Αναρρωτική άδεια

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

retos έγραψε:Ειχα γυρισει το ποδι μου σε μια πορεια και ειναι πρισμενο και ποναω, μετα την πορεια ειχα κανονισει αδεια και εχω φυγει ειμαι σπιτι μου μεχρι την πεμπτη, αυριο θελω να παω στο 401 να το δουνε, εχω τις εξης ερωτησεις

1) ισχυει πως αν μου δωσουν αναρωτικη παιζει να μην παρω αγροτικη;
2) η αναρωτικη ειναι στο συνολικο πακετο των 12-15 ημερων μαζι με την φοιτιτικη και αγροτικη; Εξηγηστε μου λιγο γιατι ειμαι πολυ μπερδεμενος
3) τι πιθανοτητες εχω να μου δωσουν αναρωτικη;

Λοιπον θελω οσο πιο γρηγορη απαντηση διοτι πρεπει να αποφασησω γιατι αυριο θα παω στο 401...

1) δεν ισχύει αυτό εκτός και αν έχεις περάσει το όριο
2) είναι πακέτο ναι
3) αυτό εξαρτάται από τους γιατρούς
ΝΙΚ

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από ΝΙΚ »

Παιδια υπαρχει κατι που σου γραφει ο γιατροσ που λεγετε ελευθεροσ υπηρεσιασ μη δυνατοτητα μετακινησησ. και εχω ακουσει οτι μπορει να σου γραφει εωσ οχτω μερεσ καθε φορα και οτι αυτεσ δεν υπηρετουνται και καθεσε σπιτι σου. ισχυει;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΝΙΚ έγραψε:Παιδια υπαρχει κατι που σου γραφει ο γιατροσ που λεγετε ελευθεροσ υπηρεσιασ μη δυνατοτητα μετακινησησ. Και εχω ακουσει οτι μπορει να σου γραφει εωσ οχτω μερεσ καθε φορα και οτι αυτεσ δεν υπηρετουνται και καθεσε σπιτι σου. Ισχυει;


ισχύει τώρα για τις μέρες δεν γνωρίζω
ΤΑΚΗΣ

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από ΤΑΚΗΣ »

Εχω αναρρωτικη 20 μερεσ επαθα διαστρεμα μεσα στο στρατοπεδο απο ασκησεισ
θα τισ υπηρετησω; Επεισησ βλεπω να μην μου περναει ακομα κουτσαινω εαν παω για επανεξεταση πριν τελειωσουν οι 20 μερεσ και μου δωσει και αλλεσ μερεσ ο γιατροσ θα τισ υπηρετησω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΤΑΚΗΣ έγραψε:Εχω αναρρωτικη 20 μερεσ επαθα διαστρεμα μεσα στο στρατοπεδο απο ασκησεισ
θα τισ υπηρετησω; Επεισησ βλεπω να μην μου περναει ακομα κουτσαινω εαν παω για επανεξεταση πριν τελειωσουν οι 20 μερεσ και μου δωσει και αλλεσ μερεσ ο γιατροσ θα τισ υπηρετησω;


αν δεν κάνεις Ε. Δ. Ε θα τις υπηρετήσεις
Κωστας

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Κωστας »

Καλησπερα ενημερωθηκα οτι αλλαξε η περιοδος νοσηλειας απο 30 μερες σε 15. Ο αδερφος μου νοσηλευεται με προβλημα στο ποδι και αν χρειαστει περισσοτερες ημερες τι γινεται; Ευχαριστω εκ των προτερων
ΔΕΑ(ΤΘ)ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από ΔΕΑ(ΤΘ)ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ »

Παιδια... Οτι λεει το site περι αναρρωτικον αδειων για τους ΔΕΑ δεν ισχυει...

Οι ΔΕΑ οσες μερες αναρρωτικη και αν παρουν... Δεν υπηρετουν τιποτα...

μονο ποινες φυλακισης υπηρετουν...

Pavlos

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Pavlos »

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα βγήκα απ' το 401 με 15 ημέρες αναρρωτική. Είμαι 9μηνος άρα απ' ότι διάβασα σε άλλο θέμα εδώ μέσα 15 μέρες δικαιούμαι, έτσι; Αλλού άκουσα ότι δικαιούμαι 12 μέρες. Τελοσπάντων, οι παραπάνω μέρες κανονίζονται αν είναι!

Στο εξιτήριο έγραφε 15 μέρες αλλά δεν γράφει ημέρα επιστροφής. Αν ξεκινάει από αύριο 15/3 τότε με 15 μέρες μπαίνω 30/3 πρωί;

Ευχαριστώ πολύ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

15 μέρες είναι η ειδική άδεια στο 9μηνο

Από αύριο ξεκινάει. Αν το υπολογίσεις και μετράς από τις 15 του μήνα 15 μέρες η άδεια σου λήγει 29 του μήνα και μπαίνεις 30 το πρωί.

Υ. Γ Ελπίζω να ενημέρωσες την μονάδα σου ότι πήρες 15 μέρες και ξεκινάει από αύριο η άδεια σου.
Pavlos

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Pavlos »

Greek_Army έγραψε:15 μέρες είναι η ειδική άδεια στο 9μηνο

Από αύριο ξεκινάει. Αν το υπολογίσεις και μετράς από τις 15 του μήνα 15 μέρες η άδεια σου λήγει 29 του μήνα και μπαίνεις 30 το πρωί.

Υ. Γ Ελπίζω να ενημέρωσες την μονάδα σου ότι πήρες 15 μέρες και ξεκινάει από αύριο η άδεια σου.


Ευχαριστώ πολύ!

Εννοείται πως το έκανα, απλά επειδή δεν γράφει στο εξιτήριο του νοσοκομείου πότε γυρνάω και δεν ρώτησα κιόλας το έγραψα εδώ!
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από kampf »

Εγω ειχα παθει καταγμα στο ποδι και πηρα 45 μερες αναρρωτικη! ΑΑΧαχαχΑΧαχΑΧαχ
Δεν υπηρετησα ΟΥΤΕ ΜΕΡΑ παραπανω. Με καναν εισαγωγη στο 401 για μια μερα μετα οταν πηρα το αδειοχαρτο απτο νοσοκομειο κ γυρισα στη μοναδα ο ιδιος ο διοικητης να ναι καλα ο ανθρωπος μου ειπε να κανω εγγραφη ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΥΜΒΑΝΤΟΣ. Δηλαδη γραφεις ποτε το παθες, ωρα αν θυμασαι, καμποσες λεπτομεριες και λιγο σαλτσα. Μετα νομιζω παει στη στρατολογια και αυτοι την εξεταζουν και κρινουν αν υπηρετησεις. Παντως σε ατυχηματα εντος στρατοπεδου ασκησεις κτλ ΔΕΝ υπηρετεις παραπανω ουτε μερα οση αδεια και να παρεις. Δεν ξερω τι γινεται αμα ομως παθεις κατι παθολογικο π. Χ κυστηκοκυγγο γιατι σε αυτη την περιπτωση κατα πασα πιθανοτητα θα σου πουν οτι το ειχες απεξω κτλ. Παντως
Ε. Δ. Ε σε μενα δεν εγινε. Μονο αναφορα εκανα και ολα καλα. ΕΔΕ μπορει να γινει αν ειναι σοβαρο ατυχημα νομιζω. Ελπιζω να σας εδωσα μια εικονα το τι παιζει σε αυτο το θεμα
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Guest_1

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Guest_1 »

Καλησπέρα,
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Υπηρετώ την θητεία μου, έκανα μια εγχείρηση σε στρατιωτικό νοσοκομείο και έλειψα απο την μονάδα μου 1 μήνα συνολικά. Εξάντλησα 20 μέρες αναρρωτικής και 10 μέρες από την άδεια μου. Αυτή τη στιγμή μου έχουν επιβληθεί 20 ημέρες παραπάνω θητείας.
Ξέρει κανένας αν μπορώ να τις εξαγοράσω ή είμαι υποχρεωμένος να τις υπηρετήσω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Greek_Army »

Guest_1 έγραψε:Καλησπέρα,
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Υπηρετώ την θητεία μου, έκανα μια εγχείρηση σε στρατιωτικό νοσοκομείο και έλειψα απο την μονάδα μου 1 μήνα συνολικά. Εξάντλησα 20 μέρες αναρρωτικής και 10 μέρες από την άδεια μου. Αυτή τη στιγμή μου έχουν επιβληθεί 20 ημέρες παραπάνω θητείας.
Ξέρει κανένας αν μπορώ να τις εξαγοράσω ή είμαι υποχρεωμένος να τις υπηρετήσω;


Tις υπηρετείς αδερφέ, καλό υπόλοιπο
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Ωραιος ρε! Καλο κουραγιο του εδωσες.

Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
Guest_1

Αναρρωτική άδεια

Δημοσίευση από Guest_1 »

Είναι σίγουρο δλδ; Δεν υπάρχει άλλος τρόπος; Ούτε η εξαγόραση;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες