ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Γνωριζει κανεις πως μπορει καποιος πτυχιουχος Τοπογραφος Μηχανικος να διοριστει στην ΓΥΣ;
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Marina2 »

Βγήκε προκήρυξη για ΕΠΟΠ 2009. Μπες στη σελίδα του στρατού να δεις αν υπάρχει ειδικότητα σστο γεωγραφικό. Στην προηγούμενη υπήρχε. Καλή επιτυχια!

Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Κανεις δεν γνωριζει Πως ειναι στη ΓΥΣ; Δεν εχει υπηρετησει κανεις εκει; Οποιος ξερει ας πει κατι, οτιδηποτε, για φανταρους, για δοκιμους, για ΕΠΟΠ για οτι ξερει κανεις

Anonymous

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Anonymous »

Kostas_Topo έγραψε:Κανεις δεν γνωριζει Πως ειναι στη ΓΥΣ; Δεν εχει υπηρετησει κανεις εκει; Οποιος ξερει ας πει κατι, οτιδηποτε, για φανταρους, για δοκιμους, για ΕΠΟΠ για οτι ξερει κανεις



Η ΓΥΣ ειναι απο τα καλυτερα σωματα του στρατου. Εσυ σαν τι θελεις να μπεις; Αν θες μονιμος μονο σαν ΕΠΟΠ μπορεις να μπεις. Νομιζω οτι υπαρχει μια προκηρυξη που τρεχει τωρα για ωρομισθιο διδακτικο προσωπικο σε αξιωματικους αποφοιτους απο την ΣΣΕ στην ΓΥΣ, πρεπει ομως να εχεις κ μεταπτυχιακο κοιτα την αν σε ενδιαφερει αλλα δεν ξερω αν εχει ληξη. Η ΓΥΣ παιρνει ελαχιστα ατομα, Περυσι πηρε εποπ αν θυμαμαι καλα κ τωρα μαλλον θα αργησει λιγο γιατι οπως σου ειπα εκει βρισκετε η ελιτ του σταρτου
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Ως τοπογραφος μηχανικος θελω να μπω ειτε σαν ΕΠΟΠ (κατα προτιμηση) ειτε σαν πολιτικο προσωπικο. Στην τωρινη προκυρηξη δεν ζητουσαν ατομα. Το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι πτυχιουχος ΑΕΙ και εμαθα οτι προσλαμβανονται μονο πτυχιουχοι ΤΕΙ αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστη η πληροφορια. Οι ΕΠΟΠ που ειναι στη ΓΥΣ τι συνθηκες βρισκουν; Ειναι μονο στην Αθηνα αμεταθετοι;

Anonymous

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Anonymous »

Kostas_Topo έγραψε:Ως τοπογραφος μηχανικος θελω να μπω ειτε σαν ΕΠΟΠ (κατα προτιμηση) ειτε σαν πολιτικο προσωπικο. Στην τωρινη προκυρηξη δεν ζητουσαν ατομα. Το θεμα ειναι οτι εγω ειμαι πτυχιουχος ΑΕΙ και εμαθα οτι προσλαμβανονται μονο πτυχιουχοι ΤΕΙ αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστη η πληροφορια. Οι ΕΠΟΠ που ειναι στη ΓΥΣ τι συνθηκες βρισκουν; Ειναι μονο στην Αθηνα αμεταθετοι;



Ισχυει οτι ζητανε αποφοιτους ΤΕΙ κατι το οποιο δεν εχω καταλαβει γιατι βαζουν τετοια ορια. Εσυ ενημερωσου κατα τα τοπους στρατολογικα γραφεια (δεν νομιζω να ξερουν κ πολλα) Επειδη περασα απο την ΓΥΣ κ ξερω οτι εκει δεν θα μπορεσουν να σε βοηθησουν για να σου πουνε κατι σχετικο με την προκηρυξη, οσον αφορα το πολιτικο προσωπικο υπαρχει αλλα λιγο δυσκολο να μπεις γιατι ειναι λιγοι (πρεπει να το ψαχνεις συνεχεια για να βρεις θεσει) υπαρχουν κ καθηγητες πολιτικο προσωπικο, δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα η ΓΥΣ ειναι κ μαγαζακι πουλανε τοπογραφικα προιοντα , χαρτες κ. Α. Αν θυμαμαι καλα το e-mail τους ειναι gys@hol.gr αν θες στειλε κ αν κανουν το κοπο να σου απαντησουν καλως αν οχι μπορεις να παρεις τηλ. Δ/νση Στρατολογικου στο 2106571208,2106571223,2106571203,2106574194 ή στο ΓΕΣ 2106555911. Οσον αφορα της μεταθεσεις δεν υπαρχουν κ πολλες αναλογα ομως κ την ειδικοτητα, συνηθως ειναι ολοι στην ΓΥΣ (γεωγραφικη υπηρεσια στρατου) κ ΤΟΜΣ (τοπογραφικη μοιρα σταρτου) ειναι ολα μαζι στην Ευελπιδων. Μπορει να φυγεις ομως για 1 εως 5 εβδομαδες Με κλιμακιο για να πατε για μετρησεις που αυτο σημαινει οτι θα σας δινουν περιπου στα 250 ευρω την εβδομαδα συν οτι θα κανετε κ υπερτιμολογηση στα εξοδα του ξενοδοχειου κ εστιατοριου κ θα βγαλεις κ απο εκει, για αυτο απο οτι ακουσα θα εχει πλεον λογο κ ιδιωτικη εταιρια λογω κατασπαταλησης δημοσιου χρηματος.
Kostas_Topo
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 5:30 pm
Επικοινωνία:

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Kostas_Topo »

Τους εχω στειλει e-mail και μου εχουν απαντησει μονο ομως για το πως μπαινεις ως πολιτικο προσωπικο. Σ'ευχαριστω για τις υπολοιπες Πληροφοριες
Στεφος

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Στεφος »

Καλησπερα! Θελω να κανω μια ερωτηση. Μόλις μου ηρθε αποσπαση απο αυλωνα για το ΓΥΣ. Πρωτη φορα το ακουω, οδηγος ειμαι και φανταζομαι πως θα περασω καλα. Παρολα αυτα δεν ξερω τι μπορει να συναντησω, γι'αυτο αν μπορει καποιος να με διαφωτησει θα το εκτιμουσα! Ευχαριστω πολυ!
politis

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από politis »

Είσαι φαντάρος ή στέλεχος;
Στέφος

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Στέφος »

Φανταρος ειμαι... Να ανησυχισω;
Στέφος

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Στέφος »

Τελικα γνωριζει κανεις τιποτα; Τι θα συναντησω;
οδηγος φ

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από οδηγος φ »

Καλημερα. Ακριβως το ιδιο συμβαινει ς εμενα τωρα. Φευγω με αποσπαση για γυς απο αυλωνα (ημουν οδηγος). Νομιζω πως τωρα θα γνωριζεις ποιες ειναι οι συνθηκες. Αν μπορουσες να με διαφωτισεις. Κ οποιοσδηποτε αλλος γνωριζει φυσικα. Ευχαριστω
Παναγιωτης

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Παναγιωτης »

Στην ΓΥΣ θα περασετε πολυ καλα. Εγω οταν πηγα τουλαχιστον ημασταν 1-1 αντε και καμια περιοδο 2-1 εξω-μεσα. Το καλο με τν Γυς ειναι οτι φερνει συνεχεια απεσπασμενους και μοιραζονται καλα οι υπηρεσιες. Επισης εχει πολθ καλα εστιατορια κατω απο τον λοχο που ειναι στο ιδιο κτηριο και επισης τα εστιατορια εχουν και Nova για τους ποδοσφαιροφιλους.
κωστασ

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από κωστασ »

Ρε παιδια 3ερεις κανεις αν ο μονιμος υπαξιωματικος απο σμυ μπορει να παει γυς κ απο διοικιτικος κ απο τεχνικοσ;
Ανώνυμος

ΓΥΣ - Γεωγραφική Υπηρεσία Στρατού

Δημοσίευση από Ανώνυμος »

Υπαρχει μεγαλη περιπτωση να παρω μεταθεση στο ΓΥΣ.. ειμαι στρατιωτης... Ξερει κανεις τι παιζει εκει και τι υπρεσιες εχει (δηλαδη σκοπιες θαλαμοφυλακας κλπ) ή ειναι κατι συγκεκριμρνο που κανουμε εκει.. επισης ειναι καλα ; εμπλοκη υπαρχει εκει ή θα εχουμε διανυκτερευση οπως 1-1 ή καθε μερα;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες