Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

LordThomas έγραψε:Ξερεις κανεις αν μπορει εποπ ερευνας πληροφορικης να παει στο κοσοβο;


Βύσμα υπάρχει;Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από OMEGA »

LordThomas έγραψε:Ξερεις κανεις αν μπορει εποπ ερευνας πληροφορικης να παει στο κοσοβο;
αν αγαπας κατι ουτε βυσμα χρειαζεσαι ουτε τιποτα απλα κανε focus και μην ακους κανεναν... !
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι από αγάπη πάνε όλοι στις ειρηνευτικές δυνάμεις και όχι για τα λεφτά.Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Κυρ Ιουν 27, 2010 1:59 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από OMEGA »

Δεν σκεφτονται ολοι οπως εσυ φιλε μου.

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι συνθήκες διαβίωσις στις ειρηνευτικές δυνάμεις δεν είναι οι καλύτερες. Το μεγαλύτερο ποσοστό μην πω και όλοι πάνε επειδή παίρνουνε τα διπλάσια χρήματα. Όταν μπεις στο στρατό και κάνεις γνωριμίες με υπαξιωματικούς και αξιωματικούς ρωτησέ τους για ποιο λόγο θα πάνε η έχουνε πάει
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Κυρ Ιουν 27, 2010 2:22 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από OMEGA »

Γνωμη σου...
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
kostas

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από kostas »

Οσοι δηλωνουν να πανε, πανε μονο και μονο για τα χρηματα. Υπαρχουν και τα ατομα που τα τσημπανε δηλ. Αυτους που τους στελνουν χωρις να θελουν και ουτε καν το εχουν δηλωσει και κανουν αμαν να περασει ο καιρος να φυγουν. Για να τα λες αυτα μαλλον θα εισαι εκτος στρατου αρα δεν γνωριζεις τι γινετε σε αυτες τις αποστολες και μην αρχισουμε να λεμε "μου ειπε καποιος γνωστος μου"
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από OMEGA »

Εγω ξερω παιδια που πηγαν επειδη τους αρεσε και οχι για τα χρηματα
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τι ακριβώς τους άρεσε; Η μίζερη ζωή που κάνανε;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Κυρ Ιουν 27, 2010 2:49 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από OMEGA »

Τους αρεσε η επικινδυνοτητα και η αδρεναλινη
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
kostas

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από kostas »

OMEGA έγραψε:Εγω ξερω παιδια που πηγαν επειδη τους αρεσε και οχι για τα χρηματα


Επειδη ημουν στο πολυκαστρο απο εκει περνανε για εκπαιδευση οσοι ειναι να πανε Αφγανισταν και στην συζητηση πανω ελεγαν γιατι πηγαινουν, καποιους τους πηρανε τσιμπητους και ολοι οι υπολοιποι ή χρωσταγαν ή πηγαιναν να παρουν αυτοκινητο ή Κανενα σπιτι. Εμενα κανενας παντως δεν μου ειπε παω γιατι μου αρεσει, δεν λεω μπορει να υπαρχει καποιος που θελει να παει γιατι του αρεσει αυτη η ζωη αλλα επειδη μιλησα με πολλους θα ειναι 1-2 στο εκατομμυριο.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από dn24 »

Antonis21 έγραψε:Θα σου μιλησω για τις Ειρηνευτικες Αποστολες που εχω εμπειρια και γνωση.
Οπως καθε στελεχος του ΕΣ, ετσι και οι ΕΠ. ΟΠ. Μπορουν να πανε σε τετοιες αποστολες. Αυτην την στιγμη, η Ελλαδα διατηρει Ειρηνευτικες Δυναμεις σε 3 χωρες. Κοσοβο, Αφγανισταν, Αλβανια.
Μπορεις παντα να δηλωσεις, αλλα αναλογα με το Οπλο και την Μοναδα που εισαι (και την αποστολη που επιθυμεις), αλλοτε ειναι ευκολο να σε παρουν, Αλλοτε δυσκολο (καποιες φορες και ακατορθωτο εαν δεν δικαιολογει την ειδικοτητα του η αποστολη) και σε ορισμενες περιπτωσεις πας και τσιμπιτος. Ο χρονος που καθεσαι εκει ποικοιλει,(Αφγανισταν 4 μηνες, Κοσοβο και Αλβανια απο 6 μηνες).

Οποιο στελεχος εχει παει σε αποστολη, απαγορευεται να ξαναπαει σε διαστημα μικροτερο των 12 μηνων σε οποιαδηποτε αποστολη εξωτερικου.

Για οποια αλλη πληροφορια μη διστασεις.
1. Η αποστολη στην αλβανια εχει καταργηθει.

2.24 μηνων.

Brian Peppers έγραψε:Σαν εποπ μπορεις να πας σε αλβανια αφγανισταν και κοσοβο, μετα ομως απο ενα χρονο εποπ και με βαθμο αν δε κανω λαθος
νομικα αυτα ισχυουν, αλλα ουσιαστικα δεν ισχυει τιποτα. Τον μαιο ειχα δηλωσει να παω στο κοσοβο με εναν εποπ 7η σειρα, πηραν αυτον κ δεν πηραν εμενα. Αυτος ειχε κλεισει οταν ηρθε το σημα (μαιο) 1 ετος στη μοναδα, αλλα οταν ειχε δηλωσει (μαζι μου) τον φεβρουαριο δεν ειχε δικαιωμα να δηλωσει γιατι ειχε 9 μηνες στη μοναδα. Κ φυσικα δνεας γινεται το 2011. Ολα θεμα βισματος ειναι.

alexiastr@ έγραψε:Φιλε μου να σε ρωτησω και κατι αλλο.ειμαι εποπ με ειδικοτητα πληρωμα ερπυστριοφορων αυτη η ειδικοτητα παει σε ειρηνευτικες αποστολες; Ευχαρισατω εκ των προτερων.ΕικόναΕικόνα

βεβαιως κ παει, προσφατα ενας εποπ 6η σειρα ειχε παει (τωρα εχει γυρισει).

...
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
akis zeus

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από akis zeus »

Εγω πηγα με τη πρωτη αποστολη στο κοσοβο 13 σεπτεμβριου το 1998 και καθησα 14 μηνες. Ουροσεβατς, τετοβο κουμανεβο πριστινα σεραγεβο. Οι υπολοιποι μετα το 2000 πηγατε διακοπες εκει. Απλα περνατε τα φραγκα και λιωνατε στο σκοπετο ολη μερα... Εμεις μαζευαμε νεκρους απο το δρομο και τους πηγαιναμε σε ομαδικους ταφους ανα 100δες και τους εχωναν μπολντοζες για να μην βρωμανε... Κοιμομαστε το βραδυ και βλεπαμε πτωματα στον υπνο μας...

chLeo

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από chLeo »

Εμείς οι Δόκιμοι μπορουμε να παμε σε ειρηνευτικη αποστολη;
Και αν ναι πως;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Συμμετοχή σε ειρηνευτική δύναμη (ΝΑΤΟ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

chLeo έγραψε:Εμείς οι Δόκιμοι μπορουμε να παμε σε ειρηνευτικη αποστολη;
Και αν ναι πως;


Δεν γίνεται
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες