Μεταθέσεις στρατιωτικών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΜΙΧΑΛΗΣ

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

Ευχαριστω πολυ... Μονο που ειμαι εποπ και δεν ξερω αν ισχυουν αυτα για εμας, ποσο μαλλον συμφωνα με ενα νομο του 2004. Ξερετε κανεναν εποπ που με 3 παιδια να πηρε αμεταθετο κανοντας αιτηση με το που γεννηθηκε το 3 και να πηγε στην πολη του; Φοβαμαι πως θα πρεπει να μεινω εδω και περαν της διετιας αν και εχω 3 συν ενα η γυναικα μου τεσσερα παιδια ...
HELEN.....
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2010 4:23 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από HELEN..... »

Καλησπερα! Θελω να ρωτησω κατι. Ξερετε τι μεταθεσεις υπαρχουν στο πολεμικο ναυτικο; Θελω παρα πολυ να μπω σμυν. Ειναι συχνες οι μεταθεσεις; Εγω ειμαι απο κρητη θα με στειλουν στον τοπο μου; Και αν με στειλουν δεν θα ξανα φυγω?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από D.Y.K »

HELEN... έγραψε:Καλησπερα! Θελω να ρωτησω κατι. Ξερετε τι μεταθεσεις υπαρχουν στο πολεμικο ναυτικο;Ξέρουμε ναι! Κυρίως Ναύσταθμος Σαλαμίνας, Νησιά και Κρήτη. Θελω παρα πολυ να μπω σμυν. Ειναι συχνες οι μεταθεσεις;Όχι! Εγω ειμαι απο κρητη θα με στειλουν στον τοπο μου;Κάποια στιγμη σίγουρα, αλλά σίγουρα όχι απο την αρχή. Θα κάνεις σίγουρα και πλεύσιμα! Και αν με στειλουν δεν θα ξανα φυγω; Εικόνα
HELEN.....
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2010 4:23 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από HELEN..... »

D.Y.K έγραψε:
HELEN... έγραψε:Καλησπερα! Θελω να ρωτησω κατι. Ξερετε τι μεταθεσεις υπαρχουν στο πολεμικο ναυτικο;Ξέρουμε ναι! Κυρίως Ναύσταθμος Σαλαμίνας, Νησιά και Κρήτη. Θελω παρα πολυ να μπω σμυν. Ειναι συχνες οι μεταθεσεις;Όχι! Εγω ειμαι απο κρητη θα με στειλουν στον τοπο μου;Κάποια στιγμη σίγουρα, αλλά σίγουρα όχι απο την αρχή. Θα κάνεις σίγουρα και πλεύσιμα! Και αν με στειλουν δεν θα ξανα φυγω;Εικόνα


ευχαριστω για τις απαντησειςΕικόνα

michael17
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2011 12:45 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από michael17 »

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι για στρατιωτικές σχολές και συγκεκριμένα για την ΣΜΥ όμως υπάρχει ενα θέμα με τις μεταθέσεις! Ειναι πολυ συχνές αν ναι αν ποσα χρόνια; Υπάρχει κάποια θέση που να έχει λιγότερες?
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από TEIN »

Τα σωματα ειναι καλυτερα, γιαυτο νομιζω εχουνε και ποιο πολλα μορια.

Οι μεταθεσεις υπαρχουν παντου φιλε μου, αν θελεις να μεινεις παραμεθοριο, πχ Ορεστιαδα, λογικο ειναι να μπορεις να κατσεις ποιο πολλα χρονια, παιζονται πολλα γενικος...

michael17
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2011 12:45 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από michael17 »

Χμμ τότε δύσκολο! Θέλω κατι σταθερό! Θα προτιμήσω αστυφυλάκων
Fan1s

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Fan1s »

Μου κανει εντυπωση το ποσο δυσκολα αλλαξες γνωμη... Στο καλο φιλε, δεν θελει τετοια ατομα ο στρατος...

Και καλυτερα να μην πας ουτε αστυνομια...
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από roverr24 »

Φιλε Φανη με καθε φιλικη διαθεση αλλα δε ξερω σε ποια χωρα ζεις η σε ποιο στρατο υπηρετεις... ΣΤΗ ΣΜΥ το 95% παει για την αποκατασταση και το παιδι καλα κανει και ρωταει. ΜΠΟΡΕΙ καποιος να μη θελει να αλλαζει καθε 3 και λιγο τοπο διαμονης και να αγει και να φερει την οικογενεια του.

Ειναι απαραδεκτο ο καθενας να μιλαει εδω μεσα ετσι, υπαρχουν κανονες, δεν ειμαστε στην Ουγκαντα

michael17
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 13, 2011 12:45 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από michael17 »

Ξέρω οτι η σπόντα παιδάκια πάει για εμένα και δεν κοιτάω μόνο πως θα κάθομαι και να πληρώνομαι αλλα φίλε εσυ μου φένεται είσαι πολυ ακατάλληλος για οποιόδηποτε επάγγελμα μονο απο τον τρόιπο που μιλάς το καταλαβαίνει κανείς! Και δεν θέλω να πάω για αποκατάσταση αστυνομία αλλα γιατί μου αρέσει και θα μου άρεσε εξίσου και η ΣΜΥ αλλα δεν θέλω να πηγαίνω απο το ενα μέρος στο άλλο να χάνω φίλους να μην μπορώ να φτιάξω οπως θέλω οικογένεια κτλ και στο ξαναλέω σεβασμός λιγο δεν βλάπτει
Γιωργος

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλησπερα θελω να μαθω για τις μεταθεσεις στην ΠΑ οταν εχεις αποφοιτησει απο ΣΙΡ αλλα και για τις μεταθεσεις των σωματων οταν εχεις αποφοιτησει απο ΣΣΕ και ΣΜΥ... Δηλαδη καθε ποσα χρονια γινεται μεταθεση για αυτες τις δυο περπτωσεις;
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από roverr24 »

Η ΣΙΡ δεν εχει μεταθεσεις μετα μενεις παντα Αθηνα η στα c130 η στα c27j ιπταμενος ραδιοναυτιλος και σε μεγαλυτερους βαθμους στελεχωνουν το εθνικο κεντρο που ειναι υπευθυνο για τα ναυαγια και τις αεροδιακομηδες ασθενων κτλ.Επισης το καλο της ΣΙΡ ειναι οτι οι αποφοιτοι επειδη πετανε παιρνουν πτητικο επιδομα

Μεταθεσεις δεν εχει το θεμα ειναι οτι μπορει να λειψει το αεροσκαφος στο εξωτερικο για καιρο, πχ μηνα + ειτε σε νατοικη ασκηση ειτε σε ανθρωπιστικη βοηθεια στο εξωτερικο κτλ κτλ

Η Σχολη παιρνει καθε 2 χρονια ομως και δε ξερω αν θα παιρνει στο μελλον.

Ριξε ενα βλεφαρο ς αυτα που εχουμε γραψει για τη ΣΙΡ, εχει ενδιαφερον να ξερεις τι ακριβως κανει

...
Γιωργος

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Γιωργος »

Ευχαριστω πολυ φιλε μου... Αν μπορεις να με κατατοπισεις και στο θεμα της ΣΜΥ και ΣΣΕ για ΣΩΜΑΤΑ και ΟΠΛΑ δηλαδη ποια δεν εχουν απο αυτα τις πιο πολλες μεταθεσεις... Αν γνωριζεις απαντησε μου γιατι δινω 2η φορα πανελληνιες για ΣΜΥ ΣΩΜΑΤΑ την ειχα χασει για 100 μορια...
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από roverr24 »

Φιλε μου η ΣΙΡ εχει μια και μοναδικη συγκεκριμενη ειδικοτητα, η ΣΣΕ εχει οπλα, πεζικο, τεθωρακισμενα, πυροβολικο, αερ. Στρατου, Σωματα, υλικου πολεμου, τεχνικο, εφοδιαμσου και οπλα υποστηριξης μηχανικο διαβιβασεις, και εκτος του οτι τετοιες μοναδες υπαρχουν σε ολη την Ελλαδα υπαρχουν σε καποια οπλα και σωματα ειδικοτητεςπχ στο σωμα εφοδιασμου, στελνει ατομα στους χημικους στο πολυτεχνειο, στο τμημα βιομηχανικης διοικησης του παν. Πειραια και στο τμημα πληροφορικης του πανεπιστημιου πειραια καθως και στο τμημα μηχανολογων μηχανικων στο μετσοβειο, μετα τη ΣΣΕ εννοω... Οποτε καταλαβαινεις ποσες ειδικοτητες υπαρχουν... Ενω η ΣΙΡ ειναι μια με συγκεκριμενη κατευθυνση

Γιωργος

Μεταθέσεις στρατιωτικών

Δημοσίευση από Γιωργος »

Ωραια σε ευχαριστω πολυ... Δεν το γνωριζα οτι απο τα ΣΩΜΑΤΑ σε στελνουν μετα σε πανεπιστημιο αναλογα τη εχεις κληρωθει να παρεις... Τα τεθωρακισμενα που με ενδιαφερουν μηπως γνωριζεις αν εχουν πολλες μεταθεσεις; Γιατι για παραδειγμα στα ΟΠΛΑ οι διαβιβασεις και οι αεροπορια στρατου δεν εχουν παρα πολλες.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες