Δεύτερη συνεχόμενη άδεια κύησης

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Δεύτερη συνεχόμενη άδεια κύησης

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας ειμαι εποπ με την εκτη σειρα μετα που τελειωσα την εκπαιδευση εμεινα εγκυος και πηρα αδεια κυησης κανονικα θα γυριζα στο στρατο τον μαιο αλλα ξαναεμεινα εγκυος. Μηπως γνωριζει καποιος αν θα εχω καποια κυρωση η αν κινδυνευω να με διωξουν επειδη θα παρω δευτερη συνεχομενη αδεια κυησης; Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Anonymous

Δεύτερη συνεχόμενη άδεια κύησης

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν κατάλαβα καθόλου εδώ άτομα νέα Που δεν τα πηρανε Άλλα θα κρατήσουνε εσένα που καθε τοσο έτσι... Σας παρακαλω ρε Παιδιά Δηλαδή ξεφτήλα
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Δεύτερη συνεχόμενη άδεια κύησης

Δημοσίευση από Marina2 »

Καταρχήν Μανο η μητρότητα ειναι από τα πιο ιερά πραγματα που υπάρχουν. Να ξέρεις οτι στο δημόσιο μοριοδοτουνται περισσότερο οι παντρεμενοι και ποσο μάλλον αν εχουν και παιδια. Αντι μου με το ακλό να γεννησεις και το άλλο παιδακι σου και να τα χαιρεσαι. Δεν πιστευω οτι θα εχεις κάποιες κυρωσεις για το συγκεκριμένο θεμα, χωρις βεβαια να ειμαι ενημερωμένη για τιποτα!

Ξερω ομως περιπτωση στον ιδιωτικό τομεα που κοπελα εμεινε εγκυος και επειδη ζητησε άδεια την διωξανε. ΚΑτοπιν αυτη πηγε στην επιθεωρηση εργασίας και οχι μονο επέβαλαν "ποινή" στην εταιρία αλλα τωρτα ειναι αναγκασμενη να την κρατησουν και να την πληρωνουν κανονικά και για κανενα λόγο δεν μπορούν να την διωξου ή τουλάχιστον θα τους ειναι δυσκολο, διοτι υπάρχει αυτή προσφυγή της κοπελας και θα κατηγορηθούν και πάλι για παραβαση του νόμου! Οποτε μπορω να καταλάβω οτι στο δημόσιο και κατεπέκταση στο στρατό, δεν θα εχεις κανενα προβλημα και αν εχεις κυνηγα τους.

Anonymous

Δεύτερη συνεχόμενη άδεια κύησης

Δημοσίευση από Anonymous »

... Αντε με το καλώ το παιδάκη Άλλα ξέρω τόσα παιδιά που ειναι απέξω αιξετίας της ΑΝΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑΣ. Να σε ρωτήσο κάτι εισαι έτιμοι Σε περίπτοση πολέμου να αφερέσεις ζωές; Και σκέπσου πολύ καλά την απάντησει σου μόλις γειρισα απο την Καμπούλ. Πρεπει να ξεκαθαρείσης με των εαυτό σου κατι πραγματάκια και μη μου το παίζεις κομμάντο κοριτσάρα Εικόναμου. Τα κομμάντο δεν μιλάνε πολύ
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Δεύτερη συνεχόμενη άδεια κύησης

Δημοσίευση από Marina2 »

Κοιταξε φιλαρακι να σου μιλησω στη γλωσσα σου για να γινω καατανοητη! Αν εισαι αιμοδιψής υπάρχουν κατι ωραιοτατες σουιτες στο τρελοκομειο της Τριπολης, ειδικά για την περιπτωση σου. Οχι δεν ειμαι ετοιμη να αφαιρεσω ζωες και να σου πω και την αληθεια μονο ενας ψυχικά νωμαλος θα το σκέφτονταν σε περιοδο ειρηνης. Οποτε ασε πρωτα να ερθει ο πολεμος και βλέπουμε... Τωρα αν κινδυνευει η σωματική μου ακεραιοτητα γινομαι και Τουρκος! Τωρα τι μπορει να ξερεις εσυ απο κομμαντο που ειναι αντρες σε ολα τους και εχουν το συνθημα: Πατρις, θρησκεια, οικογενεια δεν ξερω! Το μονο που εχεις να πεις για μια μάνα ειναι να μην την πάρουν στο στρατό εφοσον υπάρχουν ελευθεροι σαν και εσενα. Και συμφωνώ μαζι σου οτι το 90% μπηκε με μέσον, σκεφτηκες ομως οτι το 10% μπηκε με την αξια του και οτι δεν μπορεις να τον προσβάλεις χωρις να το ξέρεις. Σκέφτηκες λοιπον οτι αν εμεις δεν μπηκαμε εκτος απο βυσματα μπορει να μπηκαν στην Θεση μας και ατομα πιο ικανα απο εμας; Και οσο για την μητροτητα σε παραπέμπω στην ελληνικη νομιθεσία. Και κάτι τελευταιο εγω κομάντο δεν ειμαι... Για αυτο ειμαι γλωσσοκοπάνα! ΟΚ;
ILARXOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 1:16 am
Ενδιαφέροντα: πλοια, τρενα, φυσικη . . .
Επικοινωνία:

Δεύτερη συνεχόμενη άδεια κύησης

Δημοσίευση από ILARXOS »

Γεια σου μαρίνα!

να πω την αμαρτία μου, δεν είναι τόσο λάθος ο τρόπος σκέψης του κώστα, ασχετα αν εκφραστηκε χωρις διπλωματεια.

Λογικό είναι, από τη στιγμή που ανήκεις στο στρατό, να εισαι συνειδητοποιημενος με την περιπτωση πολεμου.

(θρασυδειλα ή λογικά σκεπτόμενος, θα μπορουσα να το ειχα σκεφτει καλυτερα και αντι για τεθωρας να γινομουν πχ υλικοπολεμος, μιας κ σε περιπτωση πολεμου θα παρω τα αρματα κ θα μπω στη μαχη)

Βέβαια, η παραπάνω μητέρα, που της εύχομαι ειλικρινά να κάνει όσα παιδάκια θέλει, ανηκει στο στρατο αλλα οχι κατ' αναγκη σε μάχιμη θέση!
υπάρχουν και τα σώματα. Αν η ειδικότητα κάποιου είναι πχ να ράβει στολές/ άρβυλα κτλ... Ε δε νομιζω να πρεπει κ να αισθανεται ετοιμη να "αφαιρεσει ζωες", τουλάχιστον όχι οσο ενας πχ τυφεκιοφορος, πληρωμα άρματος, καταδρομέας σαφώς, κλπ κλπ
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Δεύτερη συνεχόμενη άδεια κύησης

Δημοσίευση από Marina2 »

Για εμενα ειναι εντελώς λάθος η σκέψη του. Ο στρατός στην προκηρυξη δεν λέει παιρνω ανυπαντρους/ες. Θέτει μονο ηλικιακά ορια! Επίσης δεν λεει πουθενα οτι οσες γυναικες κανουν τα χαρτιά τους πρεπει να εινααι στειρες! Αντιθετα θελει εντελως υγιεστατα ατομα! Ο φιλος παραπάνω μιλησε εντελως απαξιωτικά για μια μητερα που το επαγγελμα της ειναι ΕΠΟΠ! Γιαυτο δεν πηγαινουμε καλα σαν κοινωνια και συνεχως βγαινουν κάποιοι και λένε δεν κανουν οι γυναικες για το στρατο και δεν τις αφηνουν με αυτό τον τροπο ουτε να γινουν καλύτερες ουτε να προοδευσουν και να δειξουν οτι αξιζουν.

Και επαναλαμβάνω ο καθενας μπορει ναλεει οτι θελει, αλλα μην καταργουμε και τα ιερά και τα οσια!

ILARXOS
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Φεβ 24, 2009 1:16 am
Ενδιαφέροντα: πλοια, τρενα, φυσικη . . .
Επικοινωνία:

Δεύτερη συνεχόμενη άδεια κύησης

Δημοσίευση από ILARXOS »

Για τη μητρότητα δεν το συζητάμε. Οπως σωστα ειπες, Αμα ηταν ας το έλεγε ξεκάθαρα στην προκυρηξη.
μιας όμως και ο κύριος έθιξε το θεμα αναξιοκρατίας, τον ρωτάω εγώ ευθαρσώς, με πόσο αξιοκρατικά κριτήρια πήγε στην καμπούλ;
ευχαριστώ.
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Δεύτερη συνεχόμενη άδεια κύησης

Δημοσίευση από Marina2 »

Ανθλχος έγραψε:Για τη μητρότητα δεν το συζητάμε. Οπως σωστα ειπες, Αμα ηταν ας το έλεγε ξεκάθαρα στην προκυρηξη.
μιας όμως και ο κύριος έθιξε το θεμα αναξιοκρατίας, τον ρωτάω εγώ ευθαρσώς, με πόσο αξιοκρατικά κριτήρια πήγε στην καμπούλ;
ευχαριστώ.
Ας το ελεγε η προκηρυξη ετσι ειναι! Οσο για την αναξιοκρατια δεν του φταιμε εμεις να ακουμε τις φαλοκρατικες δηλωσεις και την λανθασμενη εκφραση πικριας του! Του φταιει ο στρατός και οι βουλευτες! Οσο για τον αν πρεπει να μπαινουν παντρμένες στο στρατό πάλι δεν μπορούμε να του λυσουμε εμεις την απορια, αλλα αν η δικη του γυναικα ηταν ανεργη θα ηθελε να της λένε οτι επειδη εχεις παιδια και οικογενεια δεν θα σε πάρουμε; Αυτο δεν ειναι δημοκρατικο κααθεστως ειναι χουντα!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες