Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από GenerX »

Και αντε, λέει αλήθειες ο Παίσιος... Αναρωτιέμαι τι θα λέει και ο αντίστοιχος Τούρκος Παίσιος.

Για να μη ρωτήσω για τον Αλβανό και Σκοπιανό Παίσιο...

Αλλάζω μια ρήση...

Κάθε "πολιτισμός" έχει και το μέντιουμ που του αξίζει.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Nassos »

Εδώ ολόκληρος Ιωάννης στην Αποκάλυψη ομιλούσε περί Αψίνθου και έπρεπε να περάσουν αιώνες για να επαληθευτεί το 1986 με το Τσερνόμπυλ, που στα Ουκρανικά σημαίνει Άψινθος.

Μάλιστα έγινε και μέρος ρεπορτάζ του Κώστα Βαξεβάνη στην εκπομπή "Το Κουτί της Πανδώρας".

Και ο Γέροντας Παϊσιος δεν είναι τσαρλατάνος. Κάποιοι άλλοι που πουλάνε βιβλία τύπου "Ο Καιρός Γαρ Εγγύς" είναι τέτοιοι.

Για να μην αναφέρω τον Κοσμά τον Αιτωλό που έλεγε "οι κληρικοί θα γίνουν σαν τους λαϊκούς και οι λαϊκοί ζώα". Πόσο μέσα έπεσε...
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από GenerX »

Ναι, αλλα σου ανταπαντάω εγω.

Αν ο Τούρκος Παίσιος κάνει λόγο για αναβίωση της Οθωμανικής αυτοκρατορίας μετα το πέρας της δικαστικής... Οπερέτας Εργκένεγκον, τι γίνεται εκει πέρα;

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Nassos »

Οι Τούρκοι έχουν άλλες προφητείες.

Όταν ο Μωάμεθ ο Πορθητής κατέλαβε την Κωνσταντινούπολη, είδε στον ουρανό τον αριθμό 555 και ο άγγελος του είπε ότι "για τόσα χρόνια θα τη κρατήσετε".

Ποία αναβίωση καλέ, εδώ τώρα βγάινουν κάθε λίγο και λιγάκι γνωστές και άγνωστες μειονότητες και ζητούν διδασκαλία της γλώσσας τους, τηλεοπτικό σταθμό κλπ.

Η Τουρκία διαλύεται. Και επειδή θα έχεις τις αντιρρήσεις σου, ψάξε στο Ιντερνετ άρθρα του Γιώργου Χειλαδάκη, δημοσιογράφος από τη Θεσσαλονίκη που ειδικεύεται στα Τουρκικά θέματα.
Anonymous

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Anonymous »

GenerX έγραψε: Ναι, αλλα σου ανταπαντάω εγω.

Αν ο Τούρκος Παίσιος κάνει λόγο για αναβίωση της Οθωμανικής αυτοκρατορίας μετα το πέρας της δικαστικής... Οπερέτας Εργκένεγκον, τι γίνεται εκει πέρα;

θεωρητικα τιποτα

Anonymous

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Anonymous »

GenerX έγραψε: Ναι, αλλα σου ανταπαντάω εγω.

Αν ο Τούρκος Παίσιος κάνει λόγο για αναβίωση της Οθωμανικής αυτοκρατορίας μετα το πέρας της δικαστικής... Οπερέτας Εργκένεγκον, τι γίνεται εκει πέρα;

Anonymous

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Anonymous »

GenerX έγραψε: Ναι, αλλα σου ανταπαντάω εγω.

Αν ο Τούρκος Παίσιος κάνει λόγο για αναβίωση της Οθωμανικής αυτοκρατορίας μετα το πέρας της δικαστικής... Οπερέτας Εργκένεγκον, τι γίνεται εκει πέρα;

θεωρητικα τιποτα!

kostas pharm
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Τετ Δεκ 24, 2008 2:55 am
Ενδιαφέροντα: μουσικη, σινεμα, βιβλια, αθλητισμος
Επάγγελμα: Ασκουμενος φαρμακοποιος
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από kostas pharm »

Nassos έγραψε:Όταν ο Μωάμεθ ο Πορθητής κατέλαβε την Κωνσταντινούπολη, είδε στον ουρανό τον αριθμό 555 και ο άγγελος του είπε ότι "για τόσα χρόνια θα τη κρατήσετε".


1453+555=2008 αρα ακυρη η προφητεια αυτη Εικόνα
Anonymous

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Anonymous »

τα 3 5αρια χμ... Τα 7 5αρια τη ειναι; παιδια εχω θα παραδεχτω αυτον τον προφητη που θα πει το 2009 5 φλεβαρη θα γινει αυτο και να γινει. Ολα τα αλλα ειναι γραμμενα με τετοιο τροπο που καποια στιγμη θα βγουν. Καποια στιγμη θα γινει πολεμος καταστροφη δεν χρειαζεται να εισαι προφητης απλα λογικη ουτε χορτα μυστηρια να ρουφας για να πεσεις σε εκσταση , διαβαστε νοστραδαμο μπωρεις τα περισσοτερα να τα συνδιασεις με πολλα γεγονοτα [αντε ο στρατηγος της επιθεσεις των κινεζων στην δυση θα λεγεται Hμαθιων]απλα ο ανθρωπος οταν ελεγε ο< < Βασιλιας των μογγολων> > Ενωουσε την την αναβιωση της μογγολικης αυτ. [ειχαν περαση μολις 100 χρονια απο τον τιμουρ λενκ]και εμεις μιλαμε για επιθεση κινεζων

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από GenerX »

Όλα είναι γραμμένα με τον πιο έξυπνο και ύπουλο τρόπο. Αν γίνουν, είμαστε μάγκες και προφήτες. Ανεξίτηλα τα ονόματά μας στην ιστορία.

Αν δε γίνουν ; Ε, τόσα εχω γράψει, θα περιμένουν για την επόμενη προφητεία μου.

Σε 362 χρόνια μάλλον (να εγω αφήνω και μια πισινή) ο Τσέγκις Χαν θα αναστηθεί και θα διαδώσει σε όλο τον κόσμο, τον πολιτισμό του κάτω κόσμου. Αφού δακρύσει η πιο ξακουστή γυναίκα, να αρχίσετε να μετράτε αντίστροφα τις μέρες, μέχρι την επόμενη πρωτοχρονιά.

Εύκολο πράγμα οι προφητείες.

Αβίαστες και πάνω απόλα ;

Διασκεδαστικότατες !

Dargal
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 386
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 17, 2009 8:50 pm
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από Dargal »

Παιδια, στο γυμνασιο , ειχαμε εναν καθηγητη(τον οποιο σεβομουν αφανταστα), ο οποιος ειχε επισκεφτει το γεροντα παισιο, οταν ακομα σπουδαζε... Και μας ειπε ο καθηγητης μας, πως οταν πηγαν εκει, χωρις καν να εχουν δωσει στοιχεια και ονοματα πουθενα, τους μιλησε ονομαστικα... πχ ''εσυ παπαδοπουλε ιωαννη του νικολαου'' και επισης τους περιηγησε σε ενα μερος, οπου ειδαν ενα ταφο... Και μολις ρωτησαν τον γεροντα ποιανου ειναι, ο γεροντας αναφωνησε ''δικος μου''
kostas pharm
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Τετ Δεκ 24, 2008 2:55 am
Ενδιαφέροντα: μουσικη, σινεμα, βιβλια, αθλητισμος
Επάγγελμα: Ασκουμενος φαρμακοποιος
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από kostas pharm »

GenerX έγραψε:Αφού δακρύσει η πιο ξακουστή γυναίκα, να αρχίσετε να μετράτε αντίστροφα τις μέρες, μέχρι την επόμενη πρωτοχρονιά.


για την αντζελινα τζολι λες ετσι; Εικόνα εκτος πλακα ομως, Ο γεροντας παισιος αναγνωριζεται απο ολους και δεν εχει πει κανεις ποτε τιποτα εναντιον του. Αυτο ισως να λεει κατι.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Προφητείες του γέροντα Παΐσιου

Δημοσίευση από GenerX »

Μωρε εντάξει, όλοι αναγνωρίζονται, απλα εγω δε πιστεύω κανένα.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες