Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΤΑΚΗΣ έγραψε:Θα ηθελα να ρωτισω αμα καποιος παραιτηθει μετα την βασικη και δν πληρωσει τι γινετε;


μετά θα είσαι στην χλιδή οι στρατιωτικές φυλάκες του αυλώνα έχουνε μεγάλο προαύλιο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Δευ Ιουν 07, 2010 7:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Κι αν φυγεις και δε πληρωσεις... Και σε ψαχνουν και δε σε βρισκουν; Εικόνα

παπακι
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 10:53 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από παπακι »

Και αν η γιαγια μου ειχε καρουλια, θα τανε παππους μου.Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 έγραψε:Κι αν φυγεις και δε πληρωσεις... Και σε ψαχνουν και δε σε βρισκουν;Εικόνα



εσύ ευαγγελία γιατί ρωτάς; Θα μπεις κάπου που "παίζει" ηλεκτρονικό φακέλωμα;
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Ναι το μετανιωσα.Εικόνασυγνωμη αν σε πειραξε η ερωτηση μου. Αλλα απο ενδιαφερον ρωτησα... Πιστευα θα βοηθουσατε κυριε στρατοπεδαρχα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τι να βοηθήσω αν δεν πληρώσεις θα έχεις τις κυρώσεις που προβλέπονται. Να μην πληρώσεις και να φύγεις απλά δεν γίνεται. Γιατί έχεις κάνει τόσα χαρτιά. Λογικό δεν σου φαίνεται;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Δευ Ιουν 07, 2010 7:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 8:43 pm
Τοποθεσία: υψηλη :P
Ενδιαφέροντα: - free running -
Επάγγελμα: kommanto junior
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ_93 »

Εγινε ευχαριστω πολυ. Δε σας κουραζω αλλο κοτζαμ στρατοπεδαρχηΕικόνα
crux
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιουν 30, 2010 4:47 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από crux »

Καλημέρα. Αν και το θέμα είναι παλιό εχω και εγώ μια σχετική απορία. Φέτος υπολογίζω ότι θα περάσω ΣΤΥΑ. Μπορώ να κάνω εγγραφή στη σχολή, να κατοχυρώσω τη θέση μου και να πάω του χρόνου; Αν καταλαβαίνω καλά με βάση τα όσα είπατε στο φίλο από πανω μάλλον όχι ε; Και μάλιστα αν περάσω φέτος και δεν πάω να γραφτώ δεν γίνομαι δεκτός ξανά ούτε του χρόνου αν ξαναδώσω πανελλήνιες και επιτύχω πάλι?
?

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από ? »

crux έγραψε:Καλημέρα. Αν και το θέμα είναι παλιό εχω και εγώ μια σχετική απορία. Φέτος υπολογίζω ότι θα περάσω ΣΤΥΑ. Μπορώ να κάνω εγγραφή στη σχολή, να κατοχυρώσω τη θέση μου και να πάω του χρόνου; Αν καταλαβαίνω καλά με βάση τα όσα είπατε στο φίλο από πανω μάλλον όχι ε; Και μάλιστα αν περάσω φέτος και δεν πάω να γραφτώ δεν γίνομαι δεκτός ξανά ούτε του χρόνου αν ξαναδώσω πανελλήνιες και επιτύχω πάλι;


Οχι δεν μπορεις να πας οποτε θελεις. Αν περασεις φετος και δεν πας να γραφτεις μπορεις να ξαναδωσεις του χρονου αλλα αν δεν εχεις σκοπο να πας γιατι μπαινεις σε ολη αυτη την διαδικασια; Δεν μπορεις να ξαναδωσεις μονο αν πας παρουσιαστεις και παραιτηθεις μετα την ορκωμοσια.
crux
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιουν 30, 2010 4:47 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από crux »

Κατανοητή η απάντηση και σε ευχαριστώ πολύ. Με βοήθησες πλήρως. Οι λόγοι για τους οποίους κάποιος μπορεί να θέλει να αναβάλει τις σπουδές για έναν χρόνο μπορεί να είναι έως και δεκάδες μη σου πω...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος crux την Τετ Ιουν 30, 2010 6:05 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
S0fia

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από S0fia »

Παιδια ισχυει οτι ενα μηνα αφου μπεις στο στρατο μπορεις να τα παρατησεις και να πας στην αμεσως επομενη επιλογη σ;
k a t e r i n a
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 10, 2010 9:37 pm
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από k a t e r i n a »

S0fia έγραψε:Παιδια ισχυει οτι ενα μηνα αφου μπεις στο στρατο μπορεις να τα παρατησεις και να πας στην αμεσως επομενη επιλογη σ;


απο οτι εχω ακουσει μονο αν σε διωξουν για ιατρικους λογους απο την σχολη πας στην επομενη επιλογη σου και νομιχω πως πας μονο αν εχεις παραπανω μορια απο τη βαση της σχολης
σμυ

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από σμυ »

Γεια σας παιδια.

Παραιτηθηκα απο τη σμυ την 2η μερα.

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει τι παιζει. Αν θελω να ξαναδωσω απαγορευεται να δηλωσω αλλη στρατιωτικη σχολη; Γιατι το χαρτι της παραιτησης μου λεει οτι απαγορευεται να ξαναδηλωσω τη σμυ

Γιώργος

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από Γιώργος »

Καλημέρα σας. Θα ήθελα να σας κάνω δύο πολύ σημαντικές ερωτήσεις. Ο αδερφός μου πέρασε τώρα στη ΣΜΑ και θέλει να φύγει πριν την ορκωμοσία. Η ερώτηση μου είναι: Αν παραιτηθεί τώρα μπορεί να μπεί στην αμέσως επόμενη σχολή που περνούσε βάση του μηχανογραφικού του ή θα χάσει τη χρονιά του;
Επίσης αν παραμήνει μέσα για ένα χρόνο και μετά αποφασίσει να φύγει μετράει σαν στρατιωτική θυτεία αυτός ο χρόνος;
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας βοηθείσει.
Ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Παραίτηση από στρατιωτική σχολή

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Γιώργο για πιο λόγο θέλει να φύγει ο αδερφός σου πριν την ορκομοσία;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης