Εξ' αναβολής κατάταξη

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν το νομίζω, αφού άλλωστε έχεις κάνει τα εμβόλια και τα σχετικά.
dk
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2010 12:28 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από dk »

Αρα αμα παω κατα τις 9 θα τελειωσω μπαμ-μπαμ... Ε; Η βλακεια ειναι οτι δεν εχω βρει κανενα ατομο απο δω με το οποιο να παρουσιαζομαστε ιδια μερα... Κριμα!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Σίγουρα θα τελειώσεις γρήγορα γιατί οι εξ αναβολής καταταχθέντες είναι πολύ λιγότεροι από τους νεοσυλλέκτους.
dk
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Παρ Ιουν 25, 2010 12:28 am
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από dk »

Εκτος του οτι δεν εχω βρει κανενα ατομο απο δω με το οποιο να παρουσιαζομαστε ιδια μερα δεν μπορει κανενας απο στρατολογια ποσο καιρο θα κανω στο κεντρο... Την προηγουμε φορα ειχα κανει 3 βδομαδες...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

dk έγραψε:Εκτος του οτι δεν εχω βρει κανενα ατομο απο δω με το οποιο να παρουσιαζομαστε ιδια μερα δεν μπορει κανενας απο στρατολογια ποσο καιρο θα κανω στο κεντρο... Την προηγουμε φορα ειχα κανει 3 βδομαδες...


Εφόσον δεν έχεις τελειώσει την βασική εκπαίδευση που στο 12μηνο ήτανε 40 μέρες στο κέντρο. Θα κάτσεις και θα την κάνεις από την αρχή. Βέβαια τώρα είναι λιγότερες μέρες. Αλλά μετάθεση θα πάρεις μαζί με τους νεοσύλλεκτους
Θωμας

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Θωμας »

Καλησπερα παιδια. Ειμαι εξ αναβολης 9 μηνος. Μπηκα 10 μαιου περυσι και εφυγα με αναβολη 12 ιουλιου. Τωρα μπηκα 1 φεβρουαριου. Μπορει να μου πει καποιος την ημερομηνια που απολυομαι; Ρωτα εδω γιατι στην μοναδα μου μου εχουν πει 2-3 διαφορετικες ημερομηνιες αναλογα το ατομο που ρωταω. Οτι ναναι
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θωμας έγραψε:Καλησπερα παιδια. Ειμαι εξ αναβολης 9 μηνος. Μπηκα 10 μαιου περυσι και εφυγα με αναβολη 12 ιουλιου. Τωρα μπηκα 1 φεβρουαριου. Μπορει να μου πει καποιος την ημερομηνια που απολυομαι; Ρωτα εδω γιατι στην μοναδα μου μου εχουν πει 2-3 διαφορετικες ημερομηνιες αναλογα το ατομο που ρωταω. Οτι ναναι


28 Αυγούστου
atatrix

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από atatrix »

Γεια σας, πηρα αναβολη κατα την διαρκεια της θητεια μου (μετα απο 2 μηνεσ) για ψυχολογικους λογους, οταν ξανα παρουσιαστω θα ξαναπαω σε κεντρο και θα κανω παλι την βασικη εκπαιδευση η θα παω κατ'ευθειαν σε μοναδα?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα παρουσιαστείς ξανά σε κέντρο και θα κάτσεις 2-3 μέρες μέχρι να σου βγει η μετάθεση
PSYCHEDELIC

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από PSYCHEDELIC »

Παιδιά καλησπέρα παρουσιάζομε εξ αναβολης λογω ναρκωτικων... Μπορει να μοθ πει καποιος αν κανω εξετασεις ουρων η αιματος
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από D.Y.K »

PSYCHEDELIC έγραψε:Παιδιά καλησπέρα παρουσιάζομε εξ αναβολης λογω ναρκωτικων... Μπορει να μοθ πει καποιος αν κανω εξετασεις ουρων η αιματος


Ναι θα κάνεις, διάβασε και το Ιατρικές εξετάσεις στο στρατό Εικόνα

paleouras pezonauths

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από paleouras pezonauths »

Ρε παιδια εγω ημουν παιζοναυτης 309 σειρα Εκανα 5 μηνες θητεια πειρα πρασινο μπερε και σε μια ασκηση που πηγα επαθα προβλημα υγειας... Και μπαινω τωρα τον αυγουστο... Εξ αναβολης... Ξερει κανεις Τι παιζει με το θεμα μου; Ευχαριστω... Δημητρης
nikhunter

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από nikhunter »

paleouras pezonauths έγραψε:Ρε παιδια εγω ημουν παιζοναυτης 309 σειρα Εκανα 5 μηνες θητεια πειρα πρασινο μπερε και σε μια ασκηση που πηγα επαθα προβλημα υγειας... Και μπαινω τωρα τον αυγουστο... Εξ αναβολης... Ξερει κανεις Τι παιζει με το θεμα μου; Ευχαριστω... Δημητρης


Φίλε μου απο οτι έχω ακούσει, αυτό που θα κάνεις είναι να μπείς ξανα απο την αρχή, αλλά να κάνεις του μήνες που σου Υπολείπονται... Δηλαδή μπαίνεις ξανα κέντρο, κάνεις εκπαίδευση, πας μετα για μπερέ, αλλά στη μονάδα θα κάνεις π. Χ.3 μήνες ακόμα...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Άκυρο δεν ξαναπάει ειδικές δυνάμεις, θα παρουσιαστεί σε κάποιο κέντρο και μετά από 2-3 μέρες θα του βγει μετάθεση για μονάδα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εξ' αναβολής κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οπλίτες που κατατάσσονται μετά από αναβολή υγείας

Όσοι ολοκλήρωσαν την Αρχική τους εκπαίδευση κατά τα 2/3 αυτής (έχοντες προϋπηρεσία άνω των 23 ημερών), τοποθετούνται σε Μονάδες σύμφωνα με τη γενική πορεία και ανάλογα με την κατάσταση της θητείας τους. Στους ανωτέρω την πρώτη εβδομάδα κατατάξεως χορηγείται Φύλλο Πορείας για τις Μονάδες τους.

Οι έχοντες προϋπηρεσία κάτω των 23 ημερών, ενσωματώνονται και ακολουθούν την ΕΣΣΟ με την οποία επανακατατάχθηκαν.


Πηγή


Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες