50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

50Η Επιλαρχια Μεσων Αρματων,
Ειμαι ηδη εκει σειρα 305 και θα ειμαι μεχρι 18 Μαιου.
Στην αρχη δεν ηταν καλα διοτι τρωγαμε εμπλοκη 15 μερες μεσα 1 εξω. Τουαλετες και τετοια δεν ειχαμε διοτι οτι τουαλετες ειναι 2 ολες και ολες. Απο μπανιο εχουμε 1 ντουζ το οποιο την μια εχει νερο την αλλη οχι. Φαγητο πολυ καλο για τα στρατιωτικα δεδομενα. Καθε μερα και καλυτερο. Εξ αλλου ο μαγειρας φτιαχνει φαγητο για 100 ατομα και οχι για 500 οπως στα κεντρα. Ο διοικητης ειναι μια χαρα το ιδιο και οι ιλαρχοι. Εχουμε πολλους ΕΠΟΠ αλλα τα παμε μια χαρα μαζι τους. Δεν θα συναντησετε κανενα προβλημα εκτος με τις υπηρεσιες οπως προανεφερα και με τις συνθηκες διαβιωσης μπανιου και πλυσιμο ρουχων.1 πλυντηριο για ολους.
Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Μπα μπα, έγινε τόσο καλή η 50 εμα ; Ηρεμίσαν τα καθίκια;
Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Μια από τις πιο ανώμαλες μονάδες του Ε. Σ. Ελαχιστα άτομα (50-60) στρατιώτες στην επιλαρχία, με το ζόρι 20 στο Τ. Π. Που βρίσκετε στο ίδιο στρατόπεδο!), απίστευτη εμπλοκή, της τάξεως του 8-1 τις καλές ήμερες,18 φεύγα τις κακές. Και το χειρότερο, απίστευτο τέντωμα, με συνεχείς αγγαρείες, συναγερμό κάθε απόγευμα (!), και απίστευτη κούραση Ακόμα και τις Κυριακές, δεν σε αφήνουν να ξεκουραστεις. Οι στρατιώτες είναι στα όρια τους, ακουγοντε συνέχεια φωνές για αναβολη. Δεν παλεύετε καθόλου.

Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Όχι μονο συνεχίζεται η εμπλοκή, το τρέξιμο και η συνεχής εκπαίδευση λες και είμαστε ειδ. Δυνάμεις αλλά δυστυχώς χάθηκε και η ζωή ενός επιλοχία στην επιστροφή από άσκηση. Λογικά δεν θα ακούστηκε πουθενά...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Nassos »

Η άδικος θάνατος του Μόνιμου Επιλοχία (ΤΘ) δημοσιεύτηκε σε όλα τα έντυπα και ηλεκτρονικά ΜΜΕ. Στα ιστολόγια από εχθές το βράδυ είχε γίνει γνωστή η είδηση.
Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλο ταξιδι Γιαννη
Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά καλό ταξίδι απο ολους μας στον γιαννακη και μακάρι να μπορουσαμε να τον φερουμε πισω ! Όμως ρε παιδιά μετά απο 22 χρόνια στον ες ένα έχω να πώ. Η κάθε κίνηση μας-σας πρεπει και επιβαλλεται να ειναι μετρημενη. Φτανει το βαριεμαι και το ελααααααα μωρεεεεεεεεεεε... Να κανω εγώ αυτο; Αφου το ξερω! Οχι οχι οχι δεν το ξέρεις και να το κάνεις. Η ζωη... Μας δοθηκε μια φορα ! Δεν επιτρεπονται τα λαθη... Ιδιωσσσσσσσσσσσσσσσσς απο τεμπελια μας. Φιλε και συναδελφε γιαννακη... Να εισαι καλα και να μας προσεχεις απο εκει ψηλα! Σε θυμαμαι φιλε αν και θα σε νιωθω κοντα μου

Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Ήμουν και εγώ εκεί. Πολύ τέντωμα, πολύ κακοκαιρία. Κάθε Κυριακή πηγαίναμε στην Εκκλησία. Κάθε μέρα κάτι βρίσκαμε να κάνουμε το μεσημέρι. Ανάπαυση δεν υπήρχε. Μάλιστα θυμάμαι ότι η σκουπιδιάρα κάθε καλοκαίρι χάλαγε (όπως μου είπαν και κάποιοι μόνιμοι) και κάθε Σεπτέμβρη "ερχόταν το ανταλλακτικό" και την φτιάχναμε. Οπότε το καλοκαίρι "σκουπιδιάρες" ήμασταν εμείς. Ήμουν και στην περίοδο που γινόταν η πρώτη μείωση (απο 18 σε 16 μήνες), με αποτέλεσμα να φύγουν 2 σειρές μαζί και να μας παίξει μεγάλη εμπλοκή (σε 3 μήνες 1 εξοδο και μετά πήρα την άδεια).

Παρόλα αυτά... Ωραία χρόνια

Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Τώρα που αλλαξε διοικητή ακουσα ότι ειναι καλήτερα τα πραγματα... Εγς ομςς σαν 305 καλα τον εφαγα. Ελπιζω οι νεώτεροι να περασουν καλήτερα
Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδια ο Μπουφης εφυγε;
Καλο κουραγιο παιδια...

Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Πως λεγόταν ο επιλοχίας; Ρωτάω γιατι υπηρετούσα εκει μέχρι το Μάρτιο του 2008.

Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Εγω υπηρετουσα Το 89 89α εσο 3 υλη 3ος Ουλαμος Ελπιζω Να καλητερεψαν τα πραγματα Αν υπερχει καμια Σειρουλα Αι γραψει
Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Κωστα, σειρα,198,89Α εσο. ΙΛΑΝ.

Χαιρομαι που σε βρισκω. Ημουν 11 μηνες εκει. Ο χειμωνας ηταν σκληρος...

Πανε πολλα χρονια φιλε μου, το μερος θα εχει αλλαξει πολυ...

Ακουσα για το δυστυχημα με το παλικαρι, σε ποιο σημειο εγινε;

Anonymous

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Anonymous »

Θα σηνεβη αφου εφυγα απο πια υλη; Μεσα στο στρατοπεδο; Τα μετρα ασφαλειας ηταν σκατα εγω ημουν ο. Δ. Μ. Α
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

50 ΕΜΑ - Πρωτοκκλήσι Σουφλίου

Δημοσίευση από Nassos »

Με το πέρας νυχτερινής ασκήσεως και με κατεύθυνση προς το στρατόπεδο συνέβη το δυστύχημα. Κρίμα το παλικάρι.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες