Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα. Εδω και καιρο με τρωει ενα ερωτημα. Ημουν επ. Οπ της 1 σειρας. Του 2002 και ηθελα να φυγω, κατι που εκανα μετα απο 4 χρονια (ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΜΗΝ ΡΩΤΑΤΕ ΓΙΑΤΙ).Aναγκαστηκα μαλιστα να βγω και ι4 για να φυγω αμεσα. Επειδη πλεον δεν ειμαι μεσα στα πραγματα ξερει κανεις-καμμια αν μπορω να επανελθω στις ταξεις του στρατου ξανα; Για αξιωματικους και για υπαξιωματικους απο ΣΜΥ ξερω οτι μπορουν. Παρακαλω αν ξερεις κανεις καποιον, η εχει ακουσει τπτ για το θεμα ας μου απαντησει.
Σας ευχαριστω προκαταβοληκα.

ΧΑΡΗΣ

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από tzovana18 »

Οχι δν μπορεις να ξαναδωσεις για εποπ δυστηχως εφοσον ειχες περασει το 2002 και εφυγες δν γινεται να ξαναδωσεις!

Anonymous

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Anonymous »

Δυστηχως... Δεν καταλαβες τι ρωταω. Δεν ρωτησα αν μπορω να ξαναδωσω. Αυτο το ξερω. Γιαυτο κ δεν το εχω κανει. Υπαρχει αλλος τροπος ομως. Με δικηγορο. Κτλπ. Αυτο ρωταω αν ξερει καποιος κατι.
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από tzovana18 »

Σου ζηταω συγνωμη καταλαβα λαθος... Οχι σε αυτο που ρωτας δν ξερω να σου απαντησω και δν θελω να λεω κατι που δν ξερω... Υπαρχουν παιδια εδω που θα σου απαντησουν γιατι θα ξρουν!

Anonymous

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμμη. Μακαρι να βρεθει καποιος που να ξερει. Σε ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον.
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από tzovana18 »

Τιποτα να εισαι καλα και καλη επιτυχια σου ευχομαι μπορεις να εισαι εδω και να ρωτας και να μαθαινεις πολλα επισεις εχουμε να μαθουμε και απο σενα πολλα εφοσον ησουνα ΕΠ. ΟΠ θελω να μπω και εγω τωρα επ. Οπ με την νεα προκυρηξει!
Anonymous

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Anonymous »

Και γω το ελπιζω. Κ σου ευχομαι να μπεις. Και γω που ειδα και τις 2 πλευρες σου λεω να το κυνηγησεις. Καμια σχεση με τον ιδιωτικο τομεα. Σε ολα. Απλα τοτε στην 1 σειρα ολα ηταν ευκολα. Λιγα ατομα. Αλλα τωρα. Πολλα ατομα, λιγες θεσεις, πολυ. Βυσμα. Θελει υπομονη και τυχη.
argeadas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 10:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: διάβασμα,κυνήγι,πουλιά
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από argeadas »

Αν έφυγες με δική σου θέληση... Δεν μπορείς να μπεις μέσα.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από D.Y.K »

Φιλε ΧΑΡΗ να σε ρωτησω σε ποιο Οπλο ησουν επαγγελματιας; Στρατο, Ναυτικο ή Αεροπορια; Απλα ρωταω γιατι στο ερωτημα που θετεις δεν μπορω να σου απαντησω κατι!

ευχομαι να βγαλεις ακρη συντομα,

Φιλικα
ILARXOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 1:16 am
Ενδιαφέροντα: πλοια, τρενα, φυσικη . . .
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από ILARXOS »

Χάρη στη μονάδα που ήμουν έδιωξαν 2 εποπ.
ο ένας με διαδικασία 414 ...
ο άλλος,2η σειρά, απλά ηρθε διαταγή που έλεγε για καθαιρεση κ αποπομπη από τις τάξεις του στρατου (ειχε κ πολλες φυλακες αυτος)

όμως αμφοτεροι επεστρεψαν κανονικά, παιρνοντας μαλιστα κ αναδρομικα τα χρηματα.

Για την περιπτωσή σου ψαξτο λίγο!
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Lxias »

BΆσει νομοθεσίας δεν μπορείς, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγήκες Ι4, ήταν ότι το χειρότερο μπορούσες να κάνεις, έχασες και το δικαίωμα ποσόστοσης στα σώματα ασφαλείας, συνάδελφος μας δηλαδή σειρά μας έφυγε στα 4 πρώτα έτη και πέρασε στην πυροσβεστική στο ποσοστό 10% που ισχυεί για τους Ε. Π. Υ, τώρα πετάω είδηση γιατί αυτό που ανακοινώνω εδώ δεν το ξέρει κανένας.
Για μένα σειρά να αιτηθείς γραπτώς ιατρική εξέταση στο 401 Γ. Σ. Ν. Α για αλλαγή σε κατηγορία Ι1 μην πετάξεις τα 4 έτη τσάμπα θυμίσου τι τραβήξαμε, καλή επιτυχία.
Anonymous

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Anonymous »

Στο στρατο ξηρας ημουν (πζ). Ταν λες με 414 τι εννοεις; Αυτο που μου λες ειναι σοβαρο. Τοσο καιρο ψαχνω εστω εναν που να εχει επιστρεψει για να ξερω ετσι ωστε να κινησω την διαδικασια με βαση αυτου.
φιλε λοχια το ξερω αυτο που λες. Οτι εχεις μορια. Εχεις δικιο και ισχυει. Αλλα μερικες φορες η κανεις λαθη απο μονος σου χωρις λογο. Η σε αναγκαζουν να τα κανεις. Αν αλλαξω σε ι1 απο ι4 θα το κανω μονο για να επιστεψω. Αν αλλαξω ετσι απλα θα με ζαλισουν στις ασκησεις. Και δεν εχω την ορεξη να τρεχω χωρις λογο. Απλα αν μπορειτε ρωτηστε για το θεμα τον αξιωματικο του 1 γραφειου σας η τον στρατολογο σας. Επειδει ετυχε κ εκανα ενα διαστημα 1 σαν βοηθος-γραφεας. Εχω δει με τα ματια μου απο διαταγες οτι εχουν επιστρεψει μ. Λχιες. Επλοχιες... Αλλα για επ οπ θελω να μαθω ωστε να ενεργησω.
ILARXOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 1:16 am
Ενδιαφέροντα: πλοια, τρενα, φυσικη . . .
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από ILARXOS »

Φίλε, αν ρωτάς εμένα για το 414, απλά εκει τον στείλανε, κατι για ψυχολογικά κ μετα εφυγε απο το στρατο.
αλλα ξαναγυρισε!

ο άλλος ΕΠΟΠ που λέω, δεν ξέρω πως ακριβώς ενήργησε, εκανε ενσταση λενε ή κατι τέτοιο. Επέστρεψε στο στρατό, για 1 μήνα σε ΜΕ μέχρι να ξαναμπει λιγο στο κλίμα και ήταν να πάει σε μονάδα (δεν ξέρω αν επέστρεψε εκεί που ήταν αλλά μπορώ να μάθω)
το καλό; Όσο είχε την πολιτική ταυτότητα, έκανε και χαρτιά για Ε. Φ !
Anonymous

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από Anonymous »

Φιλε αυτο ακριβως ψαχνω! ... Εναν που να γυρισε ενω ειχε φυγει με ψυχολογικα. Εισαι σιγουρος οτι ισχυει; Οτι γυρισε; Μπορεις να μαθεις και αλλες πληροφοριες; Τον τροπο, μετα απο ποσο καιρο. Οτιδηποτε. Η αν μπορεις να μαθεις.
ILARXOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 1:16 am
Ενδιαφέροντα: πλοια, τρενα, φυσικη . . .
Επικοινωνία:

Επαναφορά ΕΠΟΠ στο στράτευμα

Δημοσίευση από ILARXOS »

Φίλε θα ρωτήσω έναν κολλητό μου Υπλχο σχετικά και Οτι μάθω θα στο πω!

(αα, το οτι γυρισε, ναι γυρισε και μάλιστα πολυ συντομα)
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες