Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Μαρκος

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Μαρκος »

Απο ΣΜΥ, μπορω να περασω τα σχολεια των ε. Δ. ΟΥΚ, ΕΤΑ, Ελευθερου Σκοπευτη και εχμαλότων;
eps
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Απρ 03, 2010 7:15 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από eps »

Φιλε μαρκο εννοειται οτι μπορεις. Οι αποφοιτοι της σμυ, μπορουν να περασουν περισσοτερα σχολεια απο τους εποπ.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Απο ΣΜΥ μπορείς να περάσεις τα σχολεία της ΔΥΚ, το αιχμαλώτων (το περνάνε σχεδόν όλοι οι καταδρομείς) και του Ελεύθερου Σκοπευτή (θέλει και λίγο 'σπρώξιμο' η δουλειά) αφού πάρεις Πεζικό και πάς στις Ειδικές Δυνάμεις!
Το ΕΤΑ (Ειδικό Τμήμα Αλεξιπτωτιστών) δεν είναι σχολείο, αλλά θα μπορούσε να πεί κανείς υπομονάδα των Ειδικών Δυνάμεων που δρά εντελώς μυστικά και φυσικά για να υπηρετήσεις σε αυτό, θα πρέπει να έχεις μια σωστή και άριστη αξιολόγηση κατά την διάρκεια της σταδιοδρομίας σου απο τους εκπαιδευτές σου στα διάφορα σχολεία που είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ να έχεις βγάλει!
ΥΓ : Οι Περισσότεροι ΕΤΑτζήδες έχουν Βατραχοπουλάδα !Εικόνα
Επίσης 2 που έχω γνωρίσει εγώ προσωπικά είχανε πατήσει τα 30 + !
GENERAL
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 11, 2008 4:02 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από GENERAL »

Ολοι οι εποπ ειδικων δυναμεων θα παρουν μεταθεση σε ετεθ δηλαδη σε νησια. μυτιληνη χιο σαμο κω ροδο. που να χτυπατε τον κολο σας κατω ολοι σε ετεθ θα πατε.
ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

GENERAL έγραψε:Ολοι οι εποπ ειδικων δυναμεων θα παρουν μεταθεση σε ετεθ δηλαδη σε νησια. Μυτιληνη χιο σαμο κω ροδο. Που να χτυπατε τον κολο σας κατω ολοι σε ετεθ θα πατε.
ξαφνικα σου ηρθε;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από kallitexnis »

ΟΑΑΕΕ02 έγραψε:
GENERAL έγραψε:Ολοι οι εποπ ειδικων δυναμεων θα παρουν μεταθεση σε ετεθ δηλαδη σε νησια. Μυτιληνη χιο σαμο κω ροδο. Που να χτυπατε τον κολο σας κατω ολοι σε ετεθ θα πατε.
ξαφνικα σου ηρθε;
Δεν είναι καθόλου άσχημα στα ΕΤΕΘ... Αν και πολλοί θα επανδρώσουν αυτές τις μονάδες και λίγοι θα μετατεθούν στις ορεινές μοίρες...
ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
DEGA

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από DEGA »

Θελω καποιον να με ενημερωση σχετικα με το τι ειναι οι ειδικες αποστολες μεσα στον στρατο θελω καποιον που να μου δωσει πληροφοριες για τα παντα με πηρανε μονιμο απο εποπ δεν θελω να μου λεει ο καθενας τα δικα του θελω κατι σιγουρο ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dimitris mak »

Αν καποιος εποπ ειναι σε ειδικοτιτα των εδ. Ειδικων αποστολων η διαβηβαστης εδ τι σχολεια περναει; Επιλεγει αν θα παει αμφιβιοος?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Αλεξιπτωτα η αμφιβιος θα προτινατε;


Το πρόγραμμα των ΜΑΚ είναι θα έλεγα πιο 'χαλαρό' σε σχέση με αυτό των ΜΑΛ (Κυρίως της 2ας) και πόσο δε της ΣΧΑΛ...
Προσωπικά θα γούσταρα καλύτερα Αλεξίπτωτα αλλά σαν πρώτη τοποθέτηση είναι εξαιρετικά δύσκολο να τοποθετηθείς σε ΜΑΛ καθώς θέλει 'σπρώξιμο΄ η δουλειά!
Καλά για να πάς εκπαιδευτής στην ΣΧΑΛ δεν το συζητώ...
Αξιολόγηση - Σχολεία - Σπρώξιμο οπωσδήποτε!
Άρα καλύτερα να ρωτήσεις 'ΜΑΚ ή Ορεινοί; ' !
Λογικά σε ΕΤΕΘ όμως Οι περισσότεροι!
Τους πιάνει τρελή βραχονησίδα (12ήμερα) !Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΔΗΜΗΤΡΗΣ Β έγραψε:Αν καποιος εποπ ειναι σε ειδικοτιτα των εδ. Ειδικων αποστολων η διαβηβαστης εδ τι σχολεια περναει; Επιλεγει αν θα παει αμφιβιοος;


Τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ Σχολεία για να γίνει κάποιος/α Στέλεχος στις Ειδικές Δυνάμεις είναι το ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ, η ΣΧΑΛ και το Σχολείο για την ειδικότητα!
Απο εκεί και πέρα και αφού περάσεις επιτυχώς τα παραπάνω σχολεία εντάσσεσαι στο δυναμικο των ΕΔ, άρα κάτ'επέκταση και σε κάποια μοίρα και μπορείς επιλεκτικά και με την έγκριση του διοικητή σου να περάσεις κάποια Σχολεία!(Είναι πάνω απο 30 + τα σχολεία που αφορούν τα Στελέχη των Ειδικών Δυνάμεων) !
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από fideas emk »

Ρε ΔΥΚ εισαι ΕΠΟΠ; Εγω ειμαι εφεδρος και οποιος εχει περασει απο ειδ δυναμεις ξερει αυτοματα οτι μια σχολη δεν εχει καμια σχεση με μια πολεμικη μοιρα. Πως μου συγκρινεις ΕΤΕΘ με τη ΣΧΑΛ και μου λες πως οχι μονο στη ΜΑΛ ειναι ποιο δυσκολα και ποσο μαλλον στη ΣΧΑΛ! Δηλαδη η ΣΧΑΛ ειναι πιο δυσκολη και απο ΜΑΛ και απο ΕΤΕΘ ε; Αμα δε ξερετε αφηστε το ασχολιαστο...
ΟΑΑΕΕ02
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 741
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2010 2:21 am
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ΟΑΑΕΕ02 »

Κανεις λαθος φιλε μου, ο ΔΥΚ μιλαει ως μεταθεση στελεχους και τελος παντων οι εφεδροι με 5 μηνη θητεια στις ειδικες δυναμεις δε μπορειτε να τα ξερετε ολα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΟΑΑΕΕ02 έγραψε:Κανεις λαθος φιλε μου, ο ΔΥΚ μιλαει ως μεταθεση στελεχους και τελος παντων οι εφεδροι με 5 μηνη θητεια στις ειδικες δυναμεις δε μπορειτε να τα ξερετε ολα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες