Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
NTASMAN
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Απρ 06, 2009 8:54 pm
Επικοινωνία:

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από NTASMAN »

Γεια σας παιδια,
Ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου πει αν εχει το ΣΟΣΟΕΚ/ΕΔ (σχολειο στο ΚΕΑΠ ρεντινας) οι ΔΕΑ θα το ξερουν καποιο διακριτικο σημα (μεταλλικο η πανινο) και ποιο ειναι αυτο.
Ευχαριστω.
Anonymous

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημερα. απο το σσοεκ /εδ δεν παιρνεις καποιο διακριτικο. ενα πτυχιο θα παρεις με το οποιο οι ΔΕΑ στην ουσια θα ενταχθουν στις ειδικες δυναμεις. αν δεν περασουν το σχολειο δεν πανε ουτε στην σχαλ.
AQUA GIO

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από AQUA GIO »

Ειμαι αποφοιτος του 89 με σχολειο εκπαιδευσης των 6 εβδομαδων. σημα μεταλλικο μπορειτε να βρειτε στην επιχειρηση μανωλεσσος - περιοχη πειραια- το παλαιοτερο εργαστηριο κατασκευης σηματων. οι ιδιοι σχεδιασαν και το σημα του κεαπ. οι προγονοι τους εφτιαξαν τα μεταλεια των ολυμπιακων αγωνων του 1896. ελπιζω να βοηθησα
ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

NTASMAN έγραψε:Γεια σας παιδια,
Ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου πει αν εχει το ΣΟΣΟΕΚ/ΕΔ (σχολειο στο ΚΕΑΠ ρεντινας) οι ΔΕΑ θα το ξερουν καποιο διακριτικο σημα (μεταλλικο η πανινο) και ποιο ειναι αυτο.
Ευχαριστω.
ειχαν πει καποτε οτι θα φορεθει το σημα του ΚΕΑΠ (που ισχυει για το σχολειο καταδρομων) χωρις δαφνες αλλα δεν εγινε ποτε
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Υπαρχει ενας ωραιος κανονισμος που λεει οτι για να δικαιουτε διακριτικο ενα σχολειο πρεπει να ειναι ανω των 4 εβδομαδων. Το ΣΣΕΟΚ / ΣΣΕΔ ειναι 3 + 2. Οχι 5. Αρα δεν δικαιουτε διακριτικου. Στα μαγαζια παρολα αυτα μπορειτε να βρητε οτι παπατζιλικι θελετε. Προσεξτε ομως γιατι η "αντιποιηση στολης" διωκεται απο το ΣΠΚ και αν πεσετε σε κανενα περιεργο μπορει να μην γλητωσετε την κληση σε απολογια.
ΟΕΑ 00

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από ΟΕΑ 00 »

Εμενα το πτυχιο μου γραφει εκπαιδευση πεντε! εβδομαδων. τωρα εαν θεωρει ο 297ιμακ παπατζιλικι τη περηφανια και θελει να καλεσει σε απολογια αν ποτε δει καποιον να φερει τον αετο χωρις τις δαφνες, ειναι αξιος αυτης της πραξης.

εγω θα ημουν περηφανος εαν καποιος με εγκαλουσε γιατι ειμαι καταδρομεας και το δειχνω.

εμεις κανουμε τη στολη και οχι η στολη εμας!

ΕΔ-Λ.Σ.

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από ΕΔ-Λ.Σ. »

Αγαπητοι φιλοι χρονια πολλα και καλη χρονια!

ερωτηση;

υπηρετω στο λιμενικο σωμα και εχω τελειωσει το 5 εβδομαδων σσοεκ-σσεδ.

εχω δει πολλους συναδελφους στο λιμενικο- αεροπορια -στρατο που εχουν τελειωσει το σχετικο σχολειο στο κεαπ να φερουν στις στολες τους ως διακριτικο (σε πανινο αλλα και μεταλικο) τον αετο με το οπλο στα ποδια χωρις τις δαφνες που ειναι του μεγαλου σχολειου καταδρομων.

στα περισσοτερα μαγαζια με στρατιωτικα ειδη βρισκεις αυτο το διακριτικο ειναι ομως σωστο να το φερει καποιος. προβλεπεται απο καποια διαταγη; Ενα ναι απο ποια; Για να μην βρεθει κανεις παραξενος και ρωταει!

ευχαριστω, καλη χρονια και πολλα κουραγια στις υπηρεσιες σας!

Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από Lxias »

ΕΔ-Λ. Σ. έγραψε: Αγαπητοι φιλοι χρονια πολλα και καλη χρονια!

ερωτηση;

υπηρετω στο λιμενικο σωμα και εχω τελειωσει το 5 εβδομαδων σσοεκ-σσεδ.

εχω δει πολλους συναδελφους στο λιμενικο- αεροπορια -στρατο που εχουν τελειωσει το σχετικο σχολειο στο κεαπ να φερουν στις στολες τους ως διακριτικο (σε πανινο αλλα και μεταλικο) τον αετο με το οπλο στα ποδια χωρις τις δαφνες που ειναι του μεγαλου σχολειου καταδρομων.

στα περισσοτερα μαγαζια με στρατιωτικα ειδη βρισκεις αυτο το διακριτικο ειναι ομως σωστο να το φερει καποιος. Προβλεπεται απο καποια διαταγη; Ενα ναι απο ποια; Για να μην βρεθει κανεις παραξενος και ρωταει!

ευχαριστω, καλη χρονια και πολλα κουραγια στις υπηρεσιες σας!

Σωστός ο συνάδελφος του Λ. Σ. Συνάδελφε εγώ είμαι του Σ. Ξ και δεν έχω δει κάποια διαταγή που να το λέει αυτό.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
BILL

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από BILL »

Αγαπητό φόρουμ, μήπως υπάρχει κάποιο νέο σχετικά με κάποιο διακριτικό σήμα για το ΣΣΟΕΚ-ΣΣΕΔ;Στην αγορά πλέον βρίσκει κανείς άνετα το σήμα που έχει κυκλοφορήσει για αυτό το σχολείο

http://www.army-market.gr/product_info.php?products_id=1269

Από την Στρατιωτική Ηγεσία υπάρχει η βούληση και η Προθυμία Να εκδώσει διαταγή σχετικά με το σήμα αυτού το σχολείου; Ο κόσμος το έχει τούμπανο και εμείς κρυφό καμάρι!

Μου θυμίζει την εποχή πριν βγει το σήμα του μεγάλου σχολείου καταδρομών όπου έβλεπες στελέχοι να φέρουν το σήμα του αντίστοιχου Κύπριακου σχολείου, μέχρι που κάποτε βγήκε διακριτικό για το Ελληνικό. Μία παρατήρηση παρακαλώ: Έχω δει το σήμα αυτό στην Ρεντίνα να το φοράει έφεδρος λοχίας οχι Δόκιμος !

kouk73

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από kouk73 »

Καλησπερα. ΕχεΕικόναι βγει δγη απο το ΓΕΣ/ΔΕΔ/3Γρ. Που λεει οτι δεν υπαρχει διακρητικο για το ΣΣΕΚ-ΣΕΔ παρα μονο για το Σχολ. Καταδρομων. Το σηματακη που εχει κυκλοφορησει τωρα το δινουν στον πρωτευοντα του ΠΕΝ.
BILL

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από BILL »

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου kouk73.

Επειδή μου φαίνεται κάπως άδικο να θεωρούν το ΣΣΟΕΚ-ΣΣΕΔ σχολείο ειδικών δυνάμεων υποδεέστερο του ΠΕΝ ! Μήπως γνωρίζεις εάν υπάρχει κάποια σκέψη για κάποιο διακριτικό; Ή μόνο για τον πρωτεύοντα όπως το ΠΕΝ;

ευχαριστω

Βαγγέλης

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από Βαγγέλης »

Ποιο ΠΕΝ ρε παιδιά; Εγώ Υπηρέτησα ως ΔΕΑ και ως εκπαιδευτής στα ΠΕΝ μπορώ να σας πω με βεβαιότητα ότι δεν έχουν καμία σχέση με το Σχολείο Ειδικών Δυνάμεων στη Ρεντίνα... Δηλαδή έχει διακριτικό (και μάλιστα μεταλλικό) ο και καλά πρώτος του ΠΕΝ και δεν έχουμε εμείς;Εγώ θα αγοράσω ενα σήμα και θα το βάλω στη στολή μου για να έχω να θυμάμαι (εξάλλου ως πολίτης πλέον δεν τη φοράω). Προτείνω όμως σε όσους υπηρετούν μόνιμα και έχουν περάσει το σχολείο να αρχίσουν να φοράνε το διακριτικό, ακόμα και αν χρειάζεται να δίνουν εξηγήσεις κάθε λίγο και λιγάκι. Με αυτό τον τρόπο θα "επιβάλουμε" κατά κάποιο τρόπο τη χρήση του σήματος, μήπως κάποια στιγμή ξυπνήσει και το ΓΕΣ και επιτρέψει τη χρήση του.

ΤΟΜ

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από ΤΟΜ »

Αγαπητέ Βαγγέλη αυτό θα ήθελε από ανθρώπους που έχουν το μεράκι και την αγάπη και τον τρόπο φυσικά! Να ασχοληθούν Με το θέμα καθώς είναι περισσότερο ηθικό το θέμα παρά οικονομικό νομίζω.
BILL

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από BILL »

Καλό το διακριτικό αντιαεροπορικού απρόσμενο αλλά καλό.

Κανένα νέο για το ΣΣΟΕΚ-ΣΣΕΔ; Άλλο πάλι και αυτό να δικαιούται διακριτικό ο πρώτος του ΤΠΕΝ

και όχι του ΣΣΟΕΚ-ΣΣΕΔ!

Βασίλης

Διακριτικό σήμα για ΚΕΑΠ/ΣΣΟΕΚ

Δημοσίευση από Βασίλης »

Αγαπητό φόρουμ, μήπως γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει περίπτωση να επαναφέρουν το σήμα του ΣΣΟΕΚ-ΣΣΕΔ;

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης