Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Δημήτρης

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Οι δικαιούχοι 8μηνης θητείας παραμένουν λιγότερο στην παραμεθώριο ή απλά δεν κάνουν τον τελευταίο μήνα και απολύονται από εκεί; Κάτι μου είχαν πει για μόνο 2 μήνες παραμεθώριο.
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από OMEGA »

Δεν μπορεις να το ξερεις αυτο...
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
mitsos

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από mitsos »

Καλησπέρα, το Νοέμβριο παρουσιάζομαι στην 124 ΠΒΕ, είμαι ο μεγαλύτερος απο 5 αδέρφια στην οικογένεια και δικαιούμαι μειωμένη θητεία 6 μηνών. Υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν μετάθεση κοντά στον τόπο κατοικίας μου; Ευχαριστώ!
Στελιος

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Στελιος »

Καλησπερα μπορει να μου απαντησει καποιος αν γνωριζει; Ειμαι ο μοναδικος γιος με δυο ενηλικες αδερφες δικαιουμαι 8 μηνη θητεια; Τι χαρτια χρειαζονται και μεσα στο στρατοπεδο ποτε ακριβως να τα κανω π. Χ 2μηνες πριν απολυθω; Μου ειπανε να μην κανω τα χαρτια απο πριν γιατι τους 8μηνιτες τους στελνουν μακρυα. Επισης βγαινω σιγουρα Ι4 λογω κιλων ξερετε αν δεν υπαρχει μεσον, θα εχω μονο μια μεταθεση και μακρυα απο την Θεσσαλονικη οπου ζω; Ευχαριστω εκ των προτερων

Να διευκρινισω ο μοναδικος γιος αλλα με δυο μεγαλυτερες αδερφες ...
stelios21

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από stelios21 »

Καλησπερα, ποση ειναι η υποχρεωτικη παραμονη στην παραμεθωριο για τους 9 μηνιτες;

κανονικα ειναι 8 μηνες αλλα λενε οτι με λιγο βυσμα, κανεις τους 6 και φευγεις μετα. Ισχυει ρε παιδια;
ΚΟΥΚ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Ιαν 07, 2011 6:18 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από ΚΟΥΚ »

Υπαρχει καποιο εντυπο για να κανω αναφορα για μεταθεση λογο τριτεκνιας και προβλημα υγειας του παιδιου μου;Εικόνα ...
vagelis568
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 19, 2011 2:25 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από vagelis568 »

Καλησπερα παιδια! ειμαι ο μοναδικος γιος απο 3 αδελφια, και μου ειπαν πως θα κανω 8 μηνο. επισης πως αφου κανω 4 μηνες μετα δικαιουμαι να παρω μεταθεση κοντα στη περιοχη μου! αληθεια ειναι ή βλακειεσ?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

vagelis568 έγραψε:Καλησπερα παιδια! Ειμαι ο μοναδικος γιος απο 3 αδελφια, και μου ειπαν πως θα κανω 8 μηνο. Επισης πως αφου κανω 4 μηνες μετα δικαιουμαι να παρω μεταθεση κοντα στη περιοχη μου! Αληθεια ειναι ή βλακειεσ;


Ότι παίρνεις μετάθεση ισχύει τώρα το πόσο κοντά θα είναι στην περιοχή σου. Δεν μπορώ να στο εγγυηθώ
giannis

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από giannis »

Χαίρεται! Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σχετικά με τις μεταθέσεις.

Παρουσιάζομαι Αυλώνα στις 3/5 και θα υπηρετήσω 8μηνο (έχασα τον πατερά μου πριν από 6 μήνες και ήμαστε 4 αδέρφισα)

Μου έχουν πει πως μετά από κάποιους μήνες δικαιούμαι μετάθεση σε περιοχή συμφερόντων μου.

Αυτός ο τόπος μπορεί να είναι όποιος νομός δηλώσω εγώ η αναγκαστικά ο νομός κατοικίας της οικογένειας μου (Κοζάνη).

Μπορώ μονό με τα μόρια που θα συγκεντρώσω (χωρίς βύσμα) να πάω Θεσσαλονίκη όπου έχω σπίτι ή κάτι τέτοιο είναι αδύνατο;

Μπορεί να είναι λίγο άκυρο, ρωτάω απλά γιατί από τα στρατόπεδα στην περιοχή μου δεν υπάρχει τρόπος να πηγαίνω σπίτι μου για διανυκτέρευση η στις εξόδους (δεν υπάρχει συγκοινωνία ούτε κάποιος με αυτοκίνητο στην οικογένεια
Posed

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Posed »

Παιδιά είναι να υπηρετήσω στην Πολεμική Αεροπορία.

Μου εξήγησε ο φίλος Greek_Army ότι δεν γίνονται μετατάξεις πλέον.

Θέλω να ρωτήσω επειδή είμαστε 3 αδέρφια (έχω 1 μεγαλύτερη και 1 ανήλικη αδερφή) έχω κάποιο δικαίωμα να πάρω μετάθεση στην Αττική, και αν ναι μετά από πόσους μήνες θητείας;

Ευχαριστώ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δικαιούσαι 9μηνο και μένεις αμετάθετος σε παραμεθώρια περιοχή
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Palioseira »

Οποιος υπηρετει 8μηνη θητεια ποτε Μπορει να ζητησει μεταθεση ασχετα βεβια αν θα γινει;
Rem

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Rem »

Παρουσιάζομαι Ναύπλιο στο ΚΕΜΧ και ήθελα να ρωτήσω το εξής : Όντας μόνιμος κάτοικος παραμεθορίου (η Ρόδος απ' ό, τι διάβασα στο σάιτ είναι παραμεθόριος έτσι;) θα πάρω σίγουρα μετάθεση για Ρόδο και θα υπηρετήσω εκεί όλους τους υπόλοιπους μήνες; Α να προσθέσω ότι, αν και παρουσιάζομαι στο ΚΕΜΧ, το χαρτί μου λέει ότι έχω επιλεγεί πεζικό και όχι μηχανικό. Τέλος, παίζει κάποιο ρόλο το γεγονός ότι θα κάνω 8μηνο, όντας προστάτης;Ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Insomniac έγραψε:Οποιος υπηρετει 8μηνη θητεια ποτε Μπορει να ζητησει μεταθεση ασχετα βεβια αν θα γινει;


Μετάθεση θα πάρει όταν συμπληρώσει 4μήνες στην παραμεθόριο εκτός αν δικαιούται κατ'εξαίρεση

Rem έγραψε:Παρουσιάζομαι Ναύπλιο στο ΚΕΜΧ και ήθελα να ρωτήσω το εξής : Όντας μόνιμος κάτοικος παραμεθορίου (η Ρόδος απ' ό, τι διάβασα στο σάιτ είναι παραμεθόριος έτσι;) θα πάρω σίγουρα μετάθεση για Ρόδο και θα υπηρετήσω εκεί όλους τους υπόλοιπους μήνες; Α να προσθέσω ότι, αν και παρουσιάζομαι στο ΚΕΜΧ, το χαρτί μου λέει ότι έχω επιλεγεί πεζικό και όχι μηχανικό. Τέλος, παίζει κάποιο ρόλο το γεγονός ότι θα κάνω 8μηνο, όντας προστάτης;Ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει.



Ναι στην Ρόδο θα πάρεις μετάθεση, τώρα σαν 8μηνο ίσως πάρει δεύτερη μετάθεση αλλά και αυτή θα είναι στην ρόδο

Rem

Μειωμένη θητεία και μεταθέσεις

Δημοσίευση από Rem »

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης