Εκμετάλλευση ζώων

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Anonymous »

Εμας ηταν πεκινουα ουτε γαβγιζε τπτ δεν ενοχλουσε αυτος που το εκανε επρεπε να ηταν πολυ ψυχακιας.

παντως για το βιντεο λεω ειμαστε και ηθικοι αυτουργοι δεν λεω ολοι αλλα πολλοι αφου αγοραζουν ακομα τετοιες γουνες αν δεν κανω λαθος υπαρχει καποιο κινημα εναντιον των γουνων μινχ.

και εχουν βγαλει οικολογικες

Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

oΝτως υπαρχει αλλα ενημερωση στν κοσμο δεν υπαρχει. Εμεις αυτο π ειχαμε ηταν κοπροκολει κ τωρα εχουμε θιβετιανο σπανιελ... Κατι σαν πεκινουα αλλα με διαφορετικη ουρα. Κ τωρα το προσεχουμε περισσοτερο κ απο τν εαυτο μας.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από illy »

Το πιο συγκολονιστικο ειναι που χανετε αυτο το ζωντανο απο τη ζωη σας απο την μια στιγμη στην αλλη απο μακακια καποιου ανεγκεφαλου... Υπαρχει μια απιστευτη σχεση μεταξυ ζωου και ανθρωπου και απιστευτο δεσιμο
Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

Κοιτα για μενα πλεον ειναι το ιδιο συγκλονιστικο να χανω ενα δικο μου ζωακι κ να βλεπω στα βιντεο τις διαφορες αγριοτητες... Παρεπιπτωντως στην τηλεοραση δεν ειδα κανεναν να κανει κανα αφιερωμα στα εγκαταλελειμενα ζωα κ στα βασανισμενα. Βεβαια... Θελουμε να δουμε το πως τελειωσε η πετρουλα. Αλλο παλι κ τουτο. Τεσπα. βασικα ενταξει οταν δενεσαι με ενα ζωακι, δενεσαι σαν να ναι ο καλυτερος ς φιλος... Εχω ριξει κλαμα εγω. Εχω χασει τν σκυλο π προανεφερα. Π κ μονο οι εικονες π εχω στο μυαλο μ ειναι απεριγραπτες απο εκεινες τις ωρες. Αλλα εχω χασει κ εναν γατο οχι εχει πεθανει... Τν εχω χασει. Εδω κ 7χρονια. Κ το δεν τον ξαναβρηκα, οτι κ να εκανα. Αυτο κι αν ειναι ασχημο. Να ξερεις οτι μπορει να μην εχει να φαει. Να τν εχουν πατησει. Κλπ. Κλπ... Ισως γι αυτο η κλιση μου στα ζωα.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από GenerX »

Παιδιά μη τα μπλέκουμε ολα. Είναι δυστυχώς πολύ σκληρό, αλλα όταν ενα ζωάκι το εκτρέφουν και το μεγαλώνουν σε εργαστήριο και του κάνουν πειράματα, δε το κάνουν για να το βασανίσουν, οι άνθρωποι έχουν το μυαλό στο κεφάλι τους, δε γελάνε, δε κλαίνε, δεν δεν δεν, και ψάχνουν τρόπους για να κάνουν τη ζωή ανθρώπων ευκολότερη.

Τώρα για αυτούς που αποκεφαλίζουν ζώα και ολα τα συναφή, έχουν τη βία μέσα τους και στο μυαλό δεν είναι καλά. Χρήζουν ψυχιατρικής βοήθειας.

Όσο για την Peta μη τυχόν και πάτε και σπαταλάτε τα λεφτά σας σε αυτή την οργάνωση. Παρόλο που φαίνεται αθώα και υπέρμαχη, έχει λάκκο η φάβα...

Jimmy
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 7:24 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Jimmy »

Συγλονιστικο αυτο το βιντεο... Κι εγω Μια απ'τα ιδια, εχω χασει μια γατα κι ενα σκυλο απο φολα ενω δεν ενοχλουσαν κανενα... Τι να πεις για τη βαραβροτητα των ανθρωπων...
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Το βίντεο σαφώς και δεν το είδα, έχω δει παλιότερα κάποια παρόμοια, με χειρότερο ένα που είχε δείξει ο Πανούσης για διάφορα ζώα κατά την διάρκεια διαλείματος από το dvd του που είχε κυκλοφορήσει παλιότερα το "με λένε Πόπη".

Πλέον δεν μπορώ να τα βλέπω. Τα ξέρω ήδη οπότε για ποιο λόγο να τα δω.

Έχω να πω πάντως πως σαν λαός, τρέφουμε αρκετή κακία μέσα μας. Γιατί εγώ μόνο έτσι μπορώ να το μεταφράσω όταν κάποιος είναι ικανός να συμπεριφερθεί σε ένα ανήμπορο πλάσμα. Και μην νομίζετε, αυτοί που είναι ικανοί να κάνουνε τέτοια σε ένα άμοιρο ζώο, είναι ικανοί να κάνουνε παρόμοια άσχημα πράγματα σε έναν συνάνθρωπό τους αν τους βρεθεί η ευκαιρία. Απλά τα ζώα δεν θα τους κάνουνε μήνυση.

Στο μέρος απ'όπου κατάγομαι, κάποιος έκοψε στην πριονοκορδέλα ένα κουταβάκι επειδή έκλεγε και δεν τον άφηνε να κοιμηθεί. Ο ίδιος βέβαια πήγαινε με το αγροτικό του στην χωματερή της περιοχής και πατούσε τα αδέσποτα που έψαχναν να φάνε. Καλά για το πως θανατώνουνε τα κουταβάκια που δεν θέλουνε δεν χρειάζεται να κάνω περιγραφές. Απλά σκεφτείτε ότι χειρότερο τρόπο και θα είστε μέσα.

Τώρα γιατί είπα ότι σαν λαός έχουμε κακία. Σε όποια χώρα και να έχω πάει, δεν έχω δει τέτοια αντιμετώπιση των ζώων όπως βλέπουμε σε μας.

Στην Ιταλία που ζω εκτός του ότι υπάρχει καταρχάς νοοτροπία ότι δεν γίνεται να αφήσουμε ένα ζώο, να το παρατήσουμε, υπάρχει πολύ καλή κρατική μέριμνα για την σπάνια περίπτωση που μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο.

Γενικά πάντως δεν έχω δει ποτέ μα ποτέ αδέσποτο.

Στην Ρωσία που πηγαίνω συχνά, υπάρχουνε πολλά αδέσποτα, αλλά δεν έχω δει ποτέ μου άνθρωπο να τα κακομεταχειρίζεται όπως έχουμε δει άπειρες φορές στην Ελλάδα. Δεν έχω δει ποτέ μου φοβισμένο σκυλί, πάντα τα προσέχουνε και τα αφήνουνε στην ησυχία τους.

Σε άλλες χώρες όπως Αγγλία, Γαλλία πχ πάλι δεν έχω δει ποτέ αδέσποτο, φαντάζομαι ότι η κατάσταση θα είναι παρόμοια με της Ιταλίας.
Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

Jimmy έγραψε:Συγλονιστικο αυτο το βιντεο... Κι εγω Μια απ'τα ιδια, εχω χασει μια γατα κι ενα σκυλο απο φολα ενω δεν ενοχλουσαν κανενα... Τι να πεις για τη βαραβροτητα των ανθρωπων...
τι σημαινει βαραβροτητα;
Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

Markos_Hdi έγραψε:Το βίντεο σαφώς και δεν το είδα, έχω δει παλιότερα κάποια παρόμοια, με χειρότερο ένα που είχε δείξει ο Πανούσης για διάφορα ζώα κατά την διάρκεια διαλείματος από το dvd του που είχε κυκλοφορήσει παλιότερα το "με λένε Πόπη".

Πλέον δεν μπορώ να τα βλέπω. Τα ξέρω ήδη οπότε για ποιο λόγο να τα δω.

Έχω να πω πάντως πως σαν λαός, τρέφουμε αρκετή κακία μέσα μας. Γιατί εγώ μόνο έτσι μπορώ να το μεταφράσω όταν κάποιος είναι ικανός να συμπεριφερθεί σε ένα ανήμπορο πλάσμα. Και μην νομίζετε, αυτοί που είναι ικανοί να κάνουνε τέτοια σε ένα άμοιρο ζώο, είναι ικανοί να κάνουνε παρόμοια άσχημα πράγματα σε έναν συνάνθρωπό τους αν τους βρεθεί η ευκαιρία. Απλά τα ζώα δεν θα τους κάνουνε μήνυση.

Στο μέρος απ'όπου κατάγομαι, κάποιος έκοψε στην πριονοκορδέλα ένα κουταβάκι επειδή έκλεγε και δεν τον άφηνε να κοιμηθεί. Ο ίδιος βέβαια πήγαινε με το αγροτικό του στην χωματερή της περιοχής και πατούσε τα αδέσποτα που έψαχναν να φάνε. Καλά για το πως θανατώνουνε τα κουταβάκια που δεν θέλουνε δεν χρειάζεται να κάνω περιγραφές. Απλά σκεφτείτε ότι χειρότερο τρόπο και θα είστε μέσα.

Τώρα γιατί είπα ότι σαν λαός έχουμε κακία. Σε όποια χώρα και να έχω πάει, δεν έχω δει τέτοια αντιμετώπιση των ζώων όπως βλέπουμε σε μας.

Στην Ιταλία που ζω εκτός του ότι υπάρχει καταρχάς νοοτροπία ότι δεν γίνεται να αφήσουμε ένα ζώο, να το παρατήσουμε, υπάρχει πολύ καλή κρατική μέριμνα για την σπάνια περίπτωση που μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο.

Γενικά πάντως δεν έχω δει ποτέ μα ποτέ αδέσποτο.

Στην Ρωσία που πηγαίνω συχνά, υπάρχουνε πολλά αδέσποτα, αλλά δεν έχω δει ποτέ μου άνθρωπο να τα κακομεταχειρίζεται όπως έχουμε δει άπειρες φορές στην Ελλάδα. Δεν έχω δει ποτέ μου φοβισμένο σκυλί, πάντα τα προσέχουνε και τα αφήνουνε στην ησυχία τους.

Σε άλλες χώρες όπως Αγγλία, Γαλλία πχ πάλι δεν έχω δει ποτέ αδέσποτο, φαντάζομαι ότι η κατάσταση θα είναι παρόμοια με της Ιταλίας.
απο που καταγεσαι; Κ κανενας δεν κανει τιποτα; Υπαρχει νομος, βεβαια οχι πολυ επαρκης αλλα υπαρχει. Ρε πνιξιμο π θελουν καποιοι.
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Θα μου επιτρέψεις να μην αναφέρω τον τόπο μου ακριβώς μετά από αυτό, γιατί κατά τα άλλα τον σέβομαι και τον υπεραγαπάω.

Δεν θέλω λοιπόν να ταυτιστεί με κάτι τόσο αρνητικό.
Anonymous

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Anonymous »

Στην ρωσσια τα σκυλια τα τρωνε ειδικα το συκωτι το θεωρουν φαρμακο για τον πλευριτη. νομιζω οτι περισσοτερο στο καζακσταν.

αλλα δεν τα βασανιζουν.

ειναι θεμα και παιδειας ξερω εναν που πιανει βατραχους και τους βαζει στο στομα τσιγαρο.

Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

ΕΕΕΕ; Ποιος στο είπε αυτο ρε συ;

Μην ακούω χαζομάρες!
Anonymous

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρωτα οταν ξαναπας ειδικα καποιους που ειναι απο το καζακσταν το εχουν για φαρμακο.

για ρωσσια δεν περνω και ορκο αλλα για το καζακσταν το ξερω καλα

Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Ναι φίλε μου αλλά αυτό είναι εντελώς παραπληροφόρηση που κάνεις.

Τι σχέση έχει η Ρωσία με το Καζακστάν;

Δηλαδή ότι γίνεται στην Βουλγαρία ισχύει και για την Ελλάδα;

Δεν χρειάζεται να ρωτήσω σαφώς κανέναν γιατί ξέρω πάρα πολύ καλά τι γίνεται στην Ρωσία.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Εκμετάλλευση ζώων

Δημοσίευση από GenerX »

Μη φτάσουμε να κατακρίνουμε διατροφικές συνήθειες.

Το θέμα είναι η βία την οποία χρησιμοποιούμε για... Γούνες κτλ

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες