50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
290 α εσσο 50 εμα

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από 290 α εσσο 50 εμα »

Ποιος εισαι;
Aggelos Sparti

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Aggelos Sparti »

Κανενας απο 259; Τη"ΦΑΝΤΑΣΙΑ" τι θυματε κανενας?
Φραπες

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Φραπες »

Είναι η φύση της μονάδας. Αμα σε στειλουν 50 ή 12 πρεπει να το παρεις απόφαση οτι σε περιμενει πολύ δουλειά. Καθε μερα συναγερμο, συνεχεια βραδυνες, πρόγραμα κατα γράμα, εκτος βεβαια οσων αφορα την ξεκουραση :) . Είναι που έιναι οι μαύροι πίκρα όπλο σε αυτες τις μονάδες το νοιώθεις στο πετσί σου τι θα πει μαύρος. Μας βλεπαν οι πεζικαριοι του στρατοπεδου και γελουσαν...Ok ολη η Ελλαδα ξερει τι παιζει σε αυτες τις δυο ΕΜΑ... Ολα αυτά ομως σου δημιουργουν αναμνήσεις που αφού εχεις απολυθεί, σου εχει φύγει το βλέμα του τρελού και εχεις καταλάβει πόσο "διαφορετική" θητεια εκανες, τα θυμασαι και γελάς. Αν με ρωτουσες αν ξαναπήγαινα. Ουτε για αστειο. Και ουτε καν στο σουφλι ή στην περιοχή γιατι είναι οι πλεον αχάριστοι. Βγαιναμε καθε 10 μερες να πιουμε μια μπυρα και μας ρωτουσαν αμα είμαστε φανταροι για να παρουν το ποτηρι πίσω. Λες και είχαμε εκπτωση. Γενικα καλά ειναι να εχεις γερα νεύρα. Για αυτο λένε "προσεχε θα σε στειλω στο Σουφλι"... Ε. Εμας μας στειλανε...
σταυρος

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από σταυρος »

Ειμαι 85 στ και υπηρετησα οταν εκει που ειναι τωρα η 50 εμα ηταν το 640 τπΤοτε να βλεπατε τι γινοταν

Το κψμ και τα λουτρα εμεις τα κτισαμε

achrono8
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2014 3:52 pm
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από achrono8 »

Ολα εξαρτώνται απο τον διοικητη.

Ημουν το 2004 και δεν ειχαμε προβληματα, και καναμε και τη δουλεια μας και τα αρματα ηταν σε καλη κατασταση, μεχρι που αλλαξε ο διοικητης. Και η μοναδα αμεσως αλλαξε μορφη προς το χειροτερο.

Ξερει κανεις το ονομα του επιλοχια;

το δικό μας το λέγανε Τ... Η μεγάλη μορφή μας εβγαζαν αναφερόμενουν και δε έδινε καμπάνες στην Ύλη μας και είχαν λυσάξει οι άλλοι.
χαχαχα
Είχαμε και έναν λοχία τότε Θεός Κώστας Τ... Σ λεγόταν το βράδυ προστασία στα 13 φεγγάρια στις Σέρρες (μπουζούκια) και το πρωι ύπνο στα σταγκερ χαχαχα
Μήπως γνωρίζει κάνεις τπτ γι αυτον?
ΘΑΝΑΣΗΣ.

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ. »

225-93δ πρωτη υλη. σειρουλα ειμαστε. δυσκολες συνθηκες πολυ κρυο αλλα και πολλα περιστατικα γελιου.
Λευτέρης

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Λευτέρης »

219-92Δ
Ρε παιδιά τη μου θυμήσατε τώρα... Πολύ καλύτερες εποχές απ ότι σήμερα, όμορφα χρόνια
1 χρόνος στην 50εμα που πιστεύω ότι μέχρι την τελευταία μου πνοή δεν θα ξεχάσω ποτέ!
giannis

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από giannis »

Μαζί ημασταν φίλε. Ημουν και εγώ εκεί πενταετής τότε όχι όμως από τα καλά παιδιά του στρατού. Ειμουν από αυτους μαζί με έναν άλλον από την ιλαν που ημασταν κάθε μέρα αναφορά. Δεν ξέρω αν αυτό σου λέει κάτι. Απολύθηκα από εκεί το 94 με 4 μήνες Φυλακή. Από τον νταβαρη είχα φάει πολύ φυλακη. Το καλό ήταν όμως πως δεν την έγραφε. Να'ναι καλά εκεί που είναι. Αξέχαστα χρονια.
PANOS 95A
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 05, 2014 3:50 am
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από PANOS 95A »

Σε πιο στρατόπεδο ήσουνα πεζικό η μαύρος?
PANOS 95A
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 05, 2014 3:50 am
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από PANOS 95A »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε:Φιλε ημουν εκει το 95 τον απριλη εως κ το 96 τον ιουλιο. Ησουν τοτε;
τοτε γεια σου σειρα

Γιωργος έγραψε:95 Α πρωτοκλισι
τοτε γεια σου και σε σένα σειρά, ήμουνα εκεί μαυρος ομως
290αεσο

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από 290αεσο »

Ποιος εισαι; Εγω ειμαι ο ποιο τρελος του στρατοπεδου με καλαματιανο και μαρκουλι
Άβαταρ μέλους
δημητρης290
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2015 2:51 pm
Τοποθεσία: στρατιοτης
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από δημητρης290 »

290αεσο έγραψε:Ποιος εισαι; Εγω ειμαι ο ποιο τρελος του στρατοπεδου με καλαματιανο και μαρκουλι


κανενας 290 2005 εσσο

Σωτηρης

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Σωτηρης »

Ποιος εισαι ρε μαχιμι;190 2005 εσο με Χροναιο!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από D.Y.K »

290 μάλλον θες να πεις αν υπηρέτησες όντως το 2005 Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες