50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Πανος

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Πανος »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:Φιλε ημουν εκει το 95 τον απριλη εως κ το 96 τον ιουλιο. Ησουν τοτε¨?S

!
χα χα χα μαλλον εγω σου εφερα τη ροζαλια ! Αν θυμαμε καλα Μαιο του 96 ηρθα στην 50 ΕΜΑ !
240 σειρα

Βασίλης

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Βασίλης »

Πανος έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:Φιλε ημουν εκει το 95 τον απριλη εως κ το 96 τον ιουλιο. Ησουν τοτε¨?S

!
χα χα χα μαλλον εγω σου εφερα τη ροζαλια ! Αν θυμαμε καλα Μαιο του 96 ηρθα στην 50 ΕΜΑ !
240 σειρα



13 μήνες έκανα εκεί. Λόγω ΙΛΥΒ πήγα μετά τους στρατιώτες. Η σειρά μου δεν πέρασε καλά από τους παλαιότερους που βρήκε. Με το που φτάσαμε οι έφεδροι υπαξιωματικοί πήρανε ανάσα. Οι νεότεροι από εμάς πάλι δε τράβηξαν ζόρια από τη σειρά μας (τουλάχιστον στην ίλη δκσεως) Ίσχυε δλδ αυτό που ακούγονταν, ότι δλδ η σειρά που ζορίζεται από τους παλιούς φέρεται καλύτερα στους νέους και η σειρά που δε ζορίζεται από τους παλιούς "τρέχει" τους νέους.
faidon

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από faidon »

Μήπως ξέρει κανείς το όνομα του στρατοπέδου στο Πρωτοκκλήσι;
ΝΤΑΜΑΓΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΝΤΑΜΑΓΚΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ »

Ήμουν γιατρός της μονάδας (οπλίτης) από Γενάρη έως Ιούλιο του 97.
Π/Β

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Π/Β »

Παιδια το 93 η 50 ema ηταν μαζι με την 107 μππ μηπως κανενας απο 93δ 225
Άβαταρ μέλους
kappa
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 12, 2012 12:16 am
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από kappa »

Παιδια Game of Thrones εχει δει κανεις ;

Σαν να σε στειλαν στη Νightwatch Ακουγεται Εικόνα
Διαβαζω καποια μηνυματα και μου σηκωθηκε η τριχα απο το κρυο!
290 α εσο

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από 290 α εσο »

Κετθ 3 μηνες τεχνητης ερπυστριοφορων οχηματων Μ σειρας Λεωνιδας και μετα 50εμα με χροναίο εποχες 2005. Οταν πειρα την μεταθεση εψαχνα στο χαρτη και δεν εβρισκα το πρωτοκλησσι. Και μετα φυλακιου εφοδιασμου μεταφορων στο λυκοτοπι. Α ρε θα κλαψω νυχτατικα.
pransot

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από pransot »

290A EΣΟ19Μαρτίου - 8 Αυγούστου 2008.

Υπέροχα στελέχη, σχιζοφρενής διοικητής. Τρέλλα στο Διοικητήριο. Μακριά από εκεί όλα καλά.

Ως προς τις εγκαταστάσεις ευτυχώς πέρασε πριν το πάσχα επιθεώρηση ΓΕΠΣ και φτιάχτηκαν λίγο οι ύλες που ήταν στάβλοι.

90δ εσσο
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 15, 2013 12:22 pm
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από 90δ εσσο »

Τι μου θυμησατε τωρα ρε παιδια. Ημουν στο Πρωτοκκλησι το 90. Πηγα Οκτωμβριο και έφυγα Ιούλιο. Δυσκολα πολυ δύσκολα αλλα και 20 χρόνων τότε και τωρα 43 με δυο παιδια. Ωραια χρόνια ότι και αν μου λέτε. Ουτε κρίση ούτε χρέη ούτε ανεργία ούτε εφορία ΤΊΠΟΤΑ. Μονο σκόπιες, αγγαρεία και δρομολόγια. Ειχαμε Ανχη τον Κο Νταβαρη. Καλη του ωρα όπου και αν ειναι. Ειχε τους φαντάρους σαν παιδια του. Θυμαμαι ενα βράδυ με φώναξαν κατα της 3 τα ξημερώματα ήμουν οδηγός επιφυλακής. Ηρθε ο Δοικας για έφοδο μου λέει ο θαλαμοφυλακας. Εμπλοκη μέσα τότε λογω ΠΕΡΣΙΚΟΥ. Ανεβαινω μπαίνει στο Τζιπ και μου λέει ξεκίνα. Καηκαμε λέω όλοι θα κοιμούνται. Ευτυχως όλοι στα πόστα τους. Καποια στιγμή βλέπει ενα περιπολο απο την 107. Αναγνωριση τα παιδια κανονικα όλα κομπλε. Την ωρα που τους μιλούσε ο βοηθός περίπολαρχη κοιμήθηκε όρθιος. Μιλαμε για ταλαιπωρία, σκότωμα. Ξερετε τι έκανε ο άνθρωπος; Τον έστειλε με 5 μέρες τιμητική και 3 οδοιπορικά στη Θεσσαλονίκη απο όπου ηταν. Το φυλάκιο της Κωτρονιας; Ολα τα λεφτα. Ειχαμε και το Ρουντη το τσοπανοσκυλο. Εμαθα αργότερα ότι τον έφαγαν οι λύκοι, δεν ξέρω αν αληθεύει.

Αν υπάρχει καμία σειρά ας απαντήσει.207 σειρά ήμουν ΥΛΑΝ.

Άβαταρ μέλους
ermaxmike
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 21, 2013 2:04 am
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ermaxmike »

Θυμηθηκα και εγω το στρατοπεδο αυτο ολα αυτα που εχουν αναφερθει δεν ειναι τιποτα. Ημουν σειρα 222 εκανα να παρω αδεια εξιμιση μηνες η υπηρεσια μας πηγαινε 45 μεσα με δυο στερησεις εξοδου εκανες 90 μερες να πας στο χωριο για καφε εκει βγαλαμε επταημερη παρανομη ασκηση διοτι ηταν εκλογες και ειχαν σταματησει οι ασκησεις σε ολη την ελλαδα, αλλα ο διοικητης ηταν τοσο τρελος που καναμε την ασκηση κανονικα οταν γυρισαμε απο την ασκηση μονο τα δοντια ηταν ασπρα απο την σκονη και την βρωμια, σε ολο το στρατοπεδο αξιζε μονο ενας ανθιπασπιστης. Μολις τελειονε η σκοπια σε μιση ωρα συναγερμος για πειρασφαλεια, μολις τελειωνε η πειρασφαλεια συναγερμος για πολεμο κρανη εξαρτησεις οπλα λουκανικα πανω στο αρμα, μολις τελεινε και αυτο αγγαρια μολις τελεινε η αγγαρια σε λιγη ωρα η σειρα σου παλι για σκοπια αν δεν εχεις ψυχολογια δεν τα βγαζεις περα. Η συμεριφορα των παλαιοτερων δεν ηταν καθολου καλη και λυπαπε για αυτο αν και ηταν μακεδονες. Ημουν οδηγος αρματος, εχω οδηγησει αρμα στις πιο δυσκολες συνθηκες, τα μερη εκει στα βουνα ειναι πολυ αποτομα και υπαρχουν και πολοι γκρεμοι, εκει σε μια ασκηση μου εδωσε σωματαρχης 30 μερες τιμητικη αδεια και ο διοικητης μου μου την εκοψε τι να πω ρε παιδια αναμνησεις αναμνησεις. Αυτο ομως που μπορω να πω οδηγω αρμα καλυτερα απο αυτοκινητο.
etem

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από etem »

Ήμουν το 2009 στο ατύχημα.Ok δεν είναι η κόλαση. Είναι μια εμα μαύρων, που τα κάνει όλα προβλέψιμα. Δεν έχει αυτό που λένε "πήγα φαντάρος και κοιμόμουν όλη μέρα". Είναι η χειρότερη εμα μαζί με την 12 αλλα αυτό συμβαίνει επειδή οι υπόλοιπες είναι παιδική χαρά. Κανονικά πρόγραμμα, αρκετή δουλειά, συνήθως τα στελέχη έρχονταν εκεί μετά από αποστολές εξωτερικού. Αν έχεις βύσμα μην πας, αν δεν έχεις εκεί θα βρείς και τους υπολοιπους ατυχους οποτε δεν θα είσαι μονος. Καλοί πολίτες σε όσους πάνε και σκεφτείτε ότι οι παλιότεροι από εμάς πέρασαν ακόμα χειρότερα.
90δ εσσο
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Φεβ 15, 2013 12:22 pm
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από 90δ εσσο »

Κανεις απο 207 σειρά στην 15η ΕΜΑ;
κωστας

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από κωστας »

198 Σειρα 3η ΥΛΗ - 3ος ουλαμος
Εκει Θα καταλαβετε Τη Θα Πει '' μαυρος" Και ''γρασσαδορος'' Για Τους Οδμα
Οχι αλλο Γρασσο!
Θα κανετε Και Τους Καλητερους Φιλους

Γιωργος

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Γιωργος »

95 Α πρωτοκλισι
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες