειναι η δουλεια καποιου αποφοιτου της σχολης με ειδικοτητα ναυτικες επιχειρησεις/επιχειρησεων επικοινωνιων και αν εχει την δυνατοτητα να διαλεξει καποιος να υπηρετησει σε υποβρυχιο.
Ιωάννα

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Ιωάννα »

Μία γυναίκα εφόσον περάσει την προπαίδευση και ορκιστεί την ειδικότητα να διαλέξει και αν μπορεί να διαλέξει ποιες ειδικότητες είναι στεριάς και πόσα χρόνια θα κάνει καράβι. Και με ποιο τρόπο γίνεται η επιλογή ειδικότητας με κλήρωση!
Fenia77
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 10:14 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Fenia77 »

Καποια εκτίμηση βασεων φέτος έχουμε; Ευχαριστώ 😊

Fenia
Fenia77
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 10:14 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Fenia77 »

ΚαλημέραΕγραψε η κορη μου φέτος πανελλήνιες και εγραψε 14000 με τους συντελεστές για σμυν την πηγε 13010. Με 690 μορια κατω υπάρχει ελπιδα για επιλαχων;

Αν ξέρει καποιος θαωτο εκτιμουσα😊

Γενικη σειρα ΓΕΛ...2η χρονια δινει για αυτο και μονο αν και εχει περασει περυσι οικονομικα. Αλλα θελει ενστολα😬

Ευχαριστώ

Fenia
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από georgekir »

Καλησπερα και συγχαρητηρια για την επιδοση της κορης σας. Συγχαρητηρια που το κυνηγησε για δευτερη φορα και συγχαρητηρια και σε εσας που την στηριξατε. Ειναι αρκετα πιθανο να τη φωναξουν ως επιλαχων γιατι ως γνωστον στην ΣΜΥΝ φευγουν αρκετα ατομα. Καλη επιτυχια και καλο υπολοιπο διακοπων.
Fenia77
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 10:14 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Fenia77 »

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σουΚαι για τα καλα σου λογια ηταν το λιγότερο που θα μπορουσαμε να κάνουμε σαν γονείς τοσο πολυ που το θέλει

Μακαρι να την καλέσουν γιατί εφαγε ηττα μεγαλη προχθες

Αν μου επιτρέπεις άλλη μια ερώτηση... Αν και μας συμφέρει 😬 γιατί υπάρχει τετοια αποχωρηαη απο σμυν καθε χρόνο;

Δεν αντεχουν την πειθαρχία ή τον εγκλεισμό;

Καλο καλοκαίρι και σε σενα οτι καλύτερο εύχομαι 😊

Fenia
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από georgekir »

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια. Κοιτάξτε ο λόγος για τον οποίο αποχωρεί κάθε παιδί είναι υποκειμενικός. Αρκετοί δεν αντέχουν την πίεση, άλλοι καταλαβαίνουν ότι τα πράγματα δεν είναι όπως προβάλλονται στην τηλεόραση και απογοητεύονται και φυσικά υπάρχουν και άλλοι λόγοι τους οποίους δεν χρειάζεται να αναλύσουμε. Πείτε στην κόρη σας να μη στεναχωριέται κάθε εμπόδιο είναι για καλό και ότι είναι γραφτό θα γίνει. Μη σας ανησυχεί το γεγονος Ότι φεύγουν παιδιά. Αν το θέλει πράγματικα η κόρη σας θα ανταπεξέλθει. Εύχομαι ολόψυχα να την καλέσουν στη σχολή και να τα ζήσει όλα πίσω από της πύλες της. Καλή συνέχεια
Fenia77
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 03, 2022 10:14 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Fenia77 »

Να σαι καλα με καλυψες πλήρως

Αν ολα πανε καλα και γινει το όνειρό της θα επανελθω να σε ευχαριστήσω για αλλη μια φορα για τα καλα σου λογια και την θετικη ενέργεια που μου δινεις τωρα😊

Καλες βουτιές με υγεια πανω απ όλα!

Ραντεβού τον Σεπτέμβριο Οκτωβρίο!

Fenia
georgekir
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Δευ Απρ 18, 2022 11:01 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από georgekir »

TΑ ξερω απο πρωτο χερι αφου εδωσα και εγω δευτερη φορα φετος. Αναμενω μηνυμα σας καλη επιτυχια και καλο καλοκαιρι.
gp

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από gp »

Καλησπέρα σε όλους. Στην πρώτη μου συμμετοχή στις πανελλαδικές, έγραψα κοντά στα 17.000 μόρια χάνοντας την αεροπορία που είχα πρώτες προτιμήσεις και αντί ΣΜΥ σώματα που έπιανα, επειδή είναι Τρίκαλα και έχει μεταθέσεις, επέλεξα τη ΣΜΥΝ και με βάση τα αποτελέσματα είμαι Στην πρώτη δεκάδα των φετινών επιτυχόντων. Έχω κάποιες απορίες και θα παρακαλούσα μόνο αν κάποιος εκ των έσω γνωρίζει πραγματικα να απαντήσει.

1) Γνωρίζει κάποιος να μου πει, απο τις 9 ειδικότητες της ΣΜΥΝ ποιές είναι πιο "χαλαρές" για γυναίκα στο ναυτικό; ΕΚ πρώτης μελέτης οι ειδικότητες του διαχειριστή και ηλεκτρονικού υπολογιστών και δικτύων μοιάζουν περισσότερο χαλαρές και μάλλον έχουν και λιγότερο συνολικό χρόνο σε καράβι. Είναι σωστές οι σκέψεις μου; Κάποια διαφορετική πρόταση αναφορικά με ειδικότητα;

2) Με ποιό τρόπο γίνονται οι κατανομές ειδικοτήτων; Με βάση τη σειρά που μπήκαμε στη σχολή; Βίσμα; Κάποιος άλλο τρόπος με εξετάσεις; Το σύνολό τους; Σε κάποιο ΦΕΚ που διάβασα έγραφε ότι είναι αποτέλεσμα προσωπικής επιλογής αλλά και σειράς επιτυχίας εισαγωγής στη σχολή. Ξέρει κάποιος με σιγουριά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιες απαντήσεις.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες