Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vesst »

Αν καποιος ξερει σιγουρα ας μου πει πλζ! Αν μπω ΣΜΥ μετα πως παω ουκ και μετα απο ποσα χρονια παω ουκ; Και για να παω τι ακριβως γινεται; Ας μου πει καποιος στα σιγουρα αν γνωριζει
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vesst »

Θα ηθελα λιγη βοηθεια παρακαλω. Λοιπον απο μικρος ειχα 1 ονειρο να γινω ΒΑΤΡΑΧΟΣ! Τωρα π εγιναν αλλαγες ο πατερας μου (πρωην βατραχι) δεν ξερει τι γινεται Λοιπον απο την αρχη ειμαι 17 ετων και τεχνολογικη κατευθυνση...1) Που δηλωνω για να παω ουκ γρηροτερα;2) Αφου μπω εκει πως παω ουκ;3) Παιζει εκτος απο τις δοκιμασιες που εχει για να μπεις στο σχολειο κανενα ρολο το υψος και αυτα;(ειμαι 1.77 αλλα παω box) Παρακαλω αν ξερει καποιος στα σιγουρα καποια πραγματα ας απαντησει! Ειμαι νεος στο forum και χρειαζομαι βοηθεια για αυτο το θεμα γιατι δεν εχω κανεναν που να ξερει... Και οι πανελληνιες πλησιαζουν! Λοιπον οι ουκ ειναι πλεον μονιμοι; Τι μισθο παιρνουν;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Rafale »

Θελεις αξκος στις ειδικες δυναμεις; Η απλα θητεια στις ειδικες δυναμεις;
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vesst »

Απλη θητεια στα ουκ
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Rafale »

vesst έγραψε:Απλη θητεια στα ουκ
εμ ειδες; Εισαι σε λαθος θεμα. Πανε θεμα ειδικων δυναμεων και ενημερωσου εκει απο τα επιμερους θεματα
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vesst »

Ναι δεν λεει τιποτα απλα το ποσο καιρο ειναι το σχολειο στα ουκ και μετα ποσο η εκπαιδευση...
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vesst »

Παιδια θα ηθελα λιγη βοηθεια γιατι ειμαι ασχετος και δεν εχω καποιο να με βοηθησει... Εγω ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση και πιανω 2ο-3ο-4ο πεδιο με το μαθημα επιλογης μου (βιολογια) ... Που ακριβως ειναι η καλητερη σχολη για να δηλωσω ωστε να μπω στα ουκ; Τωρα π παρναω περιοδευων πρεπει να δηλωσω ουκ παλι; Απλα θελω να ειμαι μονιμο στελεχος οσο μονιμο μπορει να γινει αφου ειναι 7ετια πλεον στην ουκ η μυκ (δεν ξερω ποιο απο τα 2 ισχυει τωρα; ) Παιδια λιγη βοηθεια παρακαλω γιατι πλησιαζει ο καιρος Σε αυτην την σχολη που ειναι η καλητερη για να παω μυκ μετα απο ποσο καιρο δηλωνω και τι ακριβως γινεται;
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vesst »

Εγω θελω να μπω ΜΥΚ απο σμυν και σμυ παω σωστα; Μετα απο ποσο καιρο σε αυτες τις σχολες δηλωνω για τη ΜΥΚ;
γιαννης

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από γιαννης »

Ρε μα γκες εχω μια απορια. Για να περασεις ειδικες δυναμεις απο ΣΜΥ Πρεπει να κανεις καποιο αθλημα απο μικρος; Και γενικα για ειδικες δυναμεις χρειαζεται να κανεις καποιο αθλημα; Ευχαριστω
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Πρεπει να γημαζεσαι η να κανεις ενα αθλημα πρεπει να εχεις αντοχη εχει πολυ τρεξιμο!
ΣΤΡΑΤΟΣ

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΣ »

Καλημερα μαγκες για μονιμος ειδικες δυναμεις απο ΣΜΥ πρεπει να κανεις καποι αθλημα απο μικρος; Ρωταω γιατι οσους γνωστους εχω εκαναν κοπηλασια ή κολυμβητηριο απο μικροι. Και αναρωτιεμαι μηπως παιζει καποιο ρολο αυτο. Παρακαλω να απαντησει καποιος που γνωριζει ευχαριστω
vesst
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 16, 2010 2:44 am
Επικοινωνία:

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από vesst »

Μπορει να μου πει καποιος τι εξετασεις ιατρικες γινονται για την εισαγωγη στις στρατιωτικες σχολες (αναλυτικα παρακαλω) και πως υπαρχει περιπτωση να κοπεις?
Stargazer

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Stargazer »

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι 3η λυκειου και σκεφτομαι να περασω Ευεπλιδων (πιο συγκεκριμενα θα ηθελα να παω ειδικες δυναμεις αν τελικα τελειωσω τη σχολη) αλλα φοβαμαι μηπως η ζωη του αξιωματκου δεν ειναι οπως τη φανταζομαι. Ενας απο τους κυριοτερους λογους για τους οποιους σκεφτομαι να γινω στρατιωτικος ειναι γιατι θελω το επαγγελμα μου να απαιτει δυναμισμο και δραση και φυσικα επειδη μου αρεσει η ιδεα του στρατου. Ωστοσο, μπορει να ακουγεται χαζο, αλλα φοβαμαι μηπως σαν αξιωματικος μουροχαυλιασω και μηπως πιο πολυ καθομαι-επιβλεπω-διαβαζω παρα ασκουμαι-αθλουμαι-εκπαιδευομαι... Ουσιαστικα αυτο που ζηταω απο εσας ειναι να μου δωσετε μια πιο συγκεκριμενη εικονα για τα καθηκοντα και τις ασχολιες του αξιωματικου (ειδικων δυναμεων συγκεκριμενα). Ευχαριστω εκ των προτερων...
Γιάννης

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Παιδια ακουστε να σας φανει γελειο αλλα ειμε 14 χρονων και θελω να παω στις ειδικες δυναμεις του στρατου.
Πρωτων δεν εχω καταλαβει που θα σπουδασω απο οτι ξερω νομιζω θα μπω αξιωματικος.
Και δευτερων τι θα χρειαστει για να μπω σωματικη κατασταση την εχω και βαθμους 18.11/13 στο δευτερο γενικα μονο 18 μερνς και 19 στο τριτο. Αυτα παρακαλω απαντηστε.thnxΕικόνα
Γιάννης

Αξιωματικός στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Παιδια ακουστε να σας φανει γελειο αλλα ειμε 14 χρονων και θελω να παω στις ειδικες δυναμεις του στρατου.
Πρωτων δεν εχω καταλαβει που θα σπουδασω απο οτι ξερω νομιζω θα μπω αξιωματικος.
Και δευτερων τι θα χρειαστει για να μπω σωματικη κατασταση την εχω και βαθμους 18.11/13 στο δευτερο γενικα μονο 18 μερνς και 19 στο τριτο. Αυτα παρακαλω απαντηστε.Εικόνα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες