Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Επιτρεπεται εργασια η μικρη επιχειρηση στο ονομα μου νομιμη εφοσον ειμαι στον στρατο σαν εμθ η εποπ η οτιδηποτε; Αν γνωριζει καπιος ας μας πει γιατι εμαθα οτι καπου εχει ερθει σχετικη διαταγη, ευχαριστω
ratatoulis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 934
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 10:26 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από ratatoulis »

ΦIΛE χωρίς NA ΘEΛΩ NA ΣE ΠAPΩ ΣTON ΛAIMO MOY EIXA MIA συζήτηση ME ENAN ΦIΛO MOY EΠ.OΠ ΓIA AYTO TO ΘEMA KAI MOY EIΠE OTI ΔEN επιτρέπεται TΩPA AN HPΘE NEA ΔIATAΓH TI NA ΣOY ΠΩ MΠOPEIΣ NA ΠAς ΣE ENA στρατολογικό γραφείο NA ρωτήσεις AYTOI ξέρουν σίγουρα
Anonymous

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν ξερω ρε φιλε αλα εμενα ενα παλικαρη μου μιλησε για μια διαταγη πριν ενα χρονο που τους διαβασανε οτι μπορουν να εχουν μια επιχειρηση στο ονομα τους αρκει να μην ξεπερναει καπια λεφτα καθαρα γυρω στα 5000 τον μηνα ας πουμε, παντως εδω επιτρεπεται στους βουλευτες γιατι οχι στον καθε δημοσιο υπαλληλο οχι αν ειναι μαγκασ;
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Lxias »

ΗΓΕΤΗΣ έγραψε: Επιτρεπεται εργασια η μικρη επιχειρηση στο ονομα μου νομιμη εφοσον ειμαι στον στρατο σαν εμθ η εποπ η οτιδηποτε; Αν γνωριζει καπιος ας μας πει γιατι εμαθα οτι καπου εχει ερθει σχετικη διαταγη, ευχαριστω


Δεν έχει έρθει καμμία διαταγή, απαγορεύται στρατιωτικός να ασκεί και δεύτερο επάγγελμα, μιλάμε τώρα για νόμιμα δεν σου λέω αυτοί που δουλεύουν στη ζούλα, ούτε να έχουν επιχείρηση στο όνομα τους, το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να είναι στο όνομα της γυναίκας τους.
Anonymous

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα, αν θυμαμαι καλα επιτρεπεται μονο στους στρατιωτικους γιατρους και μουσικους να ασκουν ταυτοχρονη εργασια...
ολοι οι υπολοιποι ειναι "εχουν κατουρησει στο πηγαδι"
ευχαριστω πολυ
Anonymous

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαγκες επειδη αυτοι νομοθετουν υπερ τους συνεχεια (οι βουλευτες εννωω), αυτοι να περνουν συνταξεις σε δυο τετραετιες και εμεις στα 67 οι τα σωματα ασφαλειας μετα απο 35 χρονια αυτοι να εχουν δικαιωμα για διπλες δουλειες και οι περισσοτεροι ειναι φαρα κακων δικηγορων και ψευταραδων διπλωματων και δεν ξερουν πως ειναι να περνας με μιστους 700-1000 ενω δεν επιτρεπουν και στους δημοσιους υπαλληλους να εργαστουν περα απο την εργασια τους λες και σου βαζουν ορια ποσα να βγαζεις αν εχεις ορεξη να εργαστεις. εγω λεω τουλαχιστον η νεολεα μας η γενια μας, ειμαι 27 να τους μαυριζουμε στις καλπες τα δυο μεγαλα κωματα και να τους κοροιδευουμε εμεις οτι θα τους ψιφησουμε που κατανταμε να τους παρακαλαμε να μας βρουν μια θεση στην Ελλάδα του 2009, για αυτο πολεμησαν οι παππουδες μας;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Φιλε μου καλα τα λες αλλα δυστυχως δεν αλλαζει ο ανθρωπος.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Nassos »

Παράνομο ή όχι, πολλοί ΕΜΘ και ΕΠΟΠ ασκούν και δεύτερο επάγγελμα.
Anonymous

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Το ξερω οτι πολυ δουλευουν στην ζουλα και καλα κανουν κανεις δεν πρεπει να σου πει τοσα θα παιρνεις και με αυτα θα την βγαζεις ειναι καταργιση των βασικων ελευθεριων ειναι δικαωμα του καθε ανθρωπου να εργαζεται οσο γουσταρει και να βγαζει οσα θελει αμα ειναι μαγκας γιατι οχι; Ειναι παρανομο να στο απαγορευουνλες και 1000 με 1500 εθρω ειναι τρελα λεφτα απλα ειναι καλητερα απο εξω τιποτα αλλο.
tsakali
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 28, 2009 10:03 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από tsakali »

Υπάρχει διαταγη, εχει εκδοθει περσι, που αναφερει οτι μπορει καποιος στρατιωτικος να διατηρει επιχειρηση αρκει να μην υπερβαινει το μηνιαιο μισθο Αρεοπαγιτη που ειναι τα 5000 ευρω ανα μηνα. Θα σας τη φερω. Και ας μην παριστανουν καποιοι οτι δεν υπαρχει και οτι τα ξερουν ολα. Ελεος

Anonymous

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε τσακαλε πως να βρω την διαταγη; γιατι μου ειχαν πει κατι αλλα δεν ξερω που να βρω στοιχεια
tsakali
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 28, 2009 10:03 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από tsakali »

Θα την βρω και θα τη φερω. ΕΜΘ ειμαι. Παντως αρχηγε ("ΗΓΕΤΗ") Εχεις δικιο. Εσυ ανεφερες πρωτος οτι υπαρχει διαταγη. Και Ετσι ειναι. Και βγηκαν μερικοι πολυξεροι να σε διαψευσουν ταχα. Εδω υπαρχει διαταγη (στηριζομενη σε αποφαση Διοικητικων Εφετειων) απο το 1991, αν θυμαμαι καλα, που αναφέρει οτι ο ΚΑΘΕΝΑΣ μπορει να κρινει οποιονδηποτε και οσο ψηλα να βρισκεται, χωρις να αποτελει πειθαρχικο παραπτωμα, οπως αναφερει ο χουντικος Σ. Κ.20-1, αλλα το συστημα, οτι μπορει το κρυβει.

Αυτο ως απαντηση στον προηγουμενο φιλο που παρεπεμψε στο Στρατολογικο Γραφειο.

Τα ξαναλεμε

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΜΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ!

Anonymous

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Να σε καλα τσακαλε, βρες και πες μου πληροφοριες που θα βρω την διαταγη να την τριψω σε κατι προσωπα που σνωμπαρουν τον στρατο
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Lxias »

tsakali συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, όλοι εγραφή στον ΣΥΣΜΕΔ να λυθούν τα προβλήματα μας σε ΕΜΘ και ΕΠΟΠ.
Anonymous

Δεύτερη εργασία για ΕΠΟΠ / ΕΜΘ

Δημοσίευση από Anonymous »

Σε ευχαριστω τσακαλε συμφωνω στον συνδικαλισμο του στρατου ειμαστε ολοι ανθρωποι. Παντως εχουν γινει καλα βηματα στον ε. Σ οπως η εφαρμογη του θεσμου του επαγγελματικου στρατου και η εξαγορα της θητειασ. Ας μην πηγαινει οποιος δεν γουσταρει και να πληρωσει τον μισθο ενος πεδιου που θα γινει επαγγελματιας μια αρχη γινεται.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες