Αναρρωτική άδεια

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν εξαγοράζονται αυτές οι μέρες
Άβαταρ μέλους
giwrgos19
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 6:59 am
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από giwrgos19 »

Αν καποιος ξεπερασει τις 12 μερες αναρρωτικης αδειας που δικαιουται και χρειαστει μετα να υπηρετισει καποιες μερες.. Μπορει να πληροσει και να μην τις υπηρετισει; Μου ειπαν οτι πληρωνεις 3 ευρο την μερα κ δεν υπηρετεις.. Ισχυει κατι τετοιο;
Μόνο φτερά των 'αετών' βρίσκεις μετά τις μπόρες, γιατί εκείνα τα πουλιά πετούνε τέτοιες ώρες!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

giwrgos19 έγραψε:Αν καποιος ξεπερασει τις 12 μερες αναρρωτικης αδειας που δικαιουται και χρειαστει μετα να υπηρετισει καποιες μερες. Μπορει να πληροσει και να μην τις υπηρετισει; Μου ειπαν οτι πληρωνεις 3 ευρο την μερα κ δεν υπηρετεις. Ισχυει κατι τετοιο;


Πρώτη φορά το ακούω αυτό, όταν ξεπερνάς την ειδική άδεια και έχεις υπόλοιπο από την κανονική τότε σου αφαιρούν από εκεί τις ημέρεσ

Άβαταρ μέλους
giwrgos19
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 6:59 am
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από giwrgos19 »

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση θα το ψαξω παραπανω..Εικόνα
Μόνο φτερά των 'αετών' βρίσκεις μετά τις μπόρες, γιατί εκείνα τα πουλιά πετούνε τέτοιες ώρες!
greco

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από greco »

Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την αναρωτικη αδεια. Ξερω οτι συμπεριλαμβανεται στην ειδικη αδεια των 12 ημερων ομως αυτη την πηρα για να δωσω καποια μαθηματα αφου ειμαι φοιτητης. Εγω ειχα προβλημα με το διαφραγμα και επειδη χειροτερεψε λεω να παω για εξετασεις και να κανω την επεμβαση. Σε αυτη την περιπτωση τι θα γινει με την αναρωτικη αδεια; Δεν θελω σε καμια περιπτωση να κανω παραπανω θητεια επειδη ξεπερασα τις μερες της ειδικης αδειας.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

greco έγραψε:Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την αναρωτικη αδεια. Ξερω οτι συμπεριλαμβανεται στην ειδικη αδεια των 12 ημερων ομως αυτη την πηρα για να δωσω καποια μαθηματα αφου ειμαι φοιτητης. Εγω ειχα προβλημα με το διαφραγμα και επειδη χειροτερεψε λεω να παω για εξετασεις και να κανω την επεμβαση. Σε αυτη την περιπτωση τι θα γινει με την αναρωτικη αδεια; Δεν θελω σε καμια περιπτωση να κανω παραπανω θητεια επειδη ξεπερασα τις μερες της ειδικης αδειας.


Δύσκολα να μην της υπηρετήσεις...

pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από pantzos4 »

greco έγραψε:Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με την αναρωτικη αδεια. Ξερω οτι συμπεριλαμβανεται στην ειδικη αδεια των 12 ημερων ομως αυτη την πηρα για να δωσω καποια μαθηματα αφου ειμαι φοιτητης. Εγω ειχα προβλημα με το διαφραγμα και επειδη χειροτερεψε λεω να παω για εξετασεις και να κανω την επεμβαση. Σε αυτη την περιπτωση τι θα γινει με την αναρωτικη αδεια; Δεν θελω σε καμια περιπτωση να κανω παραπανω θητεια επειδη ξεπερασα τις μερες της ειδικης αδειας.


Μόνο αν έχεις ΚΑ και της καλίψεις απο εκεί. Αλοιος είναι Στην κρίση του Δοιηκιτη σου

Και συνιθος της υπιρετής κανονικότατα

Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
giannenaras
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Οκτ 24, 2011 6:05 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από giannenaras »

Πριν 1 βδομαδα ειχα ενα ατυχημα σε ασκηση που καναμε εκτος στρατοπεδου, και μου διεγνωσαν καταγμα δεξιας ποδοκνημικης. Πηρα αναρρωτικη αδεια 2 μηνες. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν θα ειναι υπηρετησιμες... Να σας αναφερω πως μετα το εξιτηριο που μου εδωσαν δεν πηγα στο στρατοπεδο για εγγραφη αναφορα του σμυμβαντος... Απο οτι μου ειπαν υπαρχει η δυνατοτητα να την κανω και μεσω αστυνομικου τμηματος. Μπορει να μου πει καποιος αν υπαρχει περιπτωση να τις υπηρετησω τελικα τις επιπλεον μερες?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

giannenaras έγραψε:Πριν 1 βδομαδα ειχα ενα ατυχημα σε ασκηση που καναμε εκτος στρατοπεδου, και μου διεγνωσαν καταγμα δεξιας ποδοκνημικης. Πηρα αναρρωτικη αδεια 2 μηνες. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν θα ειναι υπηρετησιμες... Να σας αναφερω πως μετα το εξιτηριο που μου εδωσαν δεν πηγα στο στρατοπεδο για εγγραφη αναφορα του σμυμβαντος... Απο οτι μου ειπαν υπαρχει η δυνατοτητα να την κανω και μεσω αστυνομικου τμηματος. Μπορει να μου πει καποιος αν υπαρχει περιπτωση να τις υπηρετησω τελικα τις επιπλεον μερες;


Διάβασε το 2ο μήνυμα της σελίδας

Υ. Γ αυτό για το αστυνομικό τμήμα δεν το γνωρίζω, επικοινώνησε με την μονάδα σου

nick_shortjohn

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από nick_shortjohn »

Καλησπέρα.

Παρουσιάστηκα στις 22 Νοεμβρίου και στις 28 (αόρκιστος ακόμα) έκανα εισαγωγή στο 424 Γ. Σ. Ν. Της Θεσαλονίκης όπου έμεινα μια εβδομάδα. Όταν πήρα εξιτήριο δεν διεκδίκησα καμία άδεια γιατί ήμουν σε φάση προσαρμογής που πήγαινε καλά και αυτή διεκόπη λόγω της εισαγωγής στο νοσοκομείο. Τώρα που ορκίστηκα δικαιούμαι κάποια στιγμή αυτήν την άδεια;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

nick_shortjohn έγραψε: Καλησπέρα.

Παρουσιάστηκα στις 22 Νοεμβρίου και στις 28 (αόρκιστος ακόμα) έκανα εισαγωγή στο 424 Γ. Σ. Ν. Της Θεσαλονίκης όπου έμεινα μια εβδομάδα. Όταν πήρα εξιτήριο δεν διεκδίκησα καμία άδεια γιατί ήμουν σε φάση προσαρμογής που πήγαινε καλά και αυτή διεκόπη λόγω της εισαγωγής στο νοσοκομείο. Τώρα που ορκίστηκα δικαιούμαι κάποια στιγμή αυτήν την άδεια;



1. Και να ζητούσες άδεια δεν θα σου έδιναν, διότι δεν έχεις ορκιστεί

2. Αν εννοείς για το πρόβλημα που είχες, όχι δεν δικαιούσαι

Άβαταρ μέλους
ΓιωργοςΚ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Δεκ 20, 2011 4:03 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από ΓιωργοςΚ »

Καλησπερα.

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερει καποιος, σχετικα με μια ειδικη περιπτωση αδειας.

Συγκεκριμενα, λογω μιας θεραπειας για αλλεργια πρεπει να κανω ενα εμβολιο καθε ενα μηνα. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα παιρνω μια φορα το μηνα μια αδεια 2-3 ημερων για να πηγαινω στο 401 να μου κανει το εμβολιο ενας αλλεργιολογος.

Αυτες οι μερες απο που θα αφαιρεθουν;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΓιωργοςΚ έγραψε:Καλησπερα.

Ηθελα να ρωτησω, αν ξερει καποιος, σχετικα με μια ειδικη περιπτωση αδειας.

Συγκεκριμενα, λογω μιας θεραπειας για αλλεργια πρεπει να κανω ενα εμβολιο καθε ενα μηνα. Ο γιατρος μου ειπε οτι θα παιρνω μια φορα το μηνα μια αδεια 2-3 ημερων για να πηγαινω στο 401 να μου κανει το εμβολιο ενας αλλεργιολογος.

Αυτες οι μερες απο που θα αφαιρεθουν;



Καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό, δεν υπάρχει τέτοια άδεια, λογικά θα σου τις χρεώνει σαν αναρρωτικές

Laz

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Laz »

Γινεταί να πληρωθει η ανναρωτική άδεια; Απο το πρωτο γραφειο της μοναδας μου λενε οτι γινετε οι 30 μερες 90 ευρω. Ισχυει; Ευχαριστω προκαταβολικα!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες