Ειδικές δυνάμεις από αναβολή

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ειδικές δυνάμεις από αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

1. Ναι.
2. Απ' ότι κατάλαβα, στα αλεξίπτωτα κάνουν πατέντες ανάλογα με το πόσο μεγάλη είναι η σειρά κάθε φορά, όσον αφορά τη διάρκεια της θητείας. Όταν πήγα εγώ (293),9μηνίτες δεν παίρναν. Ο αδερφός της κοπέλας μου (297 νομίζω και 9μηνίτης) πήγε κανονικά. Στα υπόλοιπα (μοίρες ορεινών-αμφίβιων) πας κανονικά.
3. Εξαρτάται από την εκάστοτε προκήρυξη. Στην τελευταία της Πυροσβεστικής π. Χ. Μοριοδοτούνταν αλεξίπτωτα και ΟΥΚ μόνο, αλλά το απολυτήριο Ε. Δ. Σου έδινε το δικαίωμα να κάνεις χαρτιά στην κατηγορία Ε. Δ.
4. Δεν γνωρίζω.
Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικές δυνάμεις από αναβολή

Δημοσίευση από Jrhellas »

Velerefontis έγραψε:Στο θεμα μας, παρακαλω πολυ
Ωπα ρε στρατηγε! Βιαστικες να μας (με) επαναφερεις στην ταξη και στο θεμα!

Καλα εκανες μια ΚΑΙ αυτη ειναι υποχρεωση σου σαν "στρατοπεδαρχης" εδω μεσα αλλα λιγο βιαστικο σε βρισκω ρε φιλε να με "μαλλωσεις" που την χαλασα στο κοριτσακι.

Η απαντηση μου σε ενοχλησε και οχι το οτι ενω μπαινει ο καθε ενδιαφερομενος να μαθει κατι (υποτιθεται οτι ειναι forum ΚΑΙ ενημερωσης) πεταγεται η μικρη και λεει την καθε... Να μην την πω!

Ημαρτον! Μπαινουν καποιοι εδω μεσα και απλα γραφουν για οτιδηποτε με υφος παντογνωστη! (Αντε να φτασουν να γινουν και στραταρχες εστω και αν γραφουν ασυναρτησιες)

Οτι θεμα και να δεις η Μαρινα εκει!

ΟΥΚ; Απανταει η Μαρινα!

Αλεξιπτωτα; Η Μαρινα!

Ορινοι... Αμφιβιοι... ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟΝΑΥΤΕΣ; Η Μαρινα θα απαντησει και θα διαφωτισει το κοινο!

Σαν τους τηλεοπτικους αστερες (να μην πω μαϊντανους) που βγαινουν και μιλουν με υφος παντογνωστη επι παντος επιστητου)

Βλεπεις η Μαρινα εχει συγγενεις και φιλους που εκαναν στις Ειδικες Δυναμεις! Μαλιστα...

Κριμα και εγω δεν εχω κανενα τετοιο φιλο και μια και υπηρετησα σαν σμηνιτης δεν ξερω τιποτα!

Και εσυ ρε φιλε στρατοπεδαρχη αντι να κοιτας αυτα κανεις παρατηρηση σε εμενα!

Προσπαθησα να προτρεψω την Μαρινα (νομιζω ευγενικα) να αφησει χωρο σε ανθρωπους που εχουν προσωπικη εμπειρια να απαντουν ωστε να υπαρχει σωστη πληροφορηση, και το κοριτσακι (προσπαθω να μην ριξω και αλλο το επιπεδο μου και το επιπεδο του forum) που λεει εμενα με αναιδια (και ας ειναι στην ηλικια της κορης μου) το τι να κανω στο σπιτι μου...

Τι να πω; Ας μην γινω "ισια και ομοια"

Τελος παντων... Αυτα απο εμενα και φυσικα ας συνεχισει οποιος θελει (ειτε εσυ ειτε η Μαρινα ειτε οποιος αλλος) να γραφει οτι γουσταρει μια και ΠΟΤΕ δεν προσπαθησα ΟΥΤΕ θελησα να κανω κουμαντο σε τιποτα!

Να ειστε ολοι καλα!

"... του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές δυνάμεις από αναβολή

Δημοσίευση από Velerefontis »

Jrhellas έγραψε:
Velerefontis έγραψε:Στο θεμα μας, παρακαλω πολυ


Ωπα ρε στρατηγε!   Βιαστικες να μας (με) επαναφερεις στην ταξη και στο θεμα!

Καλα εκανες μια ΚΑΙ αυτη ειναι υποχρεωση σου σαν "στρατοπεδαρχης" εδω μεσα αλλα λιγο βιαστικο σε βρισκω ρε φιλε να με "μαλλωσεις" που την χαλασα στο κοριτσακι.

Η απαντηση μου σε ενοχλησε και οχι το οτι ενω μπαινει ο καθε ενδιαφερομενος να μαθει κατι (υποτιθεται οτι ειναι forum ΚΑΙ ενημερωσης) πεταγεται η μικρη και λεει την καθε... Να μην την πω!

Ημαρτον!   Μπαινουν καποιοι εδω μεσα και απλα γραφουν για οτιδηποτε με υφος παντογνωστη!   (Αντε να φτασουν να γινουν και στραταρχες εστω και αν γραφουν ασυναρτησιες)

Οτι θεμα και να δεις η Μαρινα εκει!

ΟΥΚ;   Απανταει η Μαρινα!

Αλεξιπτωτα;   Η Μαρινα!

Ορινοι... Αμφιβιοι... ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟΝΑΥΤΕΣ; Η Μαρινα θα απαντησει και θα διαφωτισει το κοινο!

Σαν τους τηλεοπτικους αστερες (να μην πω μαϊντανους) που βγαινουν και μιλουν με υφος παντογνωστη επι παντος επιστητου)

Βλεπεις η Μαρινα εχει συγγενεις και φιλους που εκαναν στις Ειδικες Δυναμεις! Μαλιστα...

Κριμα και εγω δεν εχω κανενα τετοιο φιλο και μια και υπηρετησα σαν σμηνιτης δεν ξερω τιποτα!

Και εσυ ρε φιλε στρατοπεδαρχη αντι να κοιτας αυτα κανεις παρατηρηση σε εμενα!

Προσπαθησα να προτρεψω την Μαρινα (νομιζω ευγενικα) να αφησει χωρο σε ανθρωπους που εχουν προσωπικη εμπειρια να απαντουν ωστε να υπαρχει σωστη πληροφορηση, και το κοριτσακι (προσπαθω να μην ριξω και αλλο το επιπεδο μου και το επιπεδο του forum) που λεει εμενα με αναιδια (και ας ειναι στην ηλικια της κορης μου) το το να κανω στο σπιτι μου...

Τι να πω; Ας μην γινω "ισια και ομοια"

Τελος παντων... Αυτα απο εμενα και φυσικα ας συνεχισει οποιος θελει (ειτε εσυ ειτε η Μαρινα ειτε οποιος αλλος) να γραφει οτι γουσταρει μια και ΠΟΤΕ δεν προσπαθησα ΟΥΤΕ θελησα να κανω κουμαντο σε τιποτα!

Να ειστε ολοι καλα!



Καταρχην ειρωνικα σχολια του τυπου "στρατηγε καλο" ειναι να εκλειπουν. Η παρατηρηση εγινε και προς τους δυο σας απλως ετυχε να γραφει μετα απο δικο σου σχολιο. Εγινε για συγκεκριμενο λογο για να μη ξεφυγει το θεμα οπως συνηθως γινεται. Δευτερον την εμπειρια του καθενος και τη γνωση πανω σε καποιο θεμα δεν ειμαι εγω αρμοδιος αλλα ουτε και εσυ για να την κρινουμε. Δικαιωμα εδω εχει ο καθενας να εκφερει γνωμη για οτιδηποτε. Και τελος εαν εχεις προβλημα με το συντονισμο μου, μπορεις να παραπονεθεις στο yandr και να ζητησεις την αντικατασταση μου. Αυτα απο εμενα
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές δυνάμεις από αναβολή

Δημοσίευση από Marina2 »

Και κάτι Τελευταιο από εμενα. Τα "κοριτσάκια" κομμενα. Δεν ξερεις ποια ειμαι, ουτε τι ρολο βαραω και δεν θα μου απαγορευσεις (θα το πω αλλη μια φορα) Να γραφω οπου γουστραω! Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτα που γραφω μπορεις ή να μην τα βλέπεις ή να με "διορθώνεις", μιας και ησουν σμηνίτης και ξέρεις εσυ και από αλεξιπτωτα και από ΟΥΚ και από ολα! Σε πληροφορω οτι ξερω πολλα περισσοτερα από πολλους εδω μεσα που θέλουν να μου το πέξουν νίτζα. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ; Τερμα λοιπόν τα κοριτσάκια, γιατι αν με ηξερες ειναι σιγουρο οτι δεν θα το έλεγες αυτο! ΑΓΟΡΑΚΙ.
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Ειδικές δυνάμεις από αναβολή

Δημοσίευση από Velerefontis »

Μαρινα το θεμα εχει τελειωσει, αν συνεχισετε θα κλειδωσω το θεμα
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Jrhellas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 12, 2008 2:49 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Ειδικές δυνάμεις από αναβολή

Δημοσίευση από Jrhellas »

Μαρίνα1 έγραψε: μιας και ησουν σμηνίτης και ξέρεις εσυ και από αλεξιπτωτα και από ΟΥΚ και από ολα! .
ΕικόναΕικόνα

"... του Ξέρξου γράψαντος πέμψων τα όπλα, αντέγραψε μολών λαβέ".
kerkuraios
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τετ Ιουν 30, 2010 8:23 am
Επικοινωνία:

Ειδικές δυνάμεις από αναβολή

Δημοσίευση από kerkuraios »

Δηλωσα πρωτη φορα για πεζοναυτες και πηρα αναβολη... Τωρα που ξαναδηλωσα τελη ιουλιου για Δ'ΕΣΣΟ, εχω ελπιδες να με παρουν;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης