Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από dn24 »

Γιάννης έγραψε:Καλησπέρα! Έχω δώσει ήδη 3 φορές Πανελ. Τις 2 πήρα αναβολή ενός χρόνου, μετά γράφτηκα σε σχολή, τη Τελείωσα Και τώρα εργάζομαι, Η αναβολή όμως τελειώνει στις 2 Μαρτίου, μπορώ να πάρω πάλι αναβολή μέσω Πανελ.(εργάζομαι και δεν θέλω να παρουσιαστώ τη δεδομένη χρονική στιγμή) ;


Καλημέρα Γιάννη και σε εσένα, και σε ευχαριστούμε που εμπιστεύθηκες το φόρουμ για την απορία σου. Αναβολή μπορείς να πάρεις πλέον μόνο για ψυχολογικούς λόγους, δες εδώ Την τοποθέτηση μου σε άλλο φίλο, εσύ αν το επιθυμείς ζήτα 1 έτος (και αυτό οριακό είναι, παραπάνω μην Περιμένεις, το πιθανότερο να πάρεις 6 μήνες). Άλλης μορφής αναβολή που μπορείς να πάρεις, είναι

Αναβολή για κοινωνικούς λόγους Την οποία θα την πάρεις σαφώς ευκολότερα, αλλά η διάρκεια της είναι 3-μηνη. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Γιάννης

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Δηλαδή δεν μπορώ να ξαναδηλώσω Πανελ. Και να πάρω πάλι αναβολή?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ρε μεγάλε ψάξε και λίγο το φόρουμ, διάβασε προηγούμενα μηνύματα, διάβασε το άρθρο με τις αναβολές και θα σου λυθεί η απορία, μην τα θέλετε όλα στο χέρι έλεος.
Άβαταρ μέλους
chrisfehn
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Μάιος 17, 2013 9:58 pm
Τοποθεσία: ...
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από chrisfehn »

Καλησπερα,

Εχω την εξης ερωτηση αν ειναι ευκολο. Εχω σκαλισει το διαδικτυο, εχω ρωτισει πολλα ατομα και δεν παιρνω μια σταθερη απαντηση. Λοιπον ειμαι 19 χρονων, εδωσα περιση πανελληνιες με αποτελεσμα να μην περασω στην σχολη που ηθελα. Για προσωπικους λογους εκανα το λαθος να μην συμπληρωσω μηχανογραφικο με αποτελεσμα να μην γραφτω σε καμια σχολη. Γιαυτο πηρα την αποφαση να ξαναδωσω φετος. Πριν μια εβδομαδα πηρα αναβολη για πανελληνιες η οποια εγινε δεκτη κ ειναι για τα επομενα 2 χρονια. Ακουσα οτι αν δεν περασω και φετος, πραγμα το οποιο ειναι πιθανο για τον λογω οτι δν παω φροντιστηριο και ολο και δυσκολευουν τα θεματα, υπαρχει περιπτωση διακοπης της αναβολης μου και αναγκαστικη παρουσιαση μου στην επομενη σειρα; Ξερει κανεις αν ισχυει κατι τετοιο απο τον νομο; Ακουσα επισης οτι η διακοπη της αναβολης μπορει να γινει μονο απο δικη μου αιτηση.

Ευχαριστω.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

H αναβολή κόβεται μόνο αν το θελήσεις εσύ.
severus
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 31, 2013 5:21 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από severus »

Αν φετος δεν περασω πουθενα ειπατε πως μπορω να παρω αναβολη απο το λυκειο! Μετα ομως την επομενη χρονια θα μπορω να ξαναπαρω αναβολη ωστε να ολοκληροσω την σχολη μου; ! σας ευχαριστω εκ των πρωτερων!
Άβαταρ μέλους
panos2171
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από panos2171 »

AΝαβολή για πανελλήνιες μπορείς να πάρεις μέχρι τα 20-21. Αν μπεις σε σχολή παίρνεις εκ νέου γι αυτήν και μετά μπορείς και για μεταπτυχιακό.
σπυρος

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από σπυρος »

Καλησπερα σας

εχω δηλωσει αναβολη στρατευσης ωστε να μπορεσω να ξαναδωσω πανελληνιες επειδη δεν περασα πουθενα... Θα ηθελα να μαθω αν ξερετε που μπορω να δω αμα εχει εγκρηθει η αναβολη μου

Ευχαριστω πολυ

iosif95

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από iosif95 »

Καλησπερα στις 28 φλεβαρη εκανα την αναβολη μου λογω πανεληνιων εχει περασει ακριβως 1 βδομαδα και δεν εχω παρει την αναβολη μου και 13 μαρτιου ειναι να παρουσιαστω στην αυλωνα... Ποσω καιρο κανει η αναβολη για να ανεβει στην stratologia.gr?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στην στρατολογία δεν σε ενημέρωσαν για το αν θα πάρεις την αναβολή;
dimitros

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από dimitros »

iosif95 έγραψε:Καλησπερα στις 28 φλεβαρη εκανα την αναβολη μου λογω πανεληνιων εχει περασει ακριβως 1 βδομαδα και δεν εχω παρει την αναβολη μου και 13 μαρτιου ειναι να παρουσιαστω στην αυλωνα... Ποσω καιρο κανει η αναβολη για να ανεβει στην stratologia.gr;


μην ανησυχείς και εμένα μου είχε έρθει χαρτί να μπω 3 μέρες πριν μπω και πήγα να πάρω αναβολή την επόμενη ή την μεθεπόμενη, με είχε φάει το άγχος αλλά όλα πήγαν καλά

ιωαννης

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από ιωαννης »

Καλησπερα σας... Και εγω εκανα την αναβολη γιατι θα ξανα δωσω πανελλαδικες εξετασεις... Χθες πηγα στην στρατολογια και συμπληρωσα την αιτηση της αναβολης μου... Επισης παρεδωσα και ενα αντιγραφο του απολυτηριου λυκειου... Μου ειπαν οτι η αναβολη μου ειναι μεχρι της 31 δεκεμβριου 2016... Ομως δεν μου εδωσαν καποιο χαρτι που να το λεει αυτο... Απλα μου το ειπαν... Πρεπει να ανυσηχω τωρα?
Guest

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπέρα, έδωσα το Μάιο του 2014 πανελλαδικές εξετάσεις, αλλά δεν πέρασα πουθενά+ότι πέθανε ο πατέρας μου. Τι χαρτιά πρέπει να υποβάλλω στην στρατολογία για να πάρω αναβολή εφόσον θα δώσω δεύτερη φορά πανελλαδικές και δικαιούμαι μειωμένη θητεία λόγω του θανάτου του πατέρα μου ως πρωτότοκος;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για Πανελλήνιες Εξετάσεις

Δημοσίευση από Nassos »

Επικυρωμένη φωτοτυπία του Απολυτηρίου Λυκείου και -νομίζω- έγγραφο από το σχολείο σου ότι θα συμμετέχεις στις Πανελλαδικές Εξετάσεις.

Για τη μειωμένη θητεία δες εδώ . Λογικά θα πρέπει να προσκομίσεις και ληξιαρχική πράξη θανάτου.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης