ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδες μετα απο 1 μηνα ΚΕΠΒ Θηβας κ 2 μηνες 164 ΤΕ Σαμου παρουσιαζομαι με κατ εξαιρεση μεταθεση αυτη τη κυριακη 24/5 στο ΣΤΡ ΑΣΔΕΝ στον Καρεα.
ξερετε τι παιζει αυτη την περιοδο απο εκπαιδευση τα πρωινα, υπηρεσιες (μεσα/εξω), γενικα τι κλιμα υπαρχει (προβλεπε/τεντωμα κλπ) κ αν τα Σ/Κ δεν παταμε καν;
Ευχαριστω Εικόνα

Anonymous

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από Anonymous »

Κανεις;:(
Μάρκος

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από Μάρκος »

Φίλε μου τα πραγματα δεν είναι τόσο βισματικά, οσο πιθανόν να περιμένεις... ! Εκτός αν είσαι από τους μεγάλους βισματίες! Τι εννοώ; Στην ΑΣΔΕΝ δυστυχώς υπάρχουν δύο ειδών φαντάρια. Αυτοί που τρώνε το αγγούρι και αυτοί που κάνουν ζωάαααρα! Υπάρχει μεγάλη αδικία καθώς κάποιοι καβαντζόνονται σε θεσούλές και είναι σχεδόν κάθε μέρα έξω... Και οι άλλοι τον πίνουν κανονικότατα (από 3 μέσα έως 15 μέσα). Καταλαβαίνεις τι εννοώ! Το θέμα είναι οτι αυτή η αδικία εξελίσσεται μπρός στα μάτια σου και αυτό σου χαλάει την ψυχολογία. Αυτό. Εύχομαι καλή θητεία!

johnie

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από johnie »

Παιδια μολις ιρτηε ι μετατηεσι για ασδεν. Χερει κανεις τι παιζει?
γιαννης

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από γιαννης »

Καποιος που να ξερει που ειναι το στρατοπεδο...
επαναπατριζομαι μαιο εκει και θελω να ξερω με τι συγκοινωνια πας εκει
Άβαταρ μέλους
treleles
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 26, 2012 4:58 pm
Επικοινωνία:

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από treleles »

Το στρατοπαιδο λεγετε Σακετα , Βρισκεται στη Κατεχακη πριν βγεις στη Μεσογειων.
αφου περασεις το φαναρι για Καρεα (χορις να στριψεις) ειναι αλλα 400 μετρα αλλο ενα φαναρι πανω στη κατεχακη εκει κανεις δεξια και στα 50 μετρα ειναι το Σακετα.

Εκει Το καλητερο ειναι να πας με ταξι αλλα εχει και λεοφορια ξερω το 204 που κανει σταση απεξω. Απο κει κ περα τα 212 203 και δημοτικη κανουν σταση στο καρεα/βυρωνα
Άβαταρ μέλους
panos1988
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2012 9:41 pm
Επικοινωνία:

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από panos1988 »

Καλησπερα παιδες.
Μολις πηρα μεταθεση για το στρατοπεδο Σακετα στο Βυρωνα.
Ξερετε τι παιζει εκει γενικα πως ειναι τα πραγματα; Παιζουν ατομα για τις σκοπιες/αγγαριες ή θα ξεμεινουμε εκει μεσα;Εικόνα

γενικα καθε αποψη για το στρατοπεδο δεκτη
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από dn24 »

panos1988 έγραψε:Καλησπερα παιδες.
Μολις πηρα μεταθεση για το στρατοπεδο Σακετα στο Βυρωνα.
Ξερετε τι παιζει εκει γενικα πως ειναι τα πραγματα; Παιζουν ατομα για τις σκοπιες/αγγαριες ή θα ξεμεινουμε εκει μεσα;Εικόνα

γενικα καθε αποψη για το στρατοπεδο δεκτη


Στην ΑΣΔΕΝ πήρες μετάθεση, στο λόχο Στρατηγείου. Μάλιστα. Θα μπορούσε να θεωρηθεί βισματική μετάθεση, αν και υστερεί σε θέμα χαλαρότητας, εννοώ οτι είσαι στην τσίτα επειδη εδρεύει ο διοικητής της ΑΣΔΕΝ μέσα, αν και δεν έρχεται ο Αντιστράτηγος στον λόχο έχει σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθεί, να ξέρεις ότι είναι προβλεπόμενα σε θέματα "χαιρετούρας" και καθαριότητας. Εντός του λόχου πλήν αυτών δεν θα κάνεις εκπαίδευση, ΚΨΜ, ΚΨΜ, ΚΨΜ. Θα λιώσεις εκεί (με την καλή έννοια). Απλά δεν υπάρχει η νοοτροπία της μονάδας, που ξεχνάγαμε καμια φορά να χαιρετήσουμε, η στην μονάδα μου μια φορά ξεχάσανε να σηκώσουνε στην ώρα της την σημαία, και ο διοικητής δεν πήρε χαμπάρι. Αυτά εκεί ξέχνα τα. Το ξέρω σχετικά καλά το στατόπεδο, εχω πάει πολλές φορές σαν πρώην στέλεχος, ειδικά όταν κάνεις σκοπέτο κεντρική πύλη. Κλάφτα. Πολύ προβλεπόμενος, θα βαρεθείς να βαράς προσοχή. Κατα τα άλλα ζωάρα, δεν υπάρχει ο όρος "εκπαίδευση" στο λεξικό τους, οι αξιωματικοί ασχολούνται με τις υγειονομικές υποθέσεις των οπλιτών και στελεχών για παραπεμπτικά για το 401.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
panos1988
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2012 9:41 pm
Επικοινωνία:

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από panos1988 »

Εχω μπει με τον αδερφο μου φιλε μου οποτε πηρα κτ εξαιρεση μεταθεση αθηνα. Πιστευα θα παω τιποτα χιδαρι η γουδι και γω που πανε συνηθως και Ειδικα αυτο Εικόνα Πολυ τυπικουρα ε; Πωωω και δε τα μπορω καθολου αυτα. Καλυτερα καμια σκοπια ξερω γω Εικόνα
αλλα ας μην ειμαι αχαριστος. Απο τα λεγομενα σουειναι χαλαρα. Αρ αφου δεν εχει εκπαιδευση σε φαση μεχρι το μεσημερι που σχολανε ολοι και μεταα ρεπο μεχρι το αλλο πρωι;

Και μια προσωπικη ερωτηση μιας και ειπες εχεις παει. Παιζει κανενας χωρος γυμναστικης εστω τυπικης γι τον ελευθερο χρονο μηπως;Εικόνα
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από dn24 »

panos1988 έγραψε:Εχω μπει με τον αδερφο μου φιλε μου οποτε πηρα κτ εξαιρεση μεταθεση αθηνα. Πιστευα θα παω τπτ χιδαρι η γουδι και γω που πανε συνηθως και Ειδ αυτο Εικόνα Πολυ τυπικουρα ε; Πωωω και δε τα μπορω καθολου αυτα. Καλυτερα καμια σκοπια ξερω γω Εικόνα
ΑΛΛΑ ας μην ειμι ααχαριστος. Απο τ λεγομενα σ ειναι χαλαρα. Αρ αφου δεν εχει εκπαιδευση σε φαση μεχρι το μεσημερι που σχολανε ολοι και μεταα ρεπο μεχρι το αλλο πρωι;

Και μια προσωπικη ερωτηση μιας και ειπες εχεις παει. Παιζει κανενας χωρος γυμναστικης εστω τυπικης γι τον ελευθερο χρονο μηπως;Εικόνα


Ναί όπως το κατάλαβες, έτσι είναι, είναι χαλαρά μόνο σε ότι αφορά θέματα εκπαίδευσης, θα ξεχάσεις την λέξη πορεία/βολή. Αλλά όσο για την σκοπιά που είπες, θυμίσου την ώρα που μου το λές, μάλλον θα αναθεωρήσεις όταν έχεις σκοπέτο κεντρική πύλη, να σε δώ όταν θα στα πρήζει στην κεντρική κάνας καραβανάς ΕΜΘ που θα είναι αξιωματικός πύλης (δικαιολογημένα όμως υπάρχει πίεση, πίστεψε με δεν είναι ότι καλύτερο να τρώς σ@@το απο τον ΑΣΔΕΝ-άρχη). Μόλις φύγουν τα στελέχη αν δεν έχεις υπηρεσία θα είσαι εξοδούχος, δεν έχει εκεί νυχτερινές εκπαιδεύσεις. Απλά επειδή δεν χωράει η δυναμικότητα πολλά άτομα, παίζει συνήθως εμπλοκή. Πολύ τυπικούρα, αλλα και πολύ κρύο, θα με θυμηθείς γιατί είναι σχεδόν ορεινά, δεν είναι εντός κατοικοιμένης περιοχής. Να πάρεις πολύ ζεστά ρούχα. Για γυμναστήριο αν και δεν το έχω δει, αλλα λογικά σίγουρα θα έχει.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
panos1988
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2012 9:41 pm
Επικοινωνία:

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από panos1988 »

Αθηνα και κρυο; Οοο ειδα ειναι μακρυα αλλα δε περιμενα και τοσο κρυο. Αντε να δουμε. Μεχρι παρασκευη θα χω παει και βλεπουμε τι θα κανουμε. Αντε με το καλο και ευχαριστω για τις πληροφοριες !ΕικόναΕικόνα
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από dn24 »

panos1988 έγραψε:Αθηνα και κρυο; Οοο ειδα ειναι μακρυα αλλα δε περιμενα και τοσο κρυο. Αντε να δουμε. Μεχρι παρασκευη θα χω παει και βλεπουμε τι θα κανουμε. Αντε με το καλο και ευχαριστω για τις πληροφοριες !ΕικόναΕικόνα


Πάντως τελευταία φορά που πήγα, οι στρατιώτες γκρίνιαζαν για την εμπλοκή. Γενικά παίζει το θέμα αυτό εκεί, γιατί επειδή όλοι θα είστε Αθηναίοι, θα πέφτουν πολλά μπιφτέκια με... Τηλέφωνα επειδή όλοι ζητάνε διανυκτερεύσεις. Και άν εσύ θα πάς με τα κριτήρια που μου προανέφερες, να ξέρεις ότι σχεδόν όλοι (για να μην πώ όλοι) είναι βίσματα, οπότε ο ένας θα χώνει τον άλλο. Ναι έχει πραγματικά πολύ κρύο, φέτος τον Γενάρη πήγα και ήταν μέρα, και άστο καλύτερα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
karkadoris

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από karkadoris »

Ζωαρα στην ασδεν! προβλεπε να εισαι και ολα κομπλε ειδικα μετα το 2μηνο εκει μολις συνηθησεις!312 λελε!
Gn88

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από Gn88 »

Μήπως Ξέρει Κανείς Τι Παίζει Τώρα Σε Αυτήν Την Μονάδα Από Θέμα Υπηρεσιών; Μόλις Πήρα Μετάθεση Για Εκεί...
Άβαταρ μέλους
ventic
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 03, 2013 3:22 pm
Τοποθεσία: Φαντάρος
Επικοινωνία:

ΑΣΔΕΝ - Καρέας

Δημοσίευση από ventic »

Εγω που πηγα σαν φιλοξενουμενος ειδα οτι ειναι ζωαρα κυριολεκτικα. Καφε τσιγαρο ολοι στο προαυλιο, και τους παει και 1-1. Ζωαρα θα κανεις, σαν κολλεγιο ειναι μεσα απο κτηρια και τετοια θεματα.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες