ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Terminator »

Οχι η ΣΑΝ είναι ΑΣΕΙ και επομένως έχουν πρόσβαση μόνο απο Γενικό Λύκειο
Nosotromos
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 2:34 pm
Τοποθεσία: 69
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Nosotromos »

14 έγραψε:Καλησπέρα ! Διάβασα το thread αλλά δεν βρήκα κάποια ξεκάθαρη απάντηση. Οι απόφοιτοι της Σ. Α. Ν μπορούν να εργαστούν ως combat medics ή εργάζονται μόνο σε στρατιωτικά νοσοκομεία ; Αν ναι, πόσο δύσκολο είναι να γίνει αυτό ;


Αναλόγως των υπηρεσιακών αναγκών.Combat Medic σε μόνιμη βάση όχι αλλά προκύπτουν ευκαιρίες. Η κύρια απασχόληση είναι στα στρατιωτικά νοσοκομεία.

αλικη

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από αλικη »

Γεια σας απο οσα διαβασα παραπανω εχω καποιες απορροιες ! Εφοσον ενας νοσηλευτεις δουλευει στ στρατο ποιους ηλικιωμενους φροντιζει ;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Terminator »

Γιατί ο νοσηλευτής μόνο ηλικιωμένους φροντίζει; Τους ασθενής των στρατιωτικών νοσοκομείων περιποιήσε που νοσηλεύονται εκεί
Σταυρούλα

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Σταυρούλα »

Γεια σας. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις. Φέτος δίνω πανελλήνιες και έχω μπερδευτεί πολύ. Λοιπόν ήθελα να ρωτήσω πρώτα από όλα για τις μεταθέσεις και αν αποφασίζεις εσύ αν θα πας στρατό, λιμενικό ή αεροπορία. Και ένα τελευταίο αν με το που βγαίνεις από την σχολή, έχεις σίγουρη δουλειά..
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Terminator »

Καταρχάς πας στρατό ξηράς, πολεμικό ναυτικό ή πολεμική αεροπορία και αυτό γίνεται κατόπιν κλήρωσης στο 4ο έτος φοίτησης στην σχολή και ναι σου προσφέρει σίγουρη δουλειά.
slalom

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από slalom »

Σταυρούλα έγραψε:Γεια σας. Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις. Φέτος δίνω πανελλήνιες και έχω μπερδευτεί πολύ. Λοιπόν ήθελα να ρωτήσω πρώτα από όλα για τις μεταθέσεις και αν αποφασίζεις εσύ αν θα πας στρατό, λιμενικό ή αεροπορία. Και ένα τελευταίο αν με το που βγαίνεις από την σχολή, έχεις σίγουρη δουλειά.


Το λιμενικό που κολλάει;

Εύα

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Εύα »

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω για την σχολή ΣΑΝ! Διαρκεί 4 έτη; Έχεις μέρες εξόδου; Αν ναι κάθε πόσες μέρες; Έχει άδειες τις γιορτές; Έχει χρηματικό πόσο κατά την διάρκεια της Σχολής; Αν ναι πόσο; Τέλος εγω είμαι μαθήτρια γ Λυκείου επαλ στο τομέα Υγείας και προνοίας μπορώ Ν περάσω ΣΑΝ?
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Terminator »

Είναι ΑΣΕΙ (4έτη φοίτηση δλδ) οπότε δεν σου επιτρέπεται να πας εκεί απο ΕΠΑΛ μόνο σε σχολές υπαξιωματικών
mtheodoulou

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από mtheodoulou »

Εγώ ειμαι πρώτο έτος νοσηλευτικης και θα ήθελα να ξερω αν μπορω με κατατακτηριες να μπω στην σχολη αξιωματικων νοσηλευτικης και ποια κριτηρια πρεπει να εχω...
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Terminator »

Δεν γίνεται κατατακτήριες απο ΑΕΙ σε στρατιωτική σχολή
Terminator

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Terminator »

AΠΑΝΤΗΣΤΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩ! Γεια σας σκεφτομαι για στρατιωτικη νοσηλευτικη αλλα μου ειπαν οτι πολλους στρατιωτικους νοσηλευτες (που δεν εχουν μεσο να πανε σε νοσοκομειο) τους στελνουν για καποιο χρονικο διαστημα σε στρατιωτικες μοναδες και εκτος ελλαδας πχ εμπολεμες ζωνες ισχυει κατι τετοιο; Αν ισχυει ειναι υποχρεωτικο να πας και αν αρνηθεις τι γινεται; Επισης μπορω να παρω απαλλαγη αν εχω οικογενεια και παιδια;
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Terminator »

To μήνυμα σου έχει απαντηθεί σε άλλο post! Μην ξαναχρησιμοποιήσεις το name μου ούτε καν σαν ανώνυμος χρήστης
Ελενη.Σ

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελενη.Σ »

Θα ηθελα να ρωτησω κ εγω κατι για την ΣΑΝ. Μετραει κ σε αυτην την σχολη το υψος (πανω απο 1,60 για τις γυναικες;)ρωταω διοτι αν και ο νομος λεει ετσι ετυχε να δω και πιο κοντους εντος της σχολης
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Terminator »

Φυσικά και μετράει το ύψος και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις εξαντλούν την αυστηρότητα στο θέμα αυτό όπως και στα υγειονομικά
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης