Ξύρισμα στο στρατό

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από Antonis21 »

Ισχυει οτι ισχυει σε ολοκληρο τον Στρατο Ξηρας. Το ξυρισμα πρεπει να ειναι καθημερινο. Οι μοναδικες περιπτωσεις που υπαρχει ανοχη σε αυτο το θεμα ειναι σε περιοδο επιχειρησεων οταν δεν υπαρχει ο χρονος και η ανεση.

Τα γενια νομιζω επιτρεπονται στο Πολεμικο Ναυτικο, αλλα νομιζω μονο εν πλω. Ας μας πει καποιος του ναυτικου για σιγουρα...
10ALELEGOHOME

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από 10ALELEGOHOME »

Τι μας λετε ρε παιδια τωρα; Οτι στο πεζικο ξυριζονται; Θα τρελαθουμε τελειως; Στις ειδικες δυναμεις τουλαχιστον στην μοναδα που υπηρετω εγω αν σε πετυχουν αξυριστο... Καψωνι και αναφορα! Γιαυτο τεντα! Δεν με παιρνει για αλλες μλκιες... Δεν τους χαριζω ουτε λεπτο!
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Antonis21 έγραψε:Ισχυει οτι ισχυει σε ολοκληρο τον Στρατο Ξηρας. Το ξυρισμα πρεπει να ειναι καθημερινο. Οι μοναδικες περιπτωσεις που υπαρχει ανοχη σε αυτο το θεμα ειναι σε περιοδο επιχειρησεων οταν δεν υπαρχει ο χρονος και η ανεση.

Τα γενια νομιζω επιτρεπονται στο Πολεμικο Ναυτικο, αλλα νομιζω μονο εν πλω. Ας μας πει καποιος του ναυτικου για σιγουρα...
Σε κανονισμους και εγχειριδια εκστρατειας γραφεται οτι στις ασκησεις δεν πρεπει να ενθαρυνεται το ξυρισμα. Για το Π. Ν. Το ξυρισμα ακολουθει το Σ. Ξ. Μονο για τους δοκιμους με την προυποθεση οτι δεν θα παιζεις δηλ. Την μια εβδομαδα θα κανεις σχεδια και την αλλη θα εισαι ολος. Μια εμφανηση που αντιστοιχη με τη φωτογραφια ταυτοτητας

Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από dimitris mak »

Εγω για την ηλικια μου εχω πολλα γενια και γενικα τα αφηνω συνεχεια... Τα περνω με μηχανι συνηθος... Αλλα ολα οκ! Δεν εχω προβληματα και να ξυρηζομαι καθε μερα... Τις τελευταιες μερες το κανω και ολα μια χαρα! Συνηθεια ειναι ολα...
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από OMEGA »

Οποιος θελει να γλυτωσει το ξυρισμα αυτο μονο μπορει να γινει με διαγνωση απο δερματολογο μετα θα σε στειλουν σε στρατιωτικο νοσοκομειο και θα σου γραψουν το αναλογο χαρτι... Και ετσι θα απαλλαγεις απο το καθημερινο ξυρισμα

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Εγω για την ηλικια μου εχω πολλα γενια
Αυτο το ειχε πει ενα γιδι, ενα ζωντανο απο την Κρητη σε ενα Λοχαγο και του απαντησε

"Δηλαδη ρε ταδε, θες να μας πεις οτι εισαι πιο αντρας απο μας; Τσιμπα 5μερουλες για να το ξανασκεφτεις. "

Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από OMEGA »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Εγω για την ηλικια μου εχω πολλα γενια
Αυτο το ειχε πει ενα γιδι, ενα ζωντανο απο την Κρητη σε ενα Λοχαγο και του απαντησε

"Δηλαδη ρε ταδε, θες να μας πεις οτι εισαι πιο αντρας απο μας; Τσιμπα 5μερουλες για να το ξανασκεφτεις. "

Εικόνα

"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από dimitris mak »

Παντος εγω δεν λεω αχ τι θα κανω με το δερματακι μου... Και λοιπα... Εγω λεω ενα αληθεινω γεγονος... Εχω πολλα γενια και δεν σκεφτωμαι αχ τι θα πρεπει να ξυριζομαι καθε μερα... Οχι ρε #@^&@! Το... Και βλακειες...
...
10ALELEGOHOME

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από 10ALELEGOHOME »

Εχω πολλα γενια λεει... να τα ξυρισεις ρε μεγαλε! εμεις ***** ειμασταν δηλαδη; βγαινω εκτος εαυτου με αυτα που βλεπω!9 μηνες ειναι και κανετε λες και ηρθε το τελος του κοσμου πια!
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από OMEGA »

Παιδια το ξυρισμα επιβάλλεται αυστηρα ! Κοπτικες μηχανες κτλ... Ειναι για πεταμα αν δεν θες να τρως καμπανες και φυλακες καθε μερα ξυρισμα Με ξυραφι
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από Hyper »

Ετσι παραδοσιακα πραματα. Ξυραφι κ αγιος ο θεος. Ρε omega εισαι κ κρητικος ετσι; Κουτουλουφαρι εχω παει συντεκνε. Χερσονησσο εμενα πιο μικρος
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από OMEGA »

Παιδια τι προτιματε big η gillette ξυραφακια;
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από Hyper »

Ομεγκα τζιλετ for the win!

Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από OMEGA »

Ειναι λιγο ακριβουτσικα ομως ρε συ...
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Ξύρισμα στο στρατό

Δημοσίευση από Hyper »

OMEGA έγραψε:Ειναι λιγο ακριβουτσικα ομως ρε συ...
Δεν εχεις αδικο ειναι λιγακι αλλα ξυριζεσαι χωρις κοψιματα. Τα big τα ειχα δοκιμασει μια φορα που ειχα ξεμεινει απο gillete και κατασφαχτηκα!Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες