Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Aria
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 3:21 am
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από Aria »

Να ρωτησω και κατι ακομα για αργοτερα... Στα ταξιδια τι κανεις;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εδω εχει ποικιλια το μενου, αλλα επειδη συνηθως εσεις οι κοπελες βρισκεται να κανετε ταξιδια σε ποσταλια (επιβατηγα) τοτε θα σου πω πως παιζει αρκετη δουλιτσα στο καραβι και ελαχιστη εως μηδαμηνή εκπαιδευση στην γεφυρα απο τους αξιωματικους!
Aria
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 3:21 am
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από Aria »

Αχα! Ενδιαφερον! Μηπως ξερεις και τι ειναι αυτες οι αλλες δουλιτσες; Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Κυριως καθαρισμος θαλαμων και γενικοτερα αγγαρειοκατασταση.

Παντως δεν εχει σημασια σου εχω ξαναπει αν πραγματικα την γουσταρεις την θαλασσα τοτε διαλεξες το επαγγελμα που σου ταιριαζει.
Aria
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 3:21 am
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από Aria »

Παιδια βοηθεια! Εμαθα οτι πρεπει μεχρι τις 9-7-09 να κανω τα χαρτια μου και να παω στο λιμενικο και στην κοντινοτερη σχολη... Δεν εχω ιδεα τι χαρτια χρειαζονται... Καποιος γνωστης; ςος!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Απολυτηριο λυκειου - Πιστοποιητικο Γλωσσομαθειας της αγγλικης και Φωτοαντιγραφο της ταυτοτητας σου Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Α ξεχασα να συμπληρωσω οτι αν εχεις πιστοποιητικο γλωσσομαθειας cambridge το θελει μεταφρασμενο και φυσικα ολα αυτα που αναφερω πιο πανω ΕΠΙΚΥΡΩΜΕΝΑ!
Aria
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 3:21 am
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από Aria »

Ειχα ακουσει οτι χρειαζεται και χαρτια απο ιατρικες εξετασεις... Και καποια δηλωση καλης γνωσης κολυμβησης. Οπως και κατι για πιστοποιηση μητρωου που δεν καταλαβα... Α! Και ακομα και το καρτελακι με το αποιο διναμε παννεληνιες...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ενδεχομενως Aria να ζητανε καποια παραπανω πραγματα πλεον τα οποια 'τοτε' να μην τα ζητουσαν!

Εμενα ας πουμε οταν ειχα κανει τα χαρτια μου στην σχολη του ασπροπυργου δεν μου ζητησανε ολα τα παραπανω που αναφερεις εσυ αλλα αυτα που σου ανεφερα εγω!

Παντως να το ψαξεις πολυ και απο συγκεκριμενες πηγες διοτι κατι μου λεει οτι τα πραγματα εχουν αλλαξει λιγο!
VS

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από VS »

Γεια σας παιδια! Θα ηθελα να ρωτησω αν χρειαζεται να εχεις δβσει αθληματα για να μπεις σ'αυτην τν σχολη. Ελπιζω πως οχιΕικόνα

παπακι
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 10:53 pm
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από παπακι »

Παιδια, ενας φιλος μου ενδιαφερεται πολυ να μπει στην Α. Ε. Ν. Αλλα δεν εχει καποιο διπλωμα αγγλικων, ειναι εμποδιο; Και επισης με ποια κριτηρια σε επιλεγουν να πας στη καθε αεν;
VS

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από VS »

Επειδη και εγω ενδιαφερομαι, δε νομιζω να ειναι απαραιτητο το πτυχιο αγγ. Συγγνωμη, να ρωτησω κτ, που ξεκαθαρη απαντηση δεν εχω παρει, γυναικες δεχονται;
Βασιλης

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από Βασιλης »

Καλησπερα. Θα ηθελα να μαθω αν μπορω να μπω σε σχολη πλοιαρχων χορις πανελλινηες... Και εχω ενα προβλημα με το δεξη μου χερι αν και δεν με εμποδιζη να κανο κατι οπος κολινβηση αφου εκανα για 8 χρονια. Ευχαριστο
μπερδένος

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από μπερδένος »

Γεία σας, εχω μερικές ερωτίσεις λογικές και αλλες που είναι καπως αδιάκριτες (συγνωμη κιολας) αλλα θέλω να ειμαι σήγουρος για την επιλογή μου. Ας αρχίσω απο τις κανονικές... Για ξένη γλώσσα εχω το λοουερ (φοβαμαι μην το αναγνωρισει για γκρεεκλισ) το μισιγκαν. Κανει αυτο; Μετα τα αλλα τα θέματα σιγά σιγά θα προσπαθήσω να τα λύσω (οπως το θέμα με την ελληνικη ιθαγένια... Ειμαι στην ελλαδα απο 5 χρονων (τωρα ειμαι 18) αλλα δεν εχω παρει ακομα ελλινικη ιθαγένια) αλλα ας κανω τις αδιακριτες ερωτίσεις. Θελω να μάθω αν ξέρει κανεις σχετικα με την αμοιβή, πως ειναι η ιεραρχία, και επισεις αν μπω στη σχολή και το μετανιώσω τι γίνεται; ... στα ταξίδια ποσο καιρο λυπεις; ... (εχω ακουσει οτι περνεις μερικα μπονους για τα ταξιδια) και γενικα αν θα ειμαι ευχαριστιμένος με το επαγγελμα... Υποσχομαι οτι δεν ρωτίσω αλλα!: Ρ
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Εμπορικό Ναυτικό: Σχολή Πλοιάρχων

Δημοσίευση από greko_27 »

Περισσοτερες πληροφοριες θα βρειτε εδω για τις ΑΕΝ (προυποθεσεις εισαγωγης, διαγραμμα φοιτησης, κτλ) : http://www.yen.gr/wide/yen.chtm?prnbr=25216 ...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες