Θητεία στο Υγειονομικό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
SKOULIKI

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από SKOULIKI »

Καλα ρε παιδια το Υγειονομικο θα κανει την ιδια εκπαιδευση με τους Μαυροσκουφηδεσ... ; Ειδα οτι ολο το ΥΓ παρουσιαζεται τωρα ΚΕΤΘ (Αυλωνα) ... Ξερει καποιος να με πει... ;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Nassos »

Όχι, καμία σχέση. Απλώς παρουσιάζονται Αυλώνα. Τελείως ανεξάρτητο Σώμα από τα Τεθωρακισμένα.
skouliki

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από skouliki »

Σαν γιατρος που ειναι καλυτερα να πας μετα την βασικη εκπαιδευση... ; Εννοω στρατιωτικο νοσοκομειο, ΣΤΕΠ Ή μοναδα. Μπορει καποιος να με πει την γνωμη του παιδια;
giorgos

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από giorgos »

Εγω δεν εχω καμια σχεση με ιατρικες επιστιμες και με πιραν στην αυλωνα υγεονομικο... Ειμαι απο δραμα που θα παω μετα ξερετε?
Dimitris

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Dimitris »

Γεια σου φιλε γιωργο και γω απο δραμα ειμαι και παρουσιαζομαι αυλωνα, υγειονομικο! να φυγουμε μαζι ρε... ρε παιδια ποσο θα κατσουμε εκει περα και μετα προς τα που μας στελνουν!
dimitris

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από dimitris »

Καλησπέρα σας.
Εγώ Πάλι ούτε γιατρός είμαι ουτε κατι αναλογο και παρουσιαζομαι υγειονομικο αυλωνα.

εχει καποιος ενημέρωση για το τι λειτουργια θα εχω εγω και που μπορω να παω μετα τη βασικη εκπαιδευση;

ευχαριστω

mile
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 3:08 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από mile »

Γεια σας παιδιά.
Είμαι οδοντίατρος με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και θα καταταγώ στον Αυλώνα στις 27/10.
Τι χαρτιά χρειάζεται να έχω μαζί μου στην κατάταξη για να μπορέσω να πάρω ειδικότητα οδοντιάτρου και που τα καταθέτω;
Επίσης είμαι από τον Πύργο Ηλείας και δικαιούμαι 8μηνη θητεία (περιμένω απάντηση στο αίτημά μου) πως περίπου θα πάνε οι μεταθέσεις μου; Έχω ακούσει ότι η πρώτη είναι σε παραμεθώριο και η δεύτερη συνήθως κοντά στο σπίτι σου. Μπορώ να δηλώσω να πάω σε κάποια συγκεκριμένη περιοχή είτε στην πρώτη είτε στη δεύτερη μετάθεση και πόσο λαμβανεται υπόψη; Με ενδιαφέρει κυρίως να μπορώ να ασκηθώ στο οδοντιατρείο της μονάδας πέρα από τα στρατιωτικά καθήκοντα.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Greek_Army »

mile έγραψε:Γεια σας παιδιά.
Είμαι οδοντίατρος με άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και θα καταταγώ στον Αυλώνα στις 27/10.
Τι χαρτιά χρειάζεται να έχω μαζί μου στην κατάταξη για να μπορέσω να πάρω ειδικότητα οδοντιάτρου και που τα καταθέτω;
Επίσης είμαι από τον Πύργο Ηλείας και δικαιούμαι 8μηνη θητεία (περιμένω απάντηση στο αίτημά μου) πως περίπου θα πάνε οι μεταθέσεις μου; Έχω ακούσει ότι η πρώτη είναι σε παραμεθώριο και η δεύτερη συνήθως κοντά στο σπίτι σου. Μπορώ να δηλώσω να πάω σε κάποια συγκεκριμένη περιοχή είτε στην πρώτη είτε στη δεύτερη μετάθεση και πόσο λαμβανεται υπόψη; Με ενδιαφέρει κυρίως να μπορώ να ασκηθώ στο οδοντιατρείο της μονάδας πέρα από τα στρατιωτικά καθήκοντα.


1. Το πτυχίο σου

2. Θα τα καταθέσεις την πρώτη ημέρα

3.4μήνες παραμεθόριο και μετά θα επιστρέψεις σε μονάδα που θα είναι κοντά στον τόπο κατοικίας σου

4. Όπως κατάλαβες από την παραπάνω απάντησή μου, μόνο η δεύτερη μετάθεση λαμβάνεται στα σοβαρά και αυτό γίνεται λόγω μειωμένης θητείας

mile
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 3:08 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από mile »

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Όταν λες ότι "μόνο η δεύτερη μετάθεση λαμβάνεται στα σοβαρά και αυτό γίνεται λόγω μειωμένης θητείας" εννοείς τις προτιμήσεις για νομό που θα δηλώσω;

Κάτι ακόμα... Στο στρατολογικό γραφείο την ημέρα που έκοψα την αναβολή είχα βεβαίωση σπουδών από τη σχολή και ακριβές αντίγραφο πτυχίου που όμως δεν ήταν επικυρωμένο από τη γραμματεία και τελικά κράτησαν το αντίγραφο πτυχίου. Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα; Να έχω ξανά επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου μαζί μου; Η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος χρειάζεται;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Greek_Army »

mile έγραψε:Σ'ευχαριστώ για την απάντηση. Όταν λες ότι "μόνο η δεύτερη μετάθεση λαμβάνεται στα σοβαρά και αυτό γίνεται λόγω μειωμένης θητείας" εννοείς τις προτιμήσεις για νομό που θα δηλώσω;

Κάτι ακόμα... Στο στρατολογικό γραφείο την ημέρα που έκοψα την αναβολή είχα βεβαίωση σπουδών από τη σχολή και ακριβές αντίγραφο πτυχίου που όμως δεν ήταν επικυρωμένο από τη γραμματεία και τελικά κράτησαν το αντίγραφο πτυχίου. Υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί πρόβλημα; Να έχω ξανά επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου μαζί μου; Η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος χρειάζεται;



1. Αυτό εννοώ έτσι κι'αλλιώς αυτή την διαδικασία θα την κάνεις στην μονάδα που θα πας

2. Καλό θα ήτανε να έχεις όλα τα απαραίτητα έγγραφα μαζί σου (πτυχίο) και εννοείται την άδεια για να έχεις περισσότερες ελπίδες να πάρεις την ειδικότητα που θέλεις!

mile
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 3:08 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από mile »

Α μαλιστα. Η άδεια επιστρέφεται αν την καταθέσω; Ή να προσκομίσω φωτοαντίγραφο επικυρωμένο?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Greek_Army »

mile έγραψε:Α μαλιστα. Η άδεια επιστρέφεται αν την καταθέσω; Ή να προσκομίσω φωτοαντίγραφο επικυρωμένο;


Το μόνο αυθεντικό που θα δώσεις και σίγουρα θα πάρεις πίσω είναι η ταυτότητα Εικόνα

Πτυχία-άδειες-διπλώματα όλα φωτοαντίγραφα

Guest

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Guest »

Μπορείς να βγάλεις ένα από τα πτυχία που σου έδωσε η γραμματεία φωτοτυπία και να το επικυρώσεις σε ΚΕΠ. Είναι ακριβώς ίδιο σαν να είχες πάει με το πρωτότυπο. Η απλή φωτοτυπία, χωρίς επικύρωση από ΚΕΠ, δε μετράει
χρηστος

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από χρηστος »

Καλησπερα... Να ρωτησω κατι... Ενας φιλος μου παρουσιαστηκε στην Αρτα ως υγειονομικαριος εκατσε 2 μηνες και αμεσως μετα πηγε στο 401. Χωρις παραμεθωριο... Πως εγινε αυτο?
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Υγειονομικό

Δημοσίευση από Palioseira »

χρηστοσ έγραψε:Καλησπερα... Να ρωτησω κατι... Ενας φιλος μου παρουσιαστηκε στην Αρτα ως υγειονομικαριος εκατσε 2 μηνες και αμεσως μετα πηγε στο 401. Χωρις παραμεθωριο... Πως εγινε αυτο;


Απλο... Μεγα βυσμα ! Αλοιως κατ εξαιρεση μεταθεση για κοινωνικους λογους αν ειχε.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες