50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
παλιός

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από παλιός »

Χωρίς πολλά πολλά και για να μην μακρηγορούμε, η χειρότερη και δυσκολότερη μονάδα ΤΘ στον ΕΣ σήμερα...
ΔΕΜ

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΔΕΜ »

Ήμουν και εγώ εκεί από τον Ιούνιο Του 1994 έως Απρίλιο του 1995. Δύσκολη μονάδα. Λίγοι, ελάχιστοι φαντάροι, ένας κακός στην αρχή και ένας λιγότερο κακός Διοικητής μετά. Ένας κακός Ταξίαρχος στην αρχή και ένας πολύ καλός ο μακαρίτης ο Ευαγγ. Φλωράκης στο τέλος. Από τότε καλυτέρευσαν τα πράγματα. Χάλια συνθήκες διαβίωσης, χάλια φαγητό. Η σκόνη πούδρα τριμμένη από τις ερπύστριες των αρμάτων. Βύσματα πολλά και λουφαδόρικη σειρά απαλλαγής μας. Ασκήσεις και εργασία συνεχώς, αλλά και πολλά καλά παιδιά. Φίλοι καλοί, όπως ο μακαρίτης ο Λιάπης ο ορειβάτης. Όποιος ήταν εκεί ας γράψει.

228 ςειρα 94 α ΕΣΣΟ. Ομως μακαρι να ημουν νεος και θα ξαναπηγαινα για αλλους 10 μηνες
Politis

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Politis »

Παιδια η 50 εμα χαλια ημουν 5 μηνες πανω πολυ χαλια 25 μερες εμπλοκη εφαγα και βαραγα υπηρεσιες και των εποπ μακρια απο εκει ο διοικοιτης ειναι τεντας

Illu

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Illu »

234 95 Α ΕΣΣΟ
Και τον καλήτερο δίκα να εχεις, πάντα 8α δέχεται πιέσεις που αυτό τον ωθεί σε δύσκολα προγράμματα και ασκήσεις.
6 μήνες εκεί σαν φαντασμα, απλος δεν εδεινα σιμασια τριγείρω μου.
προσπα8είστε να πατε στο φιλάκιο τησ κοτρονιας εαν δεν αντεχετε αλο μήπος και πεσετε εκει σε καλο ΔΕΑ και περασετε καλα εστω και για λιγο... Σφειξτε τα δόντια σασ πεδιά 8α περάσει...
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από TEIN »

Υπερβολες... Τα δεδομενα αλλαζουν!
skatofantaro

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από skatofantaro »

Εγω ξερω να πω οτι αυτη η μοναδα ειναι καταδικασμενη να ειναι παντα μαυρη ! Εγω την εζησα 8 μηνες με χροναιο για οσους προλαβαν. Και μετα απο τοσα χρονια συνεχεια διαβαζω τα χειροτερα ρε ***** μου...

http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2011/10/50_2496.html

Ειμαι Αξκος στην 50 ΕΜΑ και εχω να καταγγειλω την απαραδεκτη συμπεριφορα του Δκτη μου, την εβδομαδα που περασε.
Ημασταν σε ασκηση,4 βραδυα νηστικοι χωρις φαγητο, τρωγαμε για 5 λεπτα γρηγορα οποτε και να τυχαινε, εν μεσω φωνων, βρισιων κ. Λ. Π. Μας εστελνε με τα αρματα σε επικυνδυνα δρομολογια (να υπενθυμισω πως στη Μοναδα αυτη προ 2ετιας ειχε γινει το τραγικο ατυχημα με την ανατροπη του αρματος και με νεκρους, εξαιτιας αυτου του γεγονοτος). Το αποκωρυφωμα ηταν οταν εστειλε 3 αξιωματικους να γυρισουν πισω με τα ποδια, μπροστα σε στρατιωτες και υπαξιωματικους! Η απαντηση του σε ολα ειναι η εξης" λεει παντα δοκιμαστε με και θα μου κλασετε τα αρ@@@α". Νοιωθω ντροπη που ειμαι αξιωματικος σε αυτη τη μοναδα με τετοιο διοικητη, να με ταπεινωνει μπροστα σε κατωτερους, και να φερεται στο προσωπικο που κουραζεται αφανταστα, προσπαθωντας για το καλυτερο, με τον χειροτερο τροπο. Ο ανθρωπος αυτος δεν σεβεται κανεναν, ουτε πως διοικει ανθρωπους με οικογενειες, με οικονομικα προβληματα! Θα ηθελα να μαθω, η ηγεσια του . σχη ματισμου μας πως το επιτρεπει αυτο; Ο κ. Αρχηγος τα γνωριζει αυτα;
Ο κ. Μπεγλιτης πως επιτρεπει αυτος ο ανθρωπος να διοικει μοναδα, με προσωπικο με τετοιον απαραδεκτο τροπο;Aυτα μας μαθαινουν στην ΣΣΕ; Να βριζουμε χριστους και παναγιες, οικογενεις των κατωτερων και να συμπεριφερομαστε στο προσωπικο με τετοιο τροπο; Ειλικρινα λυπαμαι που αυτος ο κυριος ονομαζεται Αξκος. Εγω 4 χρονια στη σχολη Ευελπιδων δεν εμαθα να λειτουργω ετσι παντως, και με θλιβουν ολα αυτα.


ΠαΓεΖο

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΠαΓεΖο »

95Α ΕΣΣΟ
πέρασα 3μήνες στην 50ΕΜΑ. Αν έχει κώλο η ελλάδα, εκεί είναι η τρύπα του.
Πράγματα που μου έμειναν: Αγκαρία, πυρασφάλια, συντήρηση,50% των αρμάτων χαλασμένα, γκαζόλιδες, μονάδα με μειωμενο προσωπικό. Όποιος πάει είναι πιό μαύρος από τους μαύρους.
Καλή τύχη !
MANA

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από MANA »

Μηπως ξερει κανεις αν τα κινητα τους τα παιρνουνε στην 50 εμα σουφλιου; Αν απαγορευεται η χρηση τους η τελος παντων αν υπαρχει προβλημα με την επικοινωνια;
τζίμας

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από τζίμας »

Τα κινητά κανονικά επιτρέπονται, άσχετα αν μέσα στην μέρα δεν προλαβαίνεις να κάνεις ένα τηλεφώνημα από το συνεχές τρέξιμο Εικόνα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ »

Φιλε ημουν εκει το 95 τον απριλη εως κ το 96 τον ιουλιο. ησουν τοτε¨?S
πολιτης υποψηφιος

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από πολιτης υποψηφιος »

Τα πράγματα έχουν κάπως αλλάξει πλέον. Η μονάδα παραμένει δύσκολη σε σχέση με άλλες του έβρου αλλά πλέον έχει καινούρια μαγειρία, και οι εγκαταστάσεις στις ίλες έχουν βελτιωθεί. Γενικά έχει τρέξιμο αλλα για όποιον είναι να ρθει, έχω να πω οτι δεν θα ναι η κόλαση που περιγράφουν οι παλιοσειρές. Πέρνω μετάθεση απο κεί, ύστερα απο 5 μήνες παραμονής. Έχει καλά άτομα, αλλά κανείς δεν συμπαθεί τα φίδια... Σ΄οποιον πάει εύχομαι καλή θητεία και κουράγιο!
κωστας

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από κωστας »

Σε ποια ιλη ησουνα
314 ΛΕΛΕ

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από 314 ΛΕΛΕ »

314 κανεις;

xristos

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από xristos »

Illu έγραψε:234 95 Α ΕΣΣΟ
Και τον καλήτερο δίκα να εχεις, πάντα 8α δέχεται πιέσεις που αυτό τον ωθεί σε δύσκολα προγράμματα και ασκήσεις.
6 μήνες εκεί σαν φαντασμα, απλος δεν εδεινα σιμασια τριγείρω μου.
προσπα8είστε να πατε στο φιλάκιο της κοτρονιας εαν δεν αντεχετε αλο μήπος και πεσετε εκει σε καλο ΔΕΑ και περασετε καλα εστω και για λιγο... Σφειξτε τα δόντια σας πεδιά 8α περάσει...
Ποιος εισαι; Και εγω ειμουν εκει ιδια σειρα ειμαστε...
Βασίλης

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Βασίλης »

234 95Α ήμουνα κι εγώ, Ίλη Δσεως. Ένας από τους λοχίες, είχα και το γραφείο κινήσεως. Ξανα πήγα σε άσκηση το 2001, καμία σχέση με το όταν υπηρετήσαμε, μεταβολή προς το χειρότερο λόγω λιγότερου προσωπικού.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες