Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από dimitris mak »

Ναι γιαρντ το ξερω αυτο! Απλα ρωτησα για την καινουργεια προκυρηξη γιατι ο φιλος μιλησε για τεχνικες ειδικοτιτες!
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από evi85 »

illy έγραψε:
evi85 έγραψε:
ΔΕΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:Πεζικο, αεροπορια, ναυτικο βγαζει ανα ειδικοτητα καποιες θεσεις οποτε σε οποιο σωμα κανεις τα χαρτια σου και συμπληρωνεις τα μορια θα μπεις. Τωρα δεν ξερω ποιο σωμα θα βγαλει θεσεις για την δικη σου ειδικοτητα αλλα και σε περιπτωση που δεν βγαλει τετοια ειδικοτητα τοτε μπορεις να κανεις τα χαρτια σου σε ειδικοτητες που θα ζητα μονο απολυτηριο λυκειου απλα οσο πιο καλο απολυτηριο εχεις τοσο πιο πολλα μορια εχεις

Για να εχω τελειωσει πανεπιστημιο θα εχω καλο απολυτηριο. Τεσπα, περιμενουμε εν αγωνιως!
Σορρυ αλλα το οτι εχεις παει πανεπιστημιο δεν σημαινει οτι εχεις κ καλο βαθμο απολυτηριου λυκειου... Στην χρονια τη δικη μου ολοι μπηκαν στα πανεπιστημια με 12 κ 13 βαθμο... Ωστοσο αν δεν εχει την ειδικοτητα σου αλλα νομιζω εχεις το εχεις πει οτι δεν θες αλλη ειδικοτητα εκτος απο αυτο που εχεις σπουδασει, αλλα αν θελησεις μπορεις να βαλεις μια ειδικοτητα που θα εχει σαν προσον κ πτυχια αει για να παρεις τα 450 μορια

Καταρχην συμφωνω μαζι σου σχετικα με το βαθμο απολυτηριου, σιγουρα αν εχεις παει θεολογια θα εχεις ενα 12 με 13, τεσπα εγω εχω 17 που για ενιαιο λυκειο ειναι καλος βαθμος... Επισης χαιρομαι που θυμασαι τι εχω πει, σιγουρα αρχικα ενδιαφερομαι για ειδικοτητα πανω στις σπουδες μου, αν ομως προκυψει καμια αλλη εξισου καλη, δε θα πω οχι! Φιλικα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από illy »

Και εγω στη θεση σου αυτο θα εκανα, θα επιθυμουσα να περασω στην ειδικοτητα που σπουδασα... Απο κει κ περα ειναι καθαρα θεμα δικο σου κατα ποσο θα ηθελες να εχεις περαιτερω στρατιωτικες αρμοδιοιτητες απ'οτι αν μπεις σαν νηπιαγωγος... Ειναι καθαρα τι θελει ο καθενας

Dum spiro spero
SANTOS

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από SANTOS »

(5/10/2010) Κοινή Συνέντευξη ΥΕΘΑ κ. Ευ. Βενιζέλου και ΑΝΥΕΘΑ κ. Π. Μπεγλίτη με θέμα Απολογισμός ενός έτους στην ηγεσία του ΥΠΕΘΑ.

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Δε μας είπατε, ειδικά στην εφαρμογή του νόμου πότε και με πόσο αριθμό.

Ευ. Βενιζέλος: Ποιου νόμου; Του καινούργιου νόμου περί ιεραρχίας και προαγωγών ή τα άλλα κεφάλαιά του;

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Περί ιεραρχίας και προαγωγών αλλά στο θέμα που αφορά τους ειδικούς Έφεδρους Οπλίτες.

Ευ. Βενιζέλος: Τώρα θα μας πουν τα επιτελεία τις ανάγκες τους για να μπορέσουμε να κατανείμουμε τα κονδύλια που έχουμε σε ΕΠΟΠ, ΟΒΑ και ΕΦΟΠ.

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Θα είναι μέσα στο 2010 κάποιες προκηρύξεις;

Ευ. Βενιζέλος: Δε μπορώ να το πω αυτό.

...
NIKH.21
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Απρ 01, 2010 2:57 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από NIKH.21 »

SANTOS έγραψε:
(5/10/2010) Κοινή Συνέντευξη ΥΕΘΑ κ. Ευ. Βενιζέλου και ΑΝΥΕΘΑ κ. Π. Μπεγλίτη με θέμα Απολογισμός ενός έτους στην ηγεσία του ΥΠΕΘΑ.

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Δε μας είπατε, ειδικά στην εφαρμογή του νόμου πότε και με πόσο αριθμό.

Ευ. Βενιζέλος: Ποιου νόμου; Του καινούργιου νόμου περί ιεραρχίας και προαγωγών ή τα άλλα κεφάλαιά του;

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Περί ιεραρχίας και προαγωγών αλλά στο θέμα που αφορά τους ειδικούς Έφεδρους Οπλίτες.

Ευ. Βενιζέλος: Τώρα θα μας πουν τα επιτελεία τις ανάγκες τους για να μπορέσουμε να κατανείμουμε τα κονδύλια που έχουμε σε ΕΠΟΠ, ΟΒΑ και ΕΦΟΠ.

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Θα είναι μέσα στο 2010 κάποιες προκηρύξεις;

Ευ. Βενιζέλος: Δε μπορώ να το πω αυτό.

...
αν και στην τελευταια ερωτηση την ξέρουμε όλοι την απάντηση!

Βασίλης

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από Βασίλης »

Αν έχω τελειώσει τη θητεία μου στις ειδικές δυνάμεις μετά για εποπ μπορώ να επιλέξω όποια ειδικότητα θέλω ή μόνο από τις ειδικές δυνάμεις;
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από nandy24 »

NIKH.21 έγραψε:
SANTOS έγραψε:
(5/10/2010) Κοινή Συνέντευξη ΥΕΘΑ κ. Ευ. Βενιζέλου και ΑΝΥΕΘΑ κ. Π. Μπεγλίτη με θέμα Απολογισμός ενός έτους στην ηγεσία του ΥΠΕΘΑ.

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Δε μας είπατε, ειδικά στην εφαρμογή του νόμου πότε και με πόσο αριθμό.

Ευ. Βενιζέλος: Ποιου νόμου; Του καινούργιου νόμου περί ιεραρχίας και προαγωγών ή τα άλλα κεφάλαιά του;

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Περί ιεραρχίας και προαγωγών αλλά στο θέμα που αφορά τους ειδικούς Έφεδρους Οπλίτες.

Ευ. Βενιζέλος: Τώρα θα μας πουν τα επιτελεία τις ανάγκες τους για να μπορέσουμε να κατανείμουμε τα κονδύλια που έχουμε σε ΕΠΟΠ, ΟΒΑ και ΕΦΟΠ.

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Θα είναι μέσα στο 2010 κάποιες προκηρύξεις;

Ευ. Βενιζέλος: Δε μπορώ να το πω αυτό.

...
αν και στην τελευταια ερωτηση την ξέρουμε όλοι την απάντηση!

προφανός έτσι είναι...
ΔΕΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 22, 2010 12:29 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από ΔΕΑ ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

Ενοειται πως αν δηλωσεις για εποπ την ειδικοτητα ειδικες δυναμεις σιγουρα εχεις πιο πολλες πιθανοτητες να περασεις εφοσον εχεις κανει την θητεια σου στις ειδικες δυναμεις απο οτι να δηλωσεις μια αλλα ειδικοτητα...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από evi85 »

nandy24 έγραψε:
NIKH.21 έγραψε:
SANTOS έγραψε:
(5/10/2010) Κοινή Συνέντευξη ΥΕΘΑ κ. Ευ. Βενιζέλου και ΑΝΥΕΘΑ κ. Π. Μπεγλίτη με θέμα Απολογισμός ενός έτους στην ηγεσία του ΥΠΕΘΑ.

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Δε μας είπατε, ειδικά στην εφαρμογή του νόμου πότε και με πόσο αριθμό.

Ευ. Βενιζέλος: Ποιου νόμου; Του καινούργιου νόμου περί ιεραρχίας και προαγωγών ή τα άλλα κεφάλαιά του;

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Περί ιεραρχίας και προαγωγών αλλά στο θέμα που αφορά τους ειδικούς Έφεδρους Οπλίτες.

Ευ. Βενιζέλος: Τώρα θα μας πουν τα επιτελεία τις ανάγκες τους για να μπορέσουμε να κατανείμουμε τα κονδύλια που έχουμε σε ΕΠΟΠ, ΟΒΑ και ΕΦΟΠ.

Λ. Δημάκας (Τα Νέα) : Θα είναι μέσα στο 2010 κάποιες προκηρύξεις;

Ευ. Βενιζέλος: Δε μπορώ να το πω αυτό.

...
αν και στην τελευταια ερωτηση την ξέρουμε όλοι την απάντηση!

προφανός έτσι είναι...


τουλαχιστον εκανε λογο και για τους εποπ... Ετσι για να μην αγχωνομαστε με Δημοσιευσεις του τυπου.
geo 7

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από geo 7 »

Παιδια διαβασα την προηγουμενη προκηρηξη και στην αρχη στα προσοντα δεν εχω καταλαβει το 9ο προσον! Μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε; Ευχαριστω! ...
giorgos

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από giorgos »

Αρχες του 2011 λετε να γινει κανενα θαυμα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

geo 7 έγραψε:Παιδια διαβασα την προηγουμενη προκηρηξη και στην αρχη στα προσοντα δεν εχω καταλαβει το 9ο προσον! Μηπως θα μπορουσατε να με βοηθησετε; Ευχαριστω! ...


αν μας πεις ποιο ειναι
geo 7

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από geo 7 »

Προσόν:''Να μην έχουν εκπέσει ή υποβιβαστεί του βαθμού τους οι εκπληρώσαντες τις νόμιμες στρατιωτικές τους υποχρεώσεις.''
...

Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατός Ξηράς (2010)

Δημοσίευση από ... »

giorgos έγραψε:Αρχες του 2011 λετε να γινει κανενα θαυμα;

Ξέχνατο.2012 με πολύ τύχη.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες