Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από egweimai »

Αυτό νομίζω θεωρητικά μπορεί να συμβεί ακόμη κι αν δεν έχεις κάνει επέμβαση. Αλλά κυρίως το λένε για τις πρώτες εβδομάδες.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Nassos »

Ναι γενικά μιλάω για αποκόλληση φακού.
GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Δεν ξερω αν αυτο σου αναπτερωσει το ηθικο αλλα ακου... Ειναι γεγονος οτι στην αμαρικανικη πολεμικη αεροπορια ηδη απο το 2006 δεχονται υποψηφιους που εχουν κανει επεμβαση στα ΜΑΧΗΤΙΚΑ. Ακομα ξεκινουν ενα μεγαλο προγραμμα και κανουν επεμβασεις ακομα κ σε εν ενεργεια πιλοτους για να τους δωσουν την υπερανθρωπη οραση που μπορει να σου χαρισει το λειζερ. Τα αποτελεσματα ηταν... Οτι στο 85% τον πιλοτων βελτιωθηκε εμφανως η οραση (χωρις να εχουν απο πριν μυωπια) ενω κανεις δεν ειπε οτι χαλασε εστο κι ελαχιστα η οραση του! Αφου λοιπον το κανουν οι αμερικανοι και μαλιστα τωρα και οι αυστραλοι και οι πακιστανοι νομιζω (ισως και αλλες μεγαλες αεροποριες) θα μπορουσε να γινει Κατι τετοιο και στην Ελλαδα! Επιλπλεον το εξοδα της επεμβασης τα πληρωνε ο αμερικανικος στρατος!
GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

KΑι ο πατερας μου μου λεει να παω ΣΜΑ αλλα αυτο που δεν ξερω ειναι τι ακριβως κανουν. Ειναι μηχανικοι αλλα απο οτι μου λεει δεν αγγιζουν τα αεροπλανα οποτε ειμαι μπερδεμενος. Το αλλα που με ενδιαφερει ειναι η ΣΙΡ αλλα δεν περνει ατομα καθε χρονο και δεν ξερω τι παιζεται με την μυωπια. Το παραδοξο παντως ειναι οτι ο πατερας μου εχει αφυσικα καλη οραση ουτε ο Chuck Yeager να ηταν! Και ομως πηρα την μυωπια της μανας μουΕικόνα!
GIORGOS96PATRA

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από GIORGOS96PATRA »

Ξερεται αν στα ελικοπτερα σε δεχονται με επεμβαση laser;
Guest

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπέρα σας, φετος δινω πανελληνιες και η μυωπια μου ειναι 5,5. Σκοπος μου ειναι η ΣΣΕ, δεν ξερω τι να κανω, αφου το οριο στα οπλα ειναι 4,5. Ποτε γινονται οι ιατρικες εξετασεις; Και αν θα προλαβω να κανω εγχειρηση λογικα μετα τις πανελληνιες (δεν με συμφερει να κανω τωρα γιατι θα χασω πολλα μαθηματα με εξετασεις, εγχειρησεις κ. Α). Οποιος γνωριζει για το θεμα αυτο ας μου απαντησει.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Guest έγραψε:Καλησπέρα σας, φετος δινω πανελληνιες και η μυωπια μου ειναι 5,5. Σκοπος μου ειναι η ΣΣΕ, δεν ξερω τι να κανω, αφου το οριο στα οπλα ειναι 4,5.Ποτε γινονται οι ιατρικες εξετασεις; Και αν θα προλαβω να κανω εγχειρηση λογικα μετα τις πανελληνιες (δεν με συμφερει να κανω τωρα γιατι θα χασω πολλα μαθηματα με εξετασεις, εγχειρησεις κ. Α). Οποιος γνωριζει για το θεμα αυτο ας μου απαντησει.


Αρχές Ιουνίου, υπολόγισε όμως ότι για να επανέλθει η όραση σου σε φυσιολογικά επίπεδα θα περάσει 1 μήνας το λιγότερο, στην αρχή θα τα βλέπεις όλα θολά

Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από diplomaths »

Δεν προλαβαίνεις μετά τις εξετάσεις, γιατί έχεις και τις ενδοσχολικές
επίσης δεν συγκρίνεται η φωτεινότητα του περιβάλλοντος τον Ιούνιο με τον Δεκέμβριο
το καλύτερο είναι μέσα στις διακοπές των Χριστουγέννων, όπου την πρώτη βδομάδα συνήθως δεν λειτουργούν ούτε τα φροντιστήρια
Άβαταρ μέλους
savvas954
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2011 5:23 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από savvas954 »

Στα χριστουγεννα υπαρχει προβλημα πρεπει να κανω επαναληψεις, δηλαδη πολυ διαβασμα. Αν κανω την εγχειρηση τοτε ποσο καιρο θα χασω, μεχρι να μπορω να διαβασω κανονικα;
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από diplomaths »

Το καλοκαίρι πάντως δεν προλαβαίνεις. Δεν θα προλάβει να επανέλθει, και διακινδυνεύεις να τα χάσεις.
Άβαταρ μέλους
savvas954
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2011 5:23 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από savvas954 »

Δεν γινεται να παρω παραταση?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Greek_Army »

savvas954 έγραψε:Δεν γινεται να παρω παραταση;


Σε τι να πάρεις παράταση;

Άβαταρ μέλους
savvas954
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 07, 2011 5:23 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από savvas954 »

Στις εξετάσεις (ιατρικες).
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Διόρθωση μυωπίας με λέιζερ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στην εγκύκλιο των στρατιωτικών σχολών δεν αναφέρεται κάτι τέτοιο απ'όσο θυμάμαι

Μπορείς να κοιτάξεις και μόνος σου, εδώ

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης