Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
AΝΤΩΝΗΣ

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από AΝΤΩΝΗΣ »

Γεια σας με λενε αντωνη ημουν εποπ το 2006 εως το 2013, δηλωσα την παραίτηση μου ως ΕΠΟΠ στην μονιμότητα. Πως μπορω να ξανα γυρισω πισω στο στρατω, να μπω ξανα στο σώμα Μηχανικού, αν υπαρχει κανενα παραθυράκι να επιστρέψω το μετάνιωσα. Αν ναι γραψτε μου τι να κάνω.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δυστυχώς όχι Αντώνη, δεν γίνεται.
PATRICK

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από PATRICK »

Καλησπερα σας θα ηθελα να σας ρωτησω εγω που βγηκα ι3 περσι εποπ 8η σειρα εαν υπαρχει τροπος να με ξαναπαρουν πισω με οποιοδηποτε τροπο ; πριν ενα μηνα με εβγαλε η επιτροπη αππαλαγων και παλι ι1...
Vicky

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Vicky »

Μπορεις να ριξεις και μια ματια στις προηγουμενες σελιδες μην τα περιμενεις ολα ετοιμα στο πιατο αμαν μερικοι...
Smile

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Smile »

Καλησπερα παιδια...

Ειμαι πρωην ΕΠΟΠ 8η σειρα παραιτηθηκα εδω κ δυο χρονια λογω σοβαρόυ προβλήματος της γυναικας μου, το γνωριζαν ολοι στην μοναδα μου κ ο διοικητής μου. Ηταν ενα τραγικο γεγονος για εμας κ μεταφερθηκαμε στο εξωτερικο, μεχρι τωρα ολα πηγαν καλα, βρισκομαστε πισω στην Ελλαδα, απλα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν γινετε κ αν μπορω να κανω κατι που θα με βοηθήσει να επιστρεψω στην ενεργο δραση, παραιτηθηκα 4 μηνες πριν κλεισω τριετια ενω εχω κανει και φανταρος 16 μηνες, αποστρατευτηκα με Ι3, αν μπορω να κανω κατι πειτε μου σας παρακαλω.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από dn24 »

Smile έγραψε:Καλησπερα παιδια...

Ειμαι πρωην ΕΠΟΠ 8η σειρα παραιτηθηκα εδω κ δυο χρονια λογω σοβαρόυ προβλήματος της γυναικας μου, το γνωριζαν ολοι στην μοναδα μου κ ο διοικητής μου. Ηταν ενα τραγικο γεγονος για εμας κ μεταφερθηκαμε στο εξωτερικο, μεχρι τωρα ολα πηγαν καλα, βρισκομαστε πισω στην Ελλαδα, απλα ηθελα να κανω μια ερωτηση αν γινετε κ αν μπορω να κανω κατι που θα με βοηθήσει να επιστρεψω στην ενεργο δραση, παραιτηθηκα 4 μηνες πριν κλεισω τριετια ενω εχω κανει και φανταρος 16 μηνες, αποστρατευτηκα με Ι3, αν μπορω να κανω κατι πειτε μου σας παρακαλω.



Καλή συνέχεια ως πολίτης. Πιο εμφατικά δεν δύναμαι να το πω, περεταίρω λεπτομέρειες θα με καταστήσουν γραφικό.

Ilias Pantazidis

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Ilias Pantazidis »

Καλησπερα με λενε Ηλια Πανταζιδη ημουν εποπ 8η σειρα πριν ενα χρονο περιπου πριν μονιμοποιηθω με απελυσαν με Ι3 ψυχολογικο Προσοχη δεν παραιτηθηκα απλα με απελυσαν δεν ειχα ουτε μια φυλακη ουτε κατι αλλο που θα με ενοχλουσε να μονιμοποιηθω διαβασα πολλες σελιδες εδω αλλα ακομα δεν εβγαλα ακρη μπορει καποιος υπευθυνα να μου απαντησει αν μπορω να κανω καποια διαδικασια απο μερια μου ωστε να γυρισω πισω στο στρατευμα; Μιλησα με καποιον δικηγορο και μου ειπε οτι μπορουμε να κανουμε αιτηση ανακλησης απολυσης και τα λεφτα που μου ζητησε για αυτη την διαδικασια δεν ειναι και τοσα πολλα. Υ. Γ Εδω και μερικους μηνες ειμαι Ι1
Άβαταρ μέλους
GR-ARMY
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Απρ 04, 2017 9:16 pm
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από GR-ARMY »

Σίγουρα μπορείς να κινηθείς νομικά και έχω την εντύπωση ότι αν δικαιωθείς θα πάρεις και τους μισθούς των μηνών που ήσουν εκτός. Το θέμα είναι σε ποιον δικηγόρο πηγές και γιατί βγήκες ι3. Θα χρειαστείς ειδικό δικηγόρο για τέτοια θέματα.
Ilias Pantazidis

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Ilias Pantazidis »

Καλημέρα , ευχαριστω για την απάντηση , πάντως και εγω αυτήν την υποψία ειχα οτι μπορω να το κυνηγήσω δικαστικά... Απλα με όσα διάβασα εδω στο φόρουμ μπερδεύτηκα λιγο γιατι μερικοί λένε οτι γινεται και άλλοι λένε οτι δεν γινεται με τιποτα.. Πήγα σε δικηγόρο που ασχολείται με στρατιωτικά θέματα και μου ειπε ο άνθρωπος οτι μπορούμε να κανουμε μια προσπάθεια αλλα δεν ειναι σίγουρο οτι θα με ξαναπάρουν. Υπάρχει κάποιος άλλος εδω στη παρεα που να ειχε το ίδιο προβλημα και αν ναι πως εξελίχθηκε ;
gr_ar

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από gr_ar »

Δεν υπάρχει περίπτωση να επιστρέψεις πίσω. Σε απέλυσαν με Ι3 Ψυχολογικό για κάποιους υπαρκτούς λόγους, δεν έριξαν κλήρο και βγήκες έτσι απλά. Τσάμπα λεφτά θα δώσεις στο δικηγόρο. Δεν παίζει ρόλο πλέον που είσαι Ι1.
Άβαταρ μέλους
GR-ARMY
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Απρ 04, 2017 9:16 pm
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από GR-ARMY »

Το θέμα είναι ο λόγος που βγήκες ι3 γιατί αυτό είναι το θέμα σου. Δεν στο λέω για να μας το γράψεις απλά για να το έχεις στο μυαλό σου. Ψαξε μήπως βρεις και άλλους δικηγόρους.
Ilias Pantazidis

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Ilias Pantazidis »

Δεν με απελυσαν για υπαρκτους λογους οπως λες διοτι η αιτια που εγραψαν στην απολυση την πηγα και σε στρατιωτικο ψυχιατρο αλλα και σε ιδιωτη και μου ειπαν οτι αυτος δεν ειναι λογος για να με απολυσουν καθως δεν ηταν κατι σοβαρο θα ψαξω το χαρτι και να σας γραψω ακριβως τι μου ειχαν γραψει στην απολυση ως αιτιολογια...

Takis

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Takis »

Είναι ίδια η περίπτωση σου με την δική μου !!! Με απελυσαν το 2010! Θέλω να ξαναμπω στο στράτευμα! Αν θες μπορείς να με κατατοπισεις λίγο ; Ευχαριστώ!
Κώστας

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Κώστας »

Γειά σου Κωνσταντίνε. Σήμερα καθόμουν και έψαχνα βοήθεια για ένα παρόμοιο θέμα που είχα στο στρατό. Και επειδή διάβασα αυτό που έγραψες είπα να σου στείλω μυνημα μήπως μπορείς να με βοηθήσεις με κάποιο δικηγόρο η με ότι άλλο γνωρίζεις.Ευχαριστώ.

kristian_kos6@hotmail.com Το μέιλ μου.

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Terminator »

Mην ψάχνεται για δικαστικά η υπόθεση θα φτάσει 10ετία να τελεσιδικήσει και αν βγεί εναντίων σας μπορεί το δημόσιο να ζητήσει και τα δικαστικά έξοδα δηλαδή τα ρέστα του.

Εγώ να σας στείλω και σε δικό μου δικηγόρο φιλαράκι αλλά σας το λέω θα χάσετε ένα σωρό λεφτά μέχρι να τελεσιδικήσει η απόφαση και μπορεί η κυβέρνηση να ψηφίσει νέο νόμο και να ανατρέψει την απόφαση όπως έχει κάνει δεκάδες φορές στο παρελθόν.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης