Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από vasilis »

Ειναι δυσκολες οι εξετασεις; Θυμασαι τι ακριβως εμπεριειχαν; Εννοω τι μαθηματα και τετοια!
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από tzikass »

Οι ειδικοι φρουροι εντασονται στο σωμα μεσω προκυρηξης με μοριοδοτηση ΑΣΕΠ μαλιστα τωρα βγηκαν τα αποτελεσματα για ειδικους φρουρους για το 2008 δεν δινουν καμια γραπτη εξεταση! Αν θες περισσοτερες πληροφοριες μπορω να σου στειλω την προκυρηξη για να δεις απο ποιους παραγοντες παιρνεις μορια.
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από vasilis »

Την εχω καταβασει φιλε σε ευχαριστω! Νομιζα οτι δινεις και μαθηματα οπως και για λιμενοφυλακας! Δεν το ειδα μεσα στην προκυρηξη και λεω μηπως δεν το αναφερουν!
Anonymous

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια ξερετε αν θα βγει προκυρηξη ειδικων φρουρων μεσα στο 2009;
Anonymous

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημέρα σας,

Η απορία μου έχει να κάνει με τους δόκιμους αξιωματικούς, αλλα είναι και λίγο σχετική με τους ειδικούς φρουρούς.

Ξέρω οτι αν τελειώσεις ως Δ. Ε. Α κάποιου απλού σώματος έχεις 4 μόρια που μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις π. Χ για να μπείς ειδικος φρουρός, καθώς και αν τελειώσεις Δ. Ε. Α ειδικών δυνάμεων έχεις 4+4=8 μόρια για τον ίδιο σκοπό.

Αν ξέρει κάποιος απο προσωπική εμπειρία, για να μπεί κάποιος ειδικός φρουρος αρκούν τα μόρια απο απλός Δ. Ε. Α, ή χρειάζεται να έχει τελειώσει οπωσδήποτε δόκιμος Ε. Δ;

Άλλες προϋποθέσεις που καλύπτω είναι:
Άριστη γνώση ξένης γλώσσας
Άδεια οδήγησης μοτοσικλέτας
Άδεια οδήγησης αυτοκινήτου Β' κατηγορίας
Άδεια οδήγησης αυτοκινήτου Γ'

Συγνώμη αν είμαι λίγο off topic, αλλά δεν βρήκα σχετικό topic για την απορία μου.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από Marina2 »

Νομίζω οτι αν ήσουν δόκιμος τα πέρνεις. Αν εχεις και ενα καλό απολυτήριο, με τα μόρια που μαζευεις από τα χαρτιά σου, εισαι σιγουρα μέσα. Αντε να βγει η προκήρυξη και καλή επιτυχία!
Anonymous

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Για να μπείς ειδικός φρουρός. Θέλεις 20. Η αλλιώς 20000 μόρια. Π. Χ. Με ένα απολυτήριο 15 και άν έχεις τελειώσει σαν ΔΕΑ η σαν καταδρομέας παίρνεις άλλα 4. Σύνολο 19. Ε να μην έχεις και ένα lower η έστω ενα δίπλωμα; Ε με αυτά μπαίνεις...
Anonymous

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Αυτό για τα 20.000 μόρια πρώτη φορά το ακούω, πραγματικά αν είναι έτσι τότε μπαίνω χαλαρά... Ευχαριστώ για την βοήθεια!
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από Marina2 »

Α08 έγραψε:Για να μπείς ειδικός φρουρός. Θέλεις 20. Η αλλιώς 20000 μόρια. Π. Χ. Με ένα απολυτήριο 15 και άν έχεις τελειώσει σαν ΔΕΑ η σαν καταδρομέας παίρνεις άλλα 4. Σύνολο 19. Ε να μην έχεις και ένα lower η έστω ενα δίπλωμα; Ε με αυτά μπαίνεις...
Μάλλον εννοείς 2000 μόρια. Αν εχω απολυτήριο 15, μηχανή, αυτοκίνητο και ΔΕΑ. Μαζευεις:1500+100 (δεν το ξέρω σιγουρα) +100+400=2100 μόρια. ¨ετσι υπολογίζονται κάπως. Τα αγγλικά δεν μέτραγαν αλλα τωρα κάτι ειπαν οτι θα τα μετρούσαν και θα ηταν στα βασικά προσόντα.
Anonymous

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Φυσικά και μετράει αν έχεις πτυχίο αγγλικών.

Αλέξανδρε αν θέλεις στο site της αστυνομίας έχει την τελευταία προκήρυξη των ειδικών φρουρών που τα λέει όλα αναλυτικά.
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από Marina2 »

Εμένα η ξαδέλφη μου οταν μπηκε δεν ειχε πτυχίο αγγλικών γιαυτό το ειπα, αλλα ξέρω οτι θα το έβαζαν.
Anonymous

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ πολύ και για την βοήθεια και για την υποστήριξη...
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από Marina2 »

Να εισαι καλά. Θα ειναι τελεια αν περάσεις εκει και πραγματικα πιστευω οτι ετσι θα γινει γιατι εχεις πολλα προσόντα και συγκεντρωνεις μόρια. Καλη επιτυχία λοιπόν και Συντομα να εισαι στην ΕΛΛΑΣ.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Παντως για Ειδικους φρουρους δεν το βλεπω συντομα μαγκες!
police
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 18, 2007 12:53 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προκήρυξη Ειδικών Φρουρών (2009)

Δημοσίευση από police »

KΑι εγω ετσι ακουσα οτι μαλλον για μετα τις ευρωεκλογες θα βγει προκυρηξη μεσα στο καλοκαιρι ακουσα τωρα θα δουμε.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες