Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
paulkokos

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από paulkokos »

Καλησπερα παιδια, λεγομαι παυλος ειμαι πρωην εποπ 3η σειρα, και εχω μια απορια περι απολυσεος με την δικαιολογια ιατρικης φυσεως. Ειχα παθει το 2008 ατυχημα αυτοκινηστικο με αποτελεσμα να σπασω το ποδι μου ασχημα, αφου με νοσηλευσανε στο 414, μετα απο πολλα, με απολυσανε (δεν υπεβαλα παραιτηση) το 2009 το Σεπτεμβριο (Λιγο πριν τις εκλογες,) με την δικαιολογια του φυγοπονου, λογω πολλων αναρρωτικων (δικαιολογημενων) και λογω πολλων ημερων νοσηλειας. Ξερετε παρομια περιπτωση που να επανενταχθηκε στο στρατο μετα απο τοσο καιρο απουσιας; Προσοχη ειμαι ακομα Ι1.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
Γιώργος

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Γιώργος »

Καλησπερα παιδια μια ερώτηση. Ημουν εποπ στο ΠΝ 3ή σειρά το 2002, το 2008 μετα απο ποινολογια λόγω προσωπικών διαφορων με κάποιους αξιωματικούς της μονάδας μου απολύθηκα απο την υπηρεσία. Έψαξα το θεμα επαναφοράς μέσω της νομικής οδού αλλα έπρεπε να εχω κινήσει διαδικασίες εντός 30 ημερών απο την ημέρα εκδοσεως του ΦΕΚ με την απόλυση μου, κατι που δεν εκανα. Τωρα μέσω ενός "βυσματος" έμαθα οτι μπορω να επανέλθω στο σώμα με πολιτικό μεςο. Δε με ενδιαφέρουν χρήματα αναδρομικά η οτιδήποτε αλλο. Απλα θελω να ξερω αν ειναι εφικτό κατι τέτοιο.
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ »

Και εγω εκανα δικαστηριο και το κερδισα αλλα 10 χρoνια τωρα δεν εχω καταλαβει γιατι δεν με πηραν παλι

τωρα τι κανω μπορω να επιστρεψω;
qqq

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από qqq »

ΚαλD7SK8ησπερα! Μπορεις φιλε μου να μου πεις τι ενεργειες εκανες;
Παναγιώτης

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Πήγα σε δικηγόρο κάναμε το δικαστήριο και το κέρδισα αλλά δεν με πήραν γιατί είχα στα φύλλα ποιότητας βαθμό 7 και γι αυτό δεν με πήραν
akyro

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από akyro »

Παναγιώτης έγραψε:Πήγα σε δικηγόρο κάναμε το δικαστήριο και το κέρδισα αλλά δεν με πήραν γιατί είχα στα φύλλα ποιότητας βαθμό 7 και γι αυτό δεν με πήραν


Δεν ήξερες πως κάτω από 8 απορρίπτεσαι στις εκθέσεις αξιολογήσεων;

Παναγιώτης

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Σε ένα πήρα 7στα αλλά είχα 8και 9

Πρωην εποπ

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Πρωην εποπ »

Καλησπερα σε ολους σας επειδη ξερω οτι εχετε παρα πολλες γνωσεις σε αυτο το φορουμ θα ηθελα αν μπορειτε να με βοηθησετε σε ενα προσωπικο μου προβλημα...
Λοιπον ειχα μπει εποπ το 2009 και το 2011 με απελυσαν λογω Ι3 ειχα καποια προβληματα στο σπιτι και ειχα πολλα νευρα και μαλωσα με πολλα ατομα μεσα ομως δεν ειχα ουτε μια μερα φυλακη...
το 2014 πηγα στο στρατιωτικο νοσοκομειο και με εκριναν Ι1 και οτι δεν ειχα καποιο προβλημα υγειας ουτε ψυχολογικο το ερωτημα μου ειναι λοιπον μετα απο τοσα χρονια μπορω να κανω κατι ωστε να επιστρεψω στον στρατο;
δεν με νοιαζει αν παρω τα λεφτα που εχασα απλως να ξαναμπω...
Συγνωμη αν σας ζαλισα και παρακαλω να με βοηθησετε οσοι μπορειτε γιατι ειμαι σε δυσκολη κατασταση...
Πρωην εποπ

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Πρωην εποπ »

΅Ευχαριστω για την συντομη απαντηση
αλλα μπορεις να μου πεις γιατι δεν γινεται;
akyro

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από akyro »

Πρωην εποπ έγραψε:΅Ευχαριστω για την συντομη απαντηση
αλλα μπορεις να μου πεις γιατι δεν γινεται;


Στον συγκεκριμένο θεσμό δεύτερες ευκαιρίες δεν υπάρχουν, μπήκες το 2009 δεν την πάλεψες για το χ, ψ λόγο και το 2011 σε απέλυσαν όπως λες, επειδή εσύ μετά από 3 χρόνια πήγες και ξανά έγινες Ι4 δεν σημαίνει πως ο στρατός πρέπει να σε ξανά πάρει, κάτσε τώρα να το μετανιώσεις που έχει πέσει πείνα και δεν βρίσκεις μεροκάματο.

Άβαταρ μέλους
Lok
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2015 1:40 pm
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Lok »

Καλησπέρα νομίζω οτι γινεται να ξαναμπεις και παίρνεις και ολα τα λεφτα που έχασες τοσο καιρό, μιλά με έναν στρατιωτικό δικηγόρο και θα σου πει Πάντως ξερω άτομο που μπήκε με τέτοιον τροπο.
akyro

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από akyro »

Lok έγραψε:Καλησπέρα νομίζω οτι γινεται να ξαναμπεις και παίρνεις και ολα τα λεφτα που έχασες τοσο καιρό, μιλά με έναν στρατιωτικό δικηγόρο και θα σου πει Πάντως ξερω άτομο που μπήκε με τέτοιον τροπο.


Επειδή νομίζεις και δεν μιλάς με προσωπική εταιρεία απλά ξέρεις με άτομο που στα περιέγραψε έτσι είναι προτιμότερο να μη δίνεις συμβουλές, κρίμα είναι ο άνθρωπος να σε πιστέψει και να πάει σε δικηγόρο να του φάει χρήματα.

Όσοι ενδιαφέρονται ας διαβάσουν τα προηγούμενα μηνύματα του θέματος και θα καταλάβουν.

Κωνσταντινος

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Φυσικα και γινεται να επιστρεψεις εφοσον σε απελυσαν αυτοι Με ι3 και τωρα το εχεις κανει ι1 κανεις μια μηνυση για λαθος στην επιτροπη απαλλαγων απλως θελει εναν καλο δικηγορο και αρκετο τρεξιμο στο δικαστηριο μην ακουω παπαριες του τυπου δεν γινεται...
αν θες βοηθεια με αυτο στειλε μου το μαιλ σου...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης