Έσπασα αναβολή και θέλω να φύγω ΕΠΟΠ!

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Έσπασα αναβολή και θέλω να φύγω ΕΠΟΠ!

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Nassos έγραψε:Συμφωνώ με τον ΔΥΚ.

Πήγαινε πρώτα σαν φαντάρος για να δείς τι παίζει και μετά αποφάσισε για ΕΠΟΠ. Καταλαβαίνω ότι 12 μήνες χωρίς λεφτά είναι δύσκολα, αλλά από το να πάς "φρέσκος" και "αθώος" και να πέσει το ταβάνι στο κεφάλι, να ζητάς παραίτηση κλπ.

Όσοι υπηρέτησαν είδαν διαφορά μεταξύ ΕΠΟΠ που πήγαν φαντάροι (ή Δόκιμοι) και των άλλων που δεν πήγαν. Φυσικά υπάρχουν και εξαιρέσεις ΕΠΟΠ που ήξεραν τι τους περίμενε (λόγω συγγενών-φίλων στο Στρατό κλπ.)

Να ξέρεις ότι με εκπληρωμένη θητεία μπορείς να παραιτηθείς στα 3 χρόνια, αντί για 4 χωρίς αυτή.7 χρόνια νομίζω είναι για μονιμοποίηση.


Συμφωνω απόλυτα μαζι σου.
Καλυτερα για καποιον που θελει να παει εποπ ειναι να παει πρωτα φανταρος να δει αν του αρέσει και μετα αν γουσταρει να μείνει ΕΠΟΠ.
Εγω ελεγα να μείνω ΕΠΟΠ πριν μπω στρατό και μόλις καταλαβά τι παίζει συνειδητοποίησα οτι θα ήταν η τελευταία μου λύση να μείνω μόνιμος στο στρατό...
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Anonymous

Έσπασα αναβολή και θέλω να φύγω ΕΠΟΠ!

Δημοσίευση από Anonymous »

Γιατι λετε οτι ειναι τοσο ασχημα στο στρατο; Ουτε εγω εχω κανει τη θητεια μου και θα κανω τα χαρτια μου για εποπ ενταξει δεν ειναι οπως εξω το καταλαβαινω αλλα γιατι τι Ειναι αυτο που σας κανει να το λετε αυτο; Δωστε κανα παραδειγματακι να μαθουμε και εμεις!
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Έσπασα αναβολή και θέλω να φύγω ΕΠΟΠ!

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Βαγγος έγραψε:Γιατι λετε οτι ειναι τοσο ασχημα στο στρατο; Ουτε εγω εχω κανει τη θητεια μου και θα κανω τα χαρτια μου για εποπ ενταξει δεν ειναι οπως εξω το καταλαβαινω αλλα γιατι τι Ειναι αυτο που σας κανει να το λετε αυτο; Δωστε κανα παραδειγματακι να μαθουμε και εμεις!


Σε ξανασυμβουλεύω... Μην πας ΕΠΟΠ πριν κανεις την θητεία σου.
Μη νομίζεις οτι ειμαι κανενας 25αρης ή 30αρης.
18 χρονών ειμαι...
Πηγαινε κανε τη θητεία σου και μετα αποφασίζεις. Δε λεω, μπορει οντως να σου αρέσει και να γουστάρεις να το κανεις για ολη σου τη ζωη.
Αλλα ποτε μην κανεις βιαστικές κινήσεις,Εικόνα
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Anonymous

Έσπασα αναβολή και θέλω να φύγω ΕΠΟΠ!

Δημοσίευση από Anonymous »

Οι Ειδικοτητες των ΕΠΟΠ διαφερουν σε μεγαλο βαθμο μεταξυ τους. Οι περισσοτεροι που δηλωνουν εχουν ως κριτηριο επιλογης να μπουμε κ ας ειναι οπου να ΄ναι. Δεν ειναι ετσι τα πραγματα πρεπει να σκεφτειτε καλα την ειδικοτητα που δηλωνετε γιατι οπως το εχω ξαναπει δεν ειναι θητεια ειναι μια ολοκληρη ζωη κ το πιο βασικο που το γνωριζετε κ εσεις ειναι κ η συμπεριφορα αν οχι ολων αλλα τον περισσοτερων αξιωματικων-υπαξιωματικων προς τους ΕΠΟΠ. Αυτο το ζω καθημερινα ως υπαξιωματικος του στρατου ξηρας. Θα μου πειτε εφοσον δεν πληρω τις προδιαγραφες για μια καλυτερη ειδικοτητα πως να παω; Τοτε πρεπει να το σκεφτειτε διπλα αν αξιζει και οι γυναικες μην δηλωνετε αντρικες ειδικοτητες που Δεν μπορειτε να τα βγαλετε περα, ειναι ελαχιστες αυτες που μπορουνε. Τις βλεπω με το αρβυλο μεσα στα χωματα κ τις λασπες που δεν αξιζει αυτο σε κανεναν οσα χρηματα κ να του δωσουν, υπαρχουν συγκεκριμεμες ειδικοτητες για γυναικες που ειναι πολυ καλες κ θα προτεινα κ στου αντρες να τις προτιμησουν. Εχω διαβασει μερικα ποστ απο καποια κοριτσια που θελουν αλεξιπτωτα η κατι ειδικοτητες που δεν ξερω αν γνωριζουν τι σημαινουν. Εσεις οι γυναικες μην επαναπαυεστε στο οτι εισαι γυναικα κ θα καλοπερασετε στον στρατο το οτι περνατε καλυτερα απο τουα αντρες ισχυει, σκεφτειτε οτι αργοτερα μπορει να γινετε μανες κ οσες δηλωνετε ΠΖ ΤΘ ΠΒ κ κατι παρομοια αυτα εχουν υπερεσειες πολλες για τους εποπ κ μην νομιζετε οτι ειστε μανες κ δεν θα τις κανετε αν πεσετε σε συναδελφους κ σε μοναδα που ειναι δυσκολα ξεχαστετα αυτα. Καλη επιτυχια!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες