Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
StratMan

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από StratMan »

Εγω πάντως που είμαι Εσσο Μαιου εχει βγει το χαρτι εδω και ημερες
Αν και ο πατερας μου (δουλευε Πολεμικο Ναυτικο) μου ειχε πει οτι βγαινουν τελευταιες ημερες, βγηκε αρκετα νωρις
μπες στο site να το τσεκαρεις, πρεπει να κανεις κλικ καπου
denomizw
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2022 9:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από denomizw »

StratMan έγραψε: Σάβ Απρ 22, 2023 9:41 pm Εγω πάντως που είμαι Εσσο Μαιου εχει βγει το χαρτι εδω και ημερες
Αν και ο πατερας μου (δουλευε Πολεμικο Ναυτικο) μου ειχε πει οτι βγαινουν τελευταιες ημερες, βγηκε αρκετα νωρις
μπες στο site να το τσεκαρεις, πρεπει να κανεις κλικ καπου
ΣΞ είσαι ή ναυτικό/αεροπορία;
denomizw
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2022 9:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Αναβολή - απαλλαγή μέσω Φρουραρχείου

Δημοσίευση από denomizw »

Dim212 έγραψε: Παρ Απρ 21, 2023 11:55 am Καλησπερα, πρεπει να μπω με την Εσσο του Μαιου αλλα ακομα δεν εχει βγει το σημειωμα καταταξης.

Το εχει παθει καποιος αλλος αυτο;
για στρατό ξηράς δεν νομίζω να έχει βγει. Ούτε πρόσκληση στο site της stratologias βλέπω ούτε σημείωμα κατάταξης μου βγάζει το σύστημα
denomizw
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2022 9:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από denomizw »

Ήρθε και το σημείωμα για ΣΞ. Ερώτηση.
Για αναβολή για λόγους υγείας λέει να πάμε φρουραρχείο μέχρι και 10 ημέρες πριν. Πάντα 10 ημέρες ήταν όταν έχεις ήδη αναβολή;
strat

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από strat »

5 ημέρες (κανονικά) ... Αν πάς 6 και σε δεχτούν απλά "είναι καλοί"... 10 δύσκολο.
Oliver
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τρί Ιαν 18, 2022 3:31 am
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Oliver »

denomizw έγραψε: Τρί Απρ 25, 2023 3:43 pm Ήρθε και το σημείωμα για ΣΞ. Ερώτηση.
Για αναβολή για λόγους υγείας λέει να πάμε φρουραρχείο μέχρι και 10 ημέρες πριν. Πάντα 10 ημέρες ήταν όταν έχεις ήδη αναβολή;
Πλέον είναι 10 εργάσιμες.

Τουλάχιστον για φρουραρχείο Αθηνών έτσι μου είπαν σήμερα που κάλεσα.
denomizw
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2022 9:21 pm
Επικοινωνία:

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από denomizw »

strat έγραψε: Τρί Απρ 25, 2023 9:06 pm 5 ημέρες (κανονικά) ... Αν πάς 6 και σε δεχτούν απλά "είναι καλοί"... 10 δύσκολο.
αφού το λέει το σημείωμα κατάταξης
mzdr

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από mzdr »

Αν βάλω βύσμα υπάρχει περίπτωση μετά από διετή αναβολή να μην παρουσιαστώ Θήβα αλλά σε άλλο στρατόπεδο;
Edwwww

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Edwwww »

mzdr έγραψε: Παρ Απρ 28, 2023 4:59 am Αν βάλω βύσμα υπάρχει περίπτωση μετά από διετή αναβολή να μην παρουσιαστώ Θήβα αλλά σε άλλο στρατόπεδο;
Τα στρατόπεδα που παρουσιάζονται οι εξ αναβολής δεν είναι πολλά, συνήθως δύο το πολύ οπότε δεν νομίζω να έχει κάποιο ουσιαστικό νόημα να κάνεις κάτι τέτοιο. Χίλιες φορές να σε βοηθήσει μετά με καλή μετάθεση.
Επισκέπτης

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Edwwww έγραψε: Κυρ Ιουν 04, 2023 4:47 am
mzdr έγραψε: Παρ Απρ 28, 2023 4:59 am Αν βάλω βύσμα υπάρχει περίπτωση μετά από διετή αναβολή να μην παρουσιαστώ Θήβα αλλά σε άλλο στρατόπεδο;
Τα στρατόπεδα που παρουσιάζονται οι εξ αναβολής δεν είναι πολλά, συνήθως δύο το πολύ οπότε δεν νομίζω να έχει κάποιο ουσιαστικό νόημα να κάνεις κάτι τέτοιο. Χίλιες φορές να σε βοηθήσει μετά με καλή μετάθεση.
Ισχυεί όντως αυτό; Μπήκα να ρωτήσω ακριβώς το ίδιο πράγμα, δηλαδη αν οι εξ αναβολης παρουσιαζονται μονο σε δυο στρατοπεδα στην ελλαδα (Ασσηρο, Θήβα). Το παρατήρησα στα pdf των προσκλησεων στρατευσίμων απο το 2022 μεχρι και τωρα γι αυτό και ήθελα να ρωτήσω αν συμβαίνει όντως στην πραγματικότητα. Ειμαι εξ αναβολής για λογους υγειας και την πρωτη φορα με στειλανε Εβρο (πεφτει λιγο μακρια απο τον τοπο κατοικιας μου) οποτε ρωταω γιατι εχω ενα μικρο αγχος που θα με στειλουν μολις ληξει η αναβολη μου.
Edwwww

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Edwwww »

Να σε αγχωνει που θα σε στείλουν για το υπόλοιπο της θητείας σου και όχι για 30 μέρες.

Όπως και να έχει όταν βγαίνουν οι προσκλήσεις των ΕΣΣΟ αναφέρονται τα στρατόπεδα που παρουσιάζονται όσοι έχουν πάρει αναβολή, Ελλάδα είμαστε μπορεί αύριο μεθαύριο κάτι να αλλάξει.
Επισκέπτης

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Edwwww έγραψε: Τρί Αύγ 15, 2023 5:52 pm Να σε αγχωνει που θα σε στείλουν για το υπόλοιπο της θητείας σου και όχι για 30 μέρες.

Όπως και να έχει όταν βγαίνουν οι προσκλήσεις των ΕΣΣΟ αναφέρονται τα στρατόπεδα που παρουσιάζονται όσοι έχουν πάρει αναβολή, Ελλάδα είμαστε μπορεί αύριο μεθαύριο κάτι να αλλάξει.
Είναι άλλοι οι λόγοι που έχω αυτό το άγχος αλλά σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου.
Επισκέπτης

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα. Ίσως λίγο χαζή ερώτηση αλλά στο site της στρατολογίας λέει ότι έχω αναβολή για λόγους υγείας έως 17-01-2024. Αυτό σημαίνει ότι θα με καλέσουν ξανά για την Α' ΕΣΣΟ Ιανουαρίου 2024 ή Β' ΕΣΣΟ Μαρτίου;
Edwwww

Re: Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Edwwww »

Επισκέπτης έγραψε: Δευ Οκτ 02, 2023 5:16 pm Καλησπέρα. Ίσως λίγο χαζή ερώτηση αλλά στο site της στρατολογίας λέει ότι έχω αναβολή για λόγους υγείας έως 17-01-2024. Αυτό σημαίνει ότι θα με καλέσουν ξανά για την Α' ΕΣΣΟ Ιανουαρίου 2024 ή Β' ΕΣΣΟ Μαρτίου;
Β ΕΣΣΟ.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες