Ειδικότητες στη Σάμο

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από aleka »

Lion έγραψε:Εφοσον εχεις πατερα στρατιωτικο και μητερα στο δημοσιο σιγουρα θα ξερεις καλυτερα. Τελοσπαντων ο στρατιωτικος ειναι ενα επαγγελμα με πολλες μεταθεσεις τον πρωτο καιρο αλλα αυτο σταματαει μετα απο καποια χρονια σωστα;


οχι δεν σταματανε ποτε. Δεν ξερω για τους εποπ να σου πω ακριβως αλλα μαλλον θα ισχυει οτι κ για του αξιωματικους. Εγω λογω του πατερα μου μετακινουμε καθε 3 χρονια εκτος αν ειμαστε σε εξερετικα δυσμενης που ειναι 2 χρονια αλλα λογω ειδικοτητας του πατερα μου εχουμε κατσει κ 7 χρονια σε ενα σημειο
Lion
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 7:05 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από Lion »

Δηλαδη καταργουμε την γνωστη φραση "τα πρωτα χρονια του στρατιωτικου ειναι μεταθεσεις... Μετα απο λιγα χρονια τον μονιμοποιουν σε καποια μοναδα" ε;Εικόνα ισως ομως λογω βαθμου (εκτος ειδικοτητας), ο πατερας σου να μετατειθετε... Λεω εγω τωρα με το αφελη μου μυαλο :P
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εγω παλι πιστευω οτι γενικα παει η μεταθεση συννεφο μεχρι την αποστρατευση μας
aleka
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 09, 2008 8:18 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από aleka »

Lion έγραψε:Δηλαδη καταργουμε την γνωστη φραση "τα πρωτα χρονια του στρατιωτικου ειναι μεταθεσεις... Μετα απο λιγα χρονια τον μονιμοποιουν σε καποια μοναδα" ε;Εικόνα ισως ομως λογω βαθμου (εκτος ειδικοτητας), ο πατερας σου να μετατειθετε... Λεω εγω τωρα με το αφελη μου μυαλο :P


ο πατερας μου ειναι ταξιαρχος (φαρμακοποιος) κ οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχουν κ πολλες θεσεις μονο σε νοσοκομεια κ στρατοπεδα που εχουν θεσεις για ΥΓ πηγαινει. Παρολο που δεν υπαρχουν κ πολλες θεσεις μετακινειτε συχνα στα ιδια κ στα ιδια μερη. Τωρα δεν ξερω αν αλλοι οσο περναει ο καιρος μενουν στο ιδιο σημειο στον πατερα μου δεν συνεβη παντως κατι τετοιο
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες