Ειδικότητες στη Σάμο

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
thrakiotis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 22, 2009 1:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από thrakiotis »

Αν εχεις βυσμα διαβενε δεν θα εχεις να φοβηθεις τπτ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θα συμφωνησω με τον συναδελφο Εικόνα
αντιγονη
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2009 4:57 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από αντιγονη »

Ευχαριστω πολυ πολυ παιδια για ολα κι ο θεος βοηθος!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από D.Y.K »

Να σαι καλα καλη επιτυχια σου ευχομαστε!
thrakiotis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 22, 2009 1:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από thrakiotis »

Δ. Υ. Κ έγραψε:Να σαι καλα καλη επιτυχια σου ευχομαστε!
καλη επιτυχια και απο μενα Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από illy »

Δ. Υ. Κ έγραψε:

Αλλωστε ειναι αυτο που ειχε πει και ενας διοικητης ενος συναδελφου εδω στο φορουμ οτι 'Ο Στρατος Προσελαβε Εσας ΟΧΙ τις οικογενειες σας'

Σοβαρα, ετσι ειπε; Δεν το ηξερα να μην κανω οικογενεια για να υπηρετω πιστα μονο τη δουλεια μου... Ελεος! Δηλαδη αυτος δεν εχει οικογενεια; Δεν ξερει ποσο δυσκολο ειναι οι μεταθεσεις καθε φορα για την οικογενεια, να μην εχεις το δικο σου το σπιτι και να γυρνας απο δω και απο κει κανοντας υπομονη μεχρι την αποστρατευση; Αντε τραβα στο σπιτι σου κυριε μου... Μαλιστα, εμας και την οικογενεια μας προσλαβατεΕικόνα Και αν σας αρεσει!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από D.Y.K »

illy έγραψε:
Δ. Υ. Κ έγραψε:

Αλλωστε ειναι αυτο που ειχε πει και ενας διοικητης ενος συναδελφου εδω στο φορουμ οτι 'Ο Στρατος Προσελαβε Εσας ΟΧΙ τις οικογενειες σας'

Σοβαρα, ετσι ειπε; Δεν το ηξερα να μην κανω οικογενεια για να υπηρετω πιστα μονο τη δουλεια μου... Ελεος! Δηλαδη αυτος δεν εχει οικογενεια; Δεν ξερει ποσο δυσκολο ειναι οι μεταθεσεις καθε φορα για την οικογενεια, να μην εχεις το δικο σου το σπιτι και να γυρνας απο δω και απο κει κανοντας υπομονη μεχρι την αποστρατευση; Αντε τραβα στο σπιτι σου κυριε μου... Μαλιστα, εμας και την οικογενεια μας προσλαβατεΕικόνα Και αν σας αρεσει!


Εχεις δικιο και εσυ illy μου αλλα ως γνωστον υπαρχουν πολλα κουμασια στο Στρατευμα

Αυτος το βλεπει ετσι

Εσυ και εγω οχι

Ενταξει βεβαια μπορω να τον δικαιολογησω σε ενα βαθμο γιατι καλως η κακως ετσι λειτουργει ο Στρατος

Με μεταθεσεις και και σουρτα φερτα

Τι να κανουμε, υπομονη!
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από illy »

Καλα αυτο το θεματακι με τις μεταθεσεις ακομη δεν εχω καταλαβει σε τι αποσκοπει! Ας το εκαναν και σε ολους τους υπολοιπους δημοσιους υπαλληλους... Υπαρχουν παντου ικα, εφοριες, αστυνομικα τμηματα, πυροσβεστικη κλπ
Lion
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 7:05 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από Lion »

Παντως απ'οτι εχω μαθει μπορεις να μεινεις αμεταθετος απο νωρις, εαν και μονο ο/η συζυγος σου δουλευει στο δημοσιο. Μονο τοτε μπορεις να μεινεις καπου αμεταθετος, αλλα και παλι, προσωπικα, δεν θα παντρευομουνα γι αυτον το λογο... Θα πρεπει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να το ηθελα για να κανω τετοιο βημα στην ζωη μου... Εστω και αν αυτο με οφελουσε
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ρε σεις ενταξει υπαρχουν νομοθετικες διαταξεις για το καθε τι.

Η καθε υπηρεσια λειτουργει και υπαρχει για διαφορετικους λογους με εναν κοινο σκοπο ομως

Την ασφαλεστερη ζωη ολων των πολιτων

αντιγονη
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2009 4:57 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από αντιγονη »

Ναι ρε παιδια αλλα να δεχτουμε και οτι να κουβαλιεσαι καθε 3 και λιγο αλλου δεν ειναι το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου... Και μου φαινεσαι περιεργο γιατι σε θεωρητικο επιπεδο ο στρατος υποτιθεται πρεσβευει το θεσμο της οικογενειας...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από D.Y.K »

αντιγονη έγραψε:Ναι ρε παιδια αλλα να δεχτουμε και οτι να κουβαλιεσαι καθε 3 και λιγο αλλου δεν ειναι το πιο ευκολο πραγμα του κοσμου... Και μου φαινεσαι περιεργο γιατι σε θεωρητικο επιπεδο ο στρατος υποτιθεται πρεσβευει το θεσμο της οικογενειας...


ενταξει το καθε τρεις και λιγο ειναι σχετικο

Οι μεταθεσεις βγαινουν νομιζω καθε 3 με 4 χρονια

Ενας φιλος ΕΠ. ΟΠ που ητανε στην Ροδο νομιζω εκατσε 4 χρονακια εκει και μετα πηρε την επομενη μεταθεση του!
Lion
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 7:05 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από Lion »

Ναι...ok... Πρεσβευει... Το τι κανει ο Ε. Σ στον θεσμο της οικογενειας ειναι "αλλουνου παπα Ευαγγελιο" που λενε! Πιστευω εκει που δεν πιανει η μελανι την εχει την οικογενεια.lol... Σας ειπα, μονο οταν ο/η συζυγος σας δουλευει στο δημοσιο θα ειστε αμεταθετοι, κι αυτο γιατι οταν ο/η συζυγος δουλευει στο Δημοσιο κι εσεις παιρνετε μεταθεση, ο/η συζυγος ΔΕΝ μπορει να σας ακολουθησει διοτι δουλευει σε μια Δημοσια Υπηρεσια και ειναι "κρατουμενος" του κρατους. Οι δημοσιοι υπαλληλοι σε Δημοσιες Υπηρεσιες δεν εχουν μεταθεσεις σαν κι εμας, οποτε... Μενετε αμεταθετοι σε μια κοντινη μοναδα απο την περιοχη που δουλευει ο/η συζυγος σας. Αυτο πιστευω οτι ειναι η μονη λογικη εξηγηση...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από D.Y.K »

Lion έγραψε:Ναι...ok... Πρεσβευει... Το τι κανει ο Ε. Σ στον θεσμο της οικογενειας ειναι "αλλουνου παπα Ευαγγελιο" που λενε! Πιστευω εκει που δεν πιανει η μελανι την εχει την οικογενεια.lol... Σας ειπα, μονο οταν ο/η συζυγος σας δουλευει στο δημοσιο θα ειστε αμεταθετοι, κι αυτο γιατι οταν ο/η συζυγος δουλευει στο Δημοσιο κι εσεις παιρνετε μεταθεση, ο/η συζυγος ΔΕΝ μπορει να σας ακολουθησει διοτι δουλευει σε μια Δημοσια Υπηρεσια και ειναι "κρατουμενος" του κρατους. Οι δημοσιοι υπαλληλοι σε Δημοσιες Υπηρεσιες δεν εχουν μεταθεσεις σαν κι εμας, οποτε... Μενετε αμεταθετοι σε μια κοντινη μοναδα απο την περιοχη που δουλευει ο/η συζυγος σας. Αυτο πιστευω οτι ειναι η μονη λογικη εξηγηση...


Οποτε να παρακαλαμε να βρουμε καμμια γκομενα που να δουλευει στο δημοσιο

Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Εικόνα
Lion
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 26, 2009 7:05 pm
Επικοινωνία:

Ειδικότητες στη Σάμο

Δημοσίευση από Lion »

Χαχαχαχαχα... Κατι τετοιο, παντως εχω κι εγω μια απορια προς την προηγουμενη απαντηση μου...lol... Τι λετε να γινεται ΕΑΝ ο/η συζυγος ειναι κι αυτος (η) στρατιωτιωτικος; Λετε να παιρνουν και οι δυο μεταθεση στο ιδιο μερος; Χχμμ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης