Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
qwerqwer
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2012 11:11 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από qwerqwer »

Γνωριζει καποιος πως μπορει να μονιμοποιηθει στις ειδικες δυναμεις και με τι βαθμο ξεκιναει, εν τη προκειμενη εχω ολοκληρωση τη στρατιωτικη μου θητεια και εχω πτυχιο δ, επιχειρησεων ειμια 25 ετων, παιζει καποιο ρολο αυτο Βοηθαει καπου?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

Καλώς ήρθες στο φόρουμ. Απ'ότι κατάλαβα δεν είσαι μόνιμος, αλλά θα ήθελες να μπείς σωστά; Λοιπόν φίλε μου προκηρύξεις δεν βγαίνουν, αυτό το ξεχνάμε. Η μόνη δίοδος είναι το να μπείς σε στρατιωτική σχολή, αλλά και εκεί έχουν μειωθεί οι εισαχθείς. Ελπίζω να βοήθησα.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
panos2171
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από panos2171 »

Άσε που δε σε πιάνει και το όριο ηλικίας για τις παραγωγικές, μέχρι 21 είναι.
Άβαταρ μέλους
qwerqwer
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2012 11:11 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από qwerqwer »

Στην Ευελπιδων δλδ ας πουμε πως ακριβώς μπορώ να μπω, απ'τι ξέρω μονο με πανελλαδικες μπαινεις?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

qwerqwer έγραψε:Στην Ευελπιδων δλδ ας πουμε πως ακριβώς μπορώ να μπω, απ'τι ξέρω μονο με πανελλαδικες μπαινεις;


Ναί φίλε μου μόνο με πανελλαδικές εξετάσεις.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
qwerqwer
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2012 11:11 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από qwerqwer »

Ε μπα τοτε, ειμαι μεγαλος για πανελλαδικες και 4 χρονια ευελπιδων.
Guest

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπέρα σε ολους. Είμαι 18 χρονών και τελειώνω 3η λυκείου φετος και ενδιαφέρομαι για να περάσω σε μια απο τις δύο παρακάτω σχολές (Στρατιοτική σχολή ευελπίδων [ΣΣΕ] ή Σχολή Ναυτικών Δοκίμων [ΣΝΔ]) με την ελπίδα/πρόθεση να συνεχίσω στις ειδικές δυνάμεις των Λοκ ή των Οϋκ αντίστοιχα. Θά'θελα να μάθω αν κάποιος μπορεί να μου πεί γενικά τι γινετε με τους μισθούς των δυο αυτών ειδικών δυνάμεων με ολα τα σχολεία (είναι ίδιοι αν βγάλεις όλα τα σχολεία απο Λόκ και Ουκ; ) και το που μετατίθεσαι στο καθένα (μόνιμος Αθήνα ή οπουδήποτε; )

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
γιαννακακης

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από γιαννακακης »

Καλησπερα σας ειμαι 21 εχω τελειωσει. τη θητεια μου και τωρα θελω να μπω μονιμος λοκ προκυρηξεις δε βγαινουν σωστα; Αν δεν προκειτε ν βγουν ποτε; Αν οχι υπαρχει αλλος τροπος να μπω; Ευχαριστω εκ τον προτερον
γιαννακακης

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από γιαννακακης »

Επισης ηθελα να ρωτησω μπορω να παρω τηλ πουθενα να μαθω σχετικα με τις μονιμοτιτες?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

γιαννακακης έγραψε:Επισης ηθελα να ρωτησω μπορω να παρω τηλ πουθενα να μαθω σχετικα με τις μονιμοτιτες;


Όπου και να πάρεις τηλ Μόνιμος μόνο μέσω Στρατιωτικών Σχολών ή προκήρυξης για ΕΠΟΠ (που δεν το βλέπω σύντομα).

γιαννακακης

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από γιαννακακης »

Μεσω στρατιωτικες σχολες πως μπορω να δηλωσω; Απο εποπ δυκ δεν υπαρχει περιπτωση να βγει ποτε προκυρηξη Ουτε σε χρονια πιστευεις?
cuervo

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από cuervo »

γιαννακακης έγραψε:Μεσω στρατιωτικες σχολες πως μπορω να δηλωσω; Απο εποπ δυκ δεν υπαρχει περιπτωση να βγει ποτε προκυρηξη Ουτε σε χρονια πιστευεις;
Τις πως μπορείς να δηλώσεις, δίνεις πανελλήνιες βλέπεις που ανήκουν οι στρατιωτικές σχολές και αν πιάσεις τα μόρια και έπειτα τις δοκιμασίες (αθλητικές-υγειονομικά) τότε θα μπεις στο στρατό, τώρα αν εσύ θέλεις να περιμένεις να μπεις από προκήρυξη χωρίς να διαβάσεις θα περιμένεις δίχως ελπίδα, δεν πρόκειται να ξαναβγεί προκήρυξη για εποπ, ο τσάμπας πέθανε Εικόνα
pantelο
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Μάιος 01, 2015 12:38 am
Επικοινωνία:

Μόνιμος στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από pantelο »

καλησπερα... Ειμαι στα 17 χρονων και θα ηθελα να εισαχθω στις ειδικες δυναμεις και ιδιαιτερα στα ΛΟΚ οχι απλα για την θητεια μου αλλα για μια μονιμη δουλεια. Τι πρεπει να κανω απο μερος μου και εαν γινετε να μου περιγραψετε την εικονα που θα αντικρισω εκει σε σχεση εκπαιδευσης. Ευχαριστω
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες