Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
takamine216
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2009 6:57 pm
Επικοινωνία:

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από takamine216 »

Καλημέρα παίδες! Έχει κξάποιος να προτείναι κάτι σχετικά με τις μεταθέσεις των υγεινομκάριων; Είμαι ψυχολόγος από Αθήνα. Τι παίζει με τα ΣΤΕΠ; Για Μυτιλήνη και Λήμνο ξέρετε κάτι;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από Nassos »

Για ΣΤΕΠ Μυτιλήνης είναι καλά, αρκεί να υπάρχει καλή επάνδρωση. Τουλάχιστον είναι και κοντά στη πόλη της Μυτιλήνης (5 λεπτά με ταξί).
takamine216
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2009 6:57 pm
Επικοινωνία:

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από takamine216 »

Λέγοντας "επάνδρωση" αναφέρεσαι στην κατανομή των υπηρεσιών κλπ; Εσύ Nassos εκεί υπηρέτησες; Είχα ακούσει πως ήταν λίγο μαύρα εκεί, αλλά ίσως άλλαξαν τα πράγματα! Ίδωμεν... Ευχαριστώ πολύ!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από Nassos »

Αναφερόμουν στον αριθμό των στρατιωτών.

Όχι, Τεθωρακισμένα υπηρέτησα, απλώς το ΣΤΕΠ βρίσκεται στο ίδιο Στρατόπεδο με τη Μονάδα μου στη Παγανή Μυτιλήνης. Το Υγειονομικό έχει ευθύνη περιπόλου Στρατοπέδου.

Μαύρα δεν θα το έλεγα μιας και από εγκαταστάσεις και φαγητό είναι πολύ καλά. Και οι αξιωματικοί φιλικοί και συνεργάσιμοι. Και αν είναι ακόμη εκεί η όμορφη Λοχαγός με το Lancia Ypsilon καλά θα περάσεις.Εικόνα

Ίσως βαρεθείς το πηγαιν-έλα με το ασθενοφόρο στο Βοστάνειο Γενικό Νοσοκομείο Μυτιλήνης για τίποτα επισκέψεις σαν συνοδός. Μπορεί και να μην το κάνεις, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Υπόψιν, μιας και θα πάς καλοκαίρι και θα περάσεις φθινόπωρο-χειμώνα.

Για το μεν καλοκαίρι να είσαι προετοιμασμένός για θερμοκρασίες μέχρι και 48 βαθμούς Κελσίου. Για το φθινόπωρο, με το που έρθει ο Σεπτέμβρης αρχίζουν τα κρύα.
kostas pharm
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Τετ Δεκ 24, 2008 2:55 am
Ενδιαφέροντα: μουσικη, σινεμα, βιβλια, αθλητισμος
Επάγγελμα: Ασκουμενος φαρμακοποιος
Επικοινωνία:

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από kostas pharm »

Φιλε καταρχην εισαι ψυχολογος! Οπου και να πας θα εισαι καλα καθως δεν κανεις υπηρεσιες! Επειδη ειμαι τωρα υγιειονομικο σου λεω οτι λημνος ειναι πολυ καλα και θεωρειται βυσματικο το 88 τυγ. Καλα ειναι επισης και 492 και 496 ΓΣΝ σε αλεξανδρουπολη και διδυμοτειχο καθως και το 98 τυεθ στη ροδο ποθ ειναι παλι νοσοκομειο. Πολυ ασχημα ειναι στο προβατωνα οπου τα παιδια τα χωνουν οι βλακες οι επ. Οπ!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από Nassos »

Μια δίορθωση: Στη Ρόδο είναι το 95 ΤΥΕΘ και στη Λέσβο το 98 ΤΥΕΘ.

Στη Μυτιλήνη τουλάχιστον θα συναντήσεις πολύ φοιτητόκοσμο.Εικόνα
takamine216
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2009 6:57 pm
Επικοινωνία:

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από takamine216 »

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Ακούγονται πολλά και δεν ξέρεις τι πρέπει να πιστέψεις! Στη Μυτιλήνη έχω ήδη φίλους, γι' αυτό τη δήλωσα... Μετά όμως έπεσαν οι ραδιοαρβύλες πως πρέπει να την αποφύγω κλπ! Να είστε καλά για τις πληροφορίες!
Anonymous

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα. Κοινωνιολογος ειμαι και θα ηθελα αν ξερει καποιος πληροφοριες συγκεκριμενα για Στεπ στη Μυτιληνη τι παιζει με εξοδους υπηρεσιες κλπ. Μονο αν ξερει καποιος σιγουρα. Ευχαριστω.
Anonymous

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από Anonymous »

Για στρατιώτες υγειονομικού σε ποια παραμεθώριο περιοχή είναι καλά να υπηρετήσεις;

pan

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από pan »

Φιλε ειμουν προβατωνα στα στεπ...16 υπηρασιες ενοπλες εκανα συνολικα στην θητεια μου... Τωρα σου μιλω για αρχες 2010 309 λελε... Ειμουν και καλα μονιμος Μεσα στα ιατρεια και εκανα ντ υπηρεσια μονο εγω και ενα παιδι ακομα... Οι αλλοι σκοπετα...
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από TEIN »

έγραψε:Για στρατιώτες υγειονομικού σε ποια παραμεθώριο περιοχή είναι καλά να υπηρετήσεις;

Τι ειδικοτητα εχεις;

ΑΒΑΡΑΣ

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από ΑΒΑΡΑΣ »

Καλη μερα ειμαι νεοσ στην αυλωνα στο υγειονομικο και θα ηθελα να μαθω που μπορω να παω μεταθεση με ειδικοτητα αρτοποιος ευχαριστω πολυ
Stryg
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Παρ Ιαν 06, 2012 5:45 pm
Επικοινωνία:

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από Stryg »

Πρώτα θα πρέπει να παραμείνεις υγειονομικό. Γιατί υπάρχουν πολλές πιθανότητες να γίνεις μετάταξη σε άλλο σώμα/όπλο, πριν πάρεις τη μετάθεση.
Αν παραμείνεις υγειονομικό, μπορεί να πας οπουδήποτε στην Ελλάδα, σε κάποιο ΤΥΠ (τάγμα υποστήριξης) ή σε κάποια ΕΥΠ (επιλαρχία υποστήριξης), ή πιο σπάνια σε κάποιο ΚΙΧΝΕ (μικρό νοσοκομείο) ή κάποιο στρατιωτικό νοσοκομείο.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από dn24 »

ΑΒΑΡΑΣ έγραψε:Καλη μερα ειμαι νεος στην αυλωνα στο υγειονομικο και θα ηθελα να μαθω που μπορω να παω μεταθεση με ειδικοτητα αρτοποιος ευχαριστω πολυ


Στο σώμα (ΕΜ) ανήκει η ειδικότητα του αρτοποιού και για να τοποθετηθείς σε ΤΥΠΕΘ ή ΤΕΜΕΘ ως Αρτοποιός θα πρέπει να κάνεις μετάταξη και εν'συνεχεία ειδική εκπαίδευση στο Γύθειο Λακωνίας, κάτι το οποίο δεν είναι εφικτό από τη στιγμή που έχεις παρουσιαστεί στο σώμα του (ΥΓ). Παλαιότερα ναι, γινόντουσαν. Να γνωρίζεις ότι για λόγους σαν αυτούς εδώ Μόνο επιτρέπονται οι μετατάξεις.

Επίσης σε ενημερώνω φίλε μου ότι έχουμε στο φόρουμ ξεχωριστό θέμα με το αντικείμενο που σε ενδιαφέρει

Μετατάξεις στο στρατό

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
POL

Καλές μεταθέσεις Υγειονομικού;

Δημοσίευση από POL »

Η ΕΥΠ είναι καλή επιλογή για υγειονομικο; Τι κανει εκεί δηλαδή ένας υγειονομικαριοσ?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες