Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Μάκης

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Μάκης »

Παιδιά θέλω να δώσω πανελλήνιες και έχω γεννηθεί το 1992 μπορώ να δώσω πανελλήνιες; Τι θα κάνω με τον στρατό αν έρθει χαρτί ; Μπορώ να πάρω αναβολή;
νικολας

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από νικολας »

Μεχρι ποσο χρωνων μπορω ν παρω αναβολη για πανεληνιες;
Μάριος

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Μάριος »

Καλησπέρα παιδιά. Το χαρτι για να μπω στο στρατο θα μου ερθει τον μάϊο και σκεφτηκα να παρω αναβολη περνοντας απο το σχολειο ενα χαρτί οτι θα ξαναδωσω πανελληνιες φετος αλλα εγω μολις παρω την αναβολη θεκω να παω γερμανια για μερικους μηνες, οποτε δεν θα παρουσιαστω καν στις πανελληνιες εκεινη την μερα! Οταν θεκησω να μπω στον στρατο, μηπως μου ζητηθει το χαρτι που ερωσα πανελληνιες και εφοσον δεν θα το εχω, μηπως δεχτω καποιο προστιμο ή αυξηση της θητειας μου; οποις γνωριζει να μου απαντησει γιατί καιγομαι.. ευχαριστώ εκ των προτερων!
Χαράλαμπος

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Χαράλαμπος »

Ηθελα να ρωτήσω. Εγω περασα σε μια σχολη και γραφτηκα για να ξαναδωσω πανελλήνιες. Για να παρω αναβολη πρεπει να κανω κατι απο τωρα; Δεν εχω συμπληρωσει τα 18 ακομα. Τον Δεκέμβριο τα κλεινω.

Ευχαριστώ

Φάνης
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Απρ 27, 2019 4:42 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Φάνης »

Γεια σας μια ερώτηση θέλω να κάνω.

Είμαι κάτοικος εξωτερικού αλλά πριν λίγους μήνες μου ήρθε το χαρτί και πήρα αναβολή λόγο πανελλαδικών εξετάσεων

Έχω χαρτί ότι σπουδάζω στο εξωτερικό (μαθαίνω την γλωσσά και μαθαίνω επάγγελμα) θα μετρηθεί αν τους το δώσω;

Σας παρακαλώ ενημερώστε με

Σας ευχαριστώ...

Anonson
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Μάιος 03, 2019 12:51 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Anonson »

Βρε μάγκες έχω πρόβλημα, και μεγάλο. Δίνω φέτος πανελλήνιες και περίμενα να έρθει το χαρτί για τον στρατό και να πάω μετά να πάρω αναβολή. Άλλα φτάνουμε Μάιο και ακόμα τίποτα. Μέχρι που ένας γνωστός μου λέει να ψάξω στην ιστοσελίδα της στρατολογίας πράγμα που πριν δεν ήξερα και να δω από εκεί τι γίνεται. Μαθαίνω χθες λοιπόν πως 7 του μήνα είναι να μπω φαντάρος! Πάω ΚΕΠ ήταν κλειστά μετά τις 5 λόγο αργίας. Σήμερα το ίδιο, ακόμα και η Στρατολογία.

Οπότε εγώ τώρα τι κάνω; Καμιά περίπτωση να δεχτούν στις 6 του μήνα αναβολή; Ακόμα και άμα τους δώσω τα χαρτιά στο χέρι στην στρατολογία; Διαβάζω σε φόρουμ πως μόνο μέχρι 5 μέρες πριν την κατάταξη γίνεται, αλλά διαβάζω και πως ακόμα και 1 μέρα πριν γίνεται οπότε δεν ξέρω ποιον να πιστέψω.

Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Ashen »

Δύσκολη περίπτωση,

Σίγουρα ξέχνα τα ΚΕΠ, μέχρι να στείλουν αυτοί τα χαρτιά και μέχρι αυτά να φτάσουν στρατολογία κάηκες.

Να πας με τα χαρτιά σου άμεσα στην στρατολογία μήπως περάσει η αναβολή αμέσως (που λογικά θα περάσει, ακόμα και μια μέρα πριν)

Σε διαφορετική περίπτωση, η μόνη σου λύση φαντάζομαι είναι να παρουσιαστείς στο στρατόπεδο και να φύγεις με αναβολή την ίδια μέρα.

Anonson
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Μάιος 03, 2019 12:51 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Anonson »

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε, δεν ήξερα τι να έκανα. Η Στρατολογία Σαββατοκύριακα κλειστά δεν είναι; Οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να πάω Δευτέρα πρωί. Ταυτότητα, φωτοτυπία απολυτήριου λυκείου και ένα χαρτί από το σχολειό δεν ζητούν;
Anonson
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Μάιος 03, 2019 12:51 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Anonson »

Έκανα λοιπόν 6 του μήνα αίτηση, δεν μου είπαν πόσους μήνες θα πάρω αναβολή. Παίρνω τηλέφωνο την επόμενη μέρα και δεν το σηκώνει απολύτως κανένας. Τσεκάρω στο σίτε της στρατολογίας και μου βγάζει "Δεν υπάρχουν πληροφορίες αναβολής για τα υποβληθέντα στοιχεία".

Μέχρι και σήμερα το ίδιο, στο τηλέφωνο κανένας, το σίτε ακόμα να ανανεωθεί. Πλάκα θα έχει να με μαζέψει κανένα περιπολικό για ανυποταξία γιατί δεν δέχτηκαν την αναβολή.

gr_ar

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από gr_ar »

Για 1 χρόνο παίρνεις.
Γεράσιμος

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Γεράσιμος »

Καλησπέρα, εγω έδωσα πανελληνιες το 2018 και θελω να ξανα δωσω το 2020 ομως εχει ερθει το χαρτι για να παρουσιαστώ στις 17 Ιουλιου ξερει κανεις τι χαρτια θελει ώστε να παρω την αναβολη ; και αν μπορω να την παρω κιολας
LuckyL1nx
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2020 8:09 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από LuckyL1nx »

Καλημερα, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Θελω να δωσω πανελληνιες φετος αλλα μου εχει ερθει χαρτι οτι τελη μαιου παρουσιαζομαι. Μπορω να παρω χαρτι και να παρω αναβολη ; Σπουδαζω σε ιεκ αλφα αλλα το τμημα μου ειναι δια βιου μαθησης και ετσι δεν δικαιουμαι αναβολη και ο μονος τροπος ειναι το χαρτι για τις πανελληνιες. ΔΕΝ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΤΟΝ ΣΤΡΑΤΟ απλα θελω να τελειωσω πρωτα την σχολη μου. Ευχαριστω πολυ οποιον με βοηθησει καλημερα.
Θανάση

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Θανάση »

Καλημερα ειχα παει περαι να δωσω πανελληνιες αλλα δεν προλαβα ρο μηχανογραφικο αλλα ειπαμε θα δωσω φετος αλλα ελαβα εμαιλ χθες για την κατάταξη μου τον Ιούνιο μπορω να παρω αναβολη και τι χαρτια χρειαζομαι επίσης ειναι δυσκολο να φερω χαρτι απο το σχολείο μου γιατι το σχολείο μου βρισκετε σε αλλη χωρα μπορειτε να με βοηθβσετε Σας ευχαριστώ

Guest

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπέρα παιδιά μπορεί να με βοηθήσει κάποιος δήλωσα φέτος 2η φορά για πανελλήνιες αλλά έγιναν και έδωσα και δεν πήγα να πάρω αναβολή μήπως μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ να πάρω τώρα αναβολή με τον κωδικό πανελλήνιων; Ευχαριστώ όποιον με βοηθήσει

ilias12x

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από ilias12x »

Έχω αποφοίτηση το λύκειο αλλά απέτυχα στις πανελλήνιες εξετάσεις και γι'αυτό θέλω να ξανά γράψω.

Το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να κάνω αναβολή από το στρατό μέσω της ιστοσελίδας αλλά δεν ξέρω τι "Είδος Αιτήματος" πρέπει να διαλέξω.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες